Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Apšuciema feldšere Anita Granovska ir savu pacientu cienīta un mīlēta. Jau 35 gadus viņa neaizraida nevienu slimnieku, klusi un atsaucīgi pilda savus darba pienākumus – palīdz atgūt veselību gan lieliem, gan maziem, gan veciem, gan jauniem

Apšuciemā feldšerpunkts pacientiem ir vajadzīgs!

Twitter
FaceBook
print
2008. gada 31. janvāris 06:12

Augustā paliktu pieci gadi, kopš Apšuciema feldšerīte Anita Granovska strādā jauniekārtotajā feldšerpunktā, kurš atrodas pie bijušās Apšuciema skolas. Pati A. Granovska šajā darbā strādā jau 35 gadus un ir ļoti vajadzīga ne tikai apšuciemniekiem vien. Uz feldšerpunktu brauc pacienti gan no Ķesterciema, gan Plieņciema un arī no Klapkalnciema. Dažkārt arī kādam cērksteniekam, kurš dzīvo piecus vai sešus kilometrus no Apšuciema un skaitās Smārdes pagasta iedzīvotājs, iznāk iegriezties pie A. Granovskas. Bet nu pār Apšuciema feldšerpunktu savilkušies melni mākoņi…

Kas zina, vai arī par šo vietu, tāpat kā par skolu, nebūs jāsaka "bijušais", jo Veselības Obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra (VOAVA) paziņojusi, ka šogad 11 feldšerpunktiem Tukuma rajonā feldšera slodze tiek atņemta vai samazināta. Arī Apšuciema feldšerpunktam atstātas tikai 0,25 slodzes. Var tikai pabrīnīties, kā šos jautājumus VOAVA kārto: nebrīdinot, klusi, un paziņojums gatavs!

Neviens nav painteresējies, ka feldšerpunktā pagājušajā gadā pieņemti 2 894 apmeklētāji, no kuriem 112 bijuši bērni, ka feldšere bijusi 126 mājas vizītēs. Neviens nav pētījis, kāda ir satiksme un iespēja nokļūt pēc medicīniskās palīdzības Tukuma poliklīnikā. Acīmredzot tiem, kas pieņēma šo lēmumu, nav zināms arī tas, ka no Engures pagasta nesen aizgāja ģimenes ārste; nu no Tukuma brauc ģimenes ārste Vija Zvaigzneskalne – noteiktos laikos pieņemt pacientus Engurē, bet Plieņciemu, Apšuciemu un Klapkalnciemu apkalpo ģimenes ārste Olita Ulmane, kura reizi nedēļā slimniekus pieņem Apšuciema doktorātā. Protams, tas nav pārāk ērti ne slimniekiem, ne Lapmežciemā ļoti noslogotajai ģimenes ārstei O. Ulmanei, bet tā tomēr ir izeja, un ar feldšera starpniecību visas problēmas ir atrisinātas un slimnieki ar savu ģimenes ārstu ir ļoti apmierināti.

Tad kāpēc šo jau labi iestrādāto sistēmu vajadzētu izjaukt? Vai atbildīgie lēmuma pieņēmēji ar situāciju iepriekš bija iepazinušies vai arī lēmums pieņemts, neizejot no kabineta? Vēl gribētos piebilst, ka vasarās Engures pagasta ciemos atbrauc daudz atpūtnieku un arī viņiem nereti feldšeres palīdzība ir vajadzīga. Bijušajā Apšuciema skolā vasarās ir nometnes galvenokārt skolēniem; arī te feldšera tuvums nav atsverams.

"Kā gan lai tic, ka medicīnas pakalpojumu pieejamība uzlabosies, ja faktiski tos tieši laukos, kur ir lieli attālumi, sola samazināt? Man nav savas automašīnas, lai brauktu pie ārsta uz Enguri vai Tukumu, bet te es vajadzības gadījumā varu atnākt un zinu, ka man noteikti palīdzēs," saka kāda apšciemniece, kurai jautājām par feldšerpunkta nepieciešamību.

Feldšerīte A. Granovska ir savu pacientu cienīta un mīlēta, vizītes neatsaka un dodas tajās gan ar kājām, gan ar velosipēdu; dažkārt tie, kuriem ir automašīna, paši atved feldšeri pie sava slimnieka.

Engures pagasta padomes sēdē par situāciju deputātus informēja pagasta padomes priekšsēdētājs Andris Kalnozols. Visi deputāti bija vienisprātis, – nepieļaut situāciju, ka feldšerpunktā vairs nevarēs saņemt medicīnisko palīdzību. Kā zināms, rajona padome 16. janvārī aizsūtījusi vēstuli Valsts prezidentam Valdim Zatleram un veselības ministram Ivaram Eglītim.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

2019.07.20 | 10:00

Irlavas svētki 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool