Attēlam ir ilustratīva nozīme

Sāk vakcinēt mūspuses sociālās aprūpes iestāžu klientus

Šodien, 19. februārī, pirmās vakcīnas saņēma Irlavas Sarkanā Krusta slimnīcas pacienti un sociālās aprūpes centra «Mežrozītes» klienti. Kā stāstīja slimnīcas valdes loceklis Kaspars Kārkliņš, kopumā divu stundu laikā vakcīnas saņēma 37 cilvēki.

Pirms tam sarunā ar klientiem un viņu tuviniekiem ticis noskaidrots, vai viņi piekrīt vakcinācijai, un tikai neliela daļa no tās bija atteikusies. Slimnīcas medicīniskais personāls jau ir saņēmis abas vakcīnas, nekādu sūdzību pēc tās nav bijis. Vakcinēšanās šodien tika uzsākta arī VSAC «Zemgale» filiālē «Ķīši», kur pirmās vakcīnas atbilstoši rindai saņēma 27 darbinieki, kas bija šādu vēlmi izteikusi, jo vakcinēšanās esot brīvprātīga. Interesējoties, kad vakcinēs filiāles klientus, noskaidrojām, ka pēc slimošanas ir jāpaiet 90 dienām, un tikai tad var vakcinēties. Šobrīd filiālē nav ar Covid-19 saslimušo.

Savukārt sociālās aprūpes centrā «Rauda», kā apstiprināja vadītāja Dace Randoha, šodien vakcinēti 24 darbinieki un 17 klienti. Pirmie rindā bija tie, kuri ar Covid-19 nav slimojuši un viņu veselības stāvoklis pieļauj vakcināciju, kā arī klienti un pacienti, kuri vīrusu izslimojuši, bet jau pirms 90 dienām, kas ir ārstu ieteiktā laika distance vakcinācijai. Nākamajā reizē, kad jau vakcinētie saņems otru vakcīnas devu, citi – savu pirmo. Un tā plānots, ka vakcinācijas process varētu noslēgties maijā.

Liena Trēde, Agita Puķīte

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *