soccerlens.com

Atpazīsti narkotiku lietotāju!

Bērni, kuri lietojuši legālās narkotikas un šobrīd mēģina atgriezties pilnvērtīgā dzīvē, iedrošina citus vecākus sekot līdzi savu bērnu ikdienas paradumiem un uzvedībai.

Bērni, kuri lietojuši legālās narkotikas un šobrīd mēģina atgriezties pilnvērtīgā dzīvē, iedrošina citus vecākus sekot līdzi savu bērnu ikdienas paradumiem un uzvedībai. Ja jaunietis lieto kādu no narkotisko vielu veidiem – psihostimulatorus (piemēram, „ectasy”, amfetamīni, „ātrums”), opiātus (heroīns, „krokodils”, metadons, neapstrādāts opijs, kodeīnu saturoši preparāti) un augu maisījumus („spice”, JWH, „kreks”, „kumelīte”) – lietošanas simptomi mēdz izpausties dažādi.

Psihostimulatoru lietošanas simptomi

Psihostimulatori ir vieni no nāvējošākajiem preparātiem, jo pat īslaicīga to lietošana var izraisīt psihozi, šizofrēniju, fobijas un galvenās smadzeņu darbības bojājumus. Ilglaicīgas lietošanas gadījumā cilvēks kļūst psihiski un fiziski novājināts, tas strauji novājē un noveco. Psihostimulatoru apreibuma stāvoklī sašaurinās lietotāja acu zīlītes, paātrinās sirdsdarbība, novērojama izteikta aktivitāte, ātra runāšana, nereti pazeminātā tonī, nesakarīga domu izteikšana, sarunas laikā mainot savstarpēji nesaistītas tēmas. Pēc pāris dienu lietošanas, atsevišķos gadījumos var parādīties halucinācijas, izsekošanas mānija un paniskas bailes. Abstinences jeb tā saucamo „lomku” stāvoklī psihostimulatoru lietotājs pastiprināti svīst, ir miegains, bāls, nomāktā garastāvoklī, viegli aizkaitināms un bailīgs.

Opiātu lietošanas simptomi

Visi opiātu grupas narkotiskie līdzekļi tiek iegūti no magonēm un pretēji psihostimulatoriem, tie izraisa eiforijas stāvokli, kas deaktivizē lietotāju un izraisa mieru. Opiāti pat pēc vienas vai divām reizēm lietotājam var radīt psihisko un fizisko atkarību. Opiātu ilgstoša lietošana strauji vājina organisma imūnsistēmu, un nesterilu šļirču izmantošana veicina iekaisumu veidošanos vēnās, infekciju un vīrusu izplatīšanos aknās, plaušu karsoni un asins saindēšanos. Opiātu lietošana izsūc kalciju no lietotāja kauliem un zobiem un soli pa solim sagrauj visu organismu. Opiātu apreibuma stāvoklī lietotāja acu zīlītes kļūst šauras, slikti redz vāja apgaismojuma gadījumā un nereaģē uz apgaismojuma izmaiņām. Lietotāju moka bezmiegs, raksturīgs bālums, izstiepta un lēnāka izruna, aizdomāšanās un koncentrēšanās sarunā uz vienu un to pašu tēmu. Atsevišķos gadījumos cilvēks var būt pacilāts, jautrs, pārspīlēti labsirdīgs un asprātīgs. Abstinences stāvoklī lietotājs kļūst agresīvs, paplašinās acu zīlītes, novērojamas sāpes muskuļos un locītavās, iesnas un drebuļi, vēdersāpes, slikta dūša un vemšana, vājums, depresija un bezmiegs. Ja narkomāna lietošanas stāžs nav ilgs, simptomi var aprobežoties tikai ar garastāvokļa pasliktināšanos, gurdenumu, miegainību un vieglu aizkaitināmību.

Augu maisījumu smēķēšanas simptomi

Smēķējošo augu maisījumu sastāvā ir speciālas vielas – sintētiskie kanabionīdi – kas ļoti ātri izraisa atkarību un smēķētājs vairs nespēj kontrolēt pats savas emocijas, radot risku traģiskam iznākumam. Augu maisījumu smēķētāja psihe tiek bojāta ar pirmajām smēķēšanas reizēm, pamazām graujot visu organismu, it īpaši plaušas un nieres. Ir iespējama hronisku slimību izplatīšanās elpceļos, ļaundabīgu audzēju veidošanās bronhos, balsenē, rīklē un mutes dobumā. Apreibuma stāvoklī lietotājam nedaudz paplašinās acu zīlītes, acu baltumi kļūst apsārtuši, parādās spīdums acīs, sejas bālums un sausums mutē. Cilvēka uzmanība ir nenoturīga, neadekvāta, saraustīta izruna un uzvedība, reizēm parādās halucinācijas un paaugstināta apetīte. Līdzīgi, kā lietojot opiātus, abstinences stāvoklī cilvēks kļūst agresīvs, depresīvs un mokās ar miega traucējumiem vai bezmiegu. Lietotājam parādās temperatūra, iesnas, klepus, laušana kaulos un locītavās, kas raksturīga arī apaukstēšanās gadījumos.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *