Otrdiena, 2018. gada 13. novembris
Jevgēņija, Jevgēņijs, Eižens

JL deputāti iesniedz pieprasījumu Demakovai par nelietderīgu līdzekļu izlietojumu

Autors:
Twitter
FaceBook
print
2007. gada 9. novembris 12:44

Saeimas "Jaunā laika" (JL) frakcijas deputāti šodien iesniedza pieprasījumu kultūras ministrei Helēnai Demakovai (TP) par nelietderīgu līdzekļu izlietojumu.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli deputātu pieprasījums tika nodots Pieprasījumu komisijai, kurai tas jāizskata divu nedēļu laikā.

Pieprasījumā JL deputāti raksta, ka, izskatot 2008.gada valsts budžeta projektu, viņiem ir radušies vairāki jautājumi par valsts aģentūras "Jaunie trīs brāļi" finansējuma apjoma lietderīgumu.

Deputātu rīcībā ir nonākusi informācija, ka Kultūras ministrijas pārraudzībā esošā valsts aģentūra "Jaunie trīs brāļi" vairākiem žurnālistiem apmaksājusi ārzemju braucienu. "Esam neizpratnē par šādu, mūsuprāt, nepamatotu valsts līdzekļu izlietojumu budžeta taupības apstākļos," teikts JL pieprasījumā.

Savukārt publiski izskanējusī informācija, ka Kultūras ministrija pieļāvusi līguma noslēgšanu ar Dānijas uzņēmumu par tiesībām uz Latvijas padomju perioda kinofilmām, pēc JL domām, faktiski nozīmē, ka skatītājiem var tikt liegta iespēja skatīties viņu iemīļotās latviešu kinofilmas.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Demakova tiek lūgta sniegt izsmeļošas atbildes uz vairākiem jautājumiem.

Ministre aicināta skaidrot, kāpēc 2008.gada valsts budžeta finansējums un štatu saraksts aģentūrai "Jaunie trīs brāļi" turpina pieaugt, ja patlaban ir atlikts jautājums par finansējuma avotiem un iespējamo būvniecību gan Akustiskajai koncertzālei, gan Laikmetīgās mākslas muzejam. Arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvniecības finansējums ir neskaidrs.

JL deputāti jautā kultūras ministrei, vai, viņasprāt, aģentūras "Jaunie trīs brāļi" darbs ir lietderīgs, ja iecerētais LNB būvniecības finansējuma modelis izrādījies nepareizs, paredzētā LNB būvniecības finansējuma summa – nepietiekama.

JL deputāti arī uzskata, ka vairāku gadu garumā aģentūras "Jaunie trīs brāļi" izlietotās naudas summas sabiedrisko attiecību kampaņām ir neadekvātas panāktajam rezultātam.

Demakovai arī tiek jautāts, kā tiks lietots bibliotēkas celtniecībai paredzētais ilgtermiņa kredīts 6,9 miljoni latu gadā.

Tāpat ministrei būs jāskaidro, kāpēc valsts, nododot privatizācijai aptuveni 7% AS "Rīgas kinostudija" akciju 2006.gadā, neizvērtēja to, ka šī darījuma rezultātā tiek izjaukts līdzsvars akcionāru sapulcēs starp valsti un lielākajiem privātajiem akcionāriem.

Tāpat JL deputāti vēlas noskaidrot, cik valstij izmaksāja kultūras darbinieku un mākslinieku brauciens uz Brodveju ASV un kas šo braucienu apmaksāja.


Komentēt

Pasākumu kalendārs

2018.11.13 | 12:30

Lasījumi Jaunpils bibliotēkā 

2018.11.13 | 17:30

Koncerts Engures Mākslas un mūzikas skolā 

2018.11.13 | 18:00

Svētku koncerts Tukumā 

2018.11.14 | 13:00

Vēstures lekcija «Pils tornī» Tukumā 

2018.11.14 | 14:00

Kino Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool