Zināms, kurš pārbūvēs bērnudārzu «Vālodzīte»

Vēl pagājuša gada 8. novembrī noslēdzās pretendentu piedāvājumu iesniegšana bērnudārza «Vālodzīte» pārbūves konkursā. Kopumā tajā tika saņemti 11 piedāvājumi, kuru nosauktās cenas svārstījās no 2 199 513,35 (bez PVN) līdz 3 413 777 eiro (bez PVN). Konkursa komisija pēc ilgas vērtēšanas uzvarētāju nosauca pašā gada nogalē – 27. decembrī, un tā bija piegādātāju apvienība «MB/HX» (SIA «Marels būve» un SIA «Heinex»), kas piedāvāja zemāko cenu – 2 199 513,35 (bez PVN).

Atgādinām, ka konkurss tika izsludināts 27. jūlijā, bet turpat četrus mēnešus potenciālie pretendenti iesniedza jautājumus, labojumus un precizējumus, kuru dēļ 13 reizes tika mainīts konkursa nolikums, septiņas reizes – līguma teksta projekts, bet 15 reizes – iepirkuma priekšmeta prasības. Līdz ar šīm izmaiņām vairākas reizes tika pārcelts piedāvājumu iesniegšanas termiņš.
Kā 3. janvāra preses konferencē skaidroja pašvaldības vadītājs Gundars Važa, konkursa uzvarētājs ir zināms, līdz ar to iepirkuma process ir noslēdzies un pašvaldība varēs sākt sarunas par darbu īstenošanu. Interesējoties, vai domei pietiks naudas iecerētajiem darbiem, pašvaldības vadītājs skaidroja, ka visi mēģinājumi piesaistīt šim projektam lielāku papildus finansējumu tomēr nav izdevušies: “Mēs gribējām nodalīt atsevišķi pārbūvējamo komunikāciju daļu, kas ir ļoti sliktā stāvoklī, un iegūt finansējumu valsts investīciju programmā, taču mūsu iecere tika noraidīta, līdz ar to līdzekļi bērnudārza pārbūvei būs jāplāno pašvaldības budžetā.” Uz iebildumu, ka iestādes pārbūvei tomēr ir saņemts Eiropas līdzfinansējums, G. Važa skaidroja, ka šī summa nav liela – aptuveni 480 000 eiro ēkas siltināšanai, taču šo darbu izmaksas noteikti šo summu pārsniegs: “Ja mēs gribētu lielāku atbalstu, mums būtu jāatsakās no Eiropas finansējuma, taču Tukuma novada dome jau vienreiz to ir izdarījusi, tāpēc, ja mēs to izdarītu otrreiz, īsti labi neizskatītos.”
Jāpiebilst, ka sarunas ar uzņēmēju par līguma slēgšanu un darbu grafiku vēl ir priekšā.

Komentāri

 1. Jā, galvenais sportisks izskats nekā reāls ieguvums Tukuma novada nodokļu maksātājiem. Tomēr jāsaka, ka gandrīz pus ļimons ir ievērojams finansējums. Bet kā var noprast, tad atkal 2,2 ļimoni nav reālais cipars. Mums stulbajiem parastajiem iedzīvotājiem, tak jāsaprot, ka reālais cipats ir vismaz par 20 procentiem lielāks. Otkatiem, kā teikt. Nav nopietns teksts. Bet, protams, pastāv jau arī ntz dzejas moments.

  1. Ļimoni stāv veikala plauktos Krievija!
   Bet naudas vērtība ir miljoni :))))) nu jums laukos jau ir ļimoni, mašīnām hadenes, un dzērāji buhari :)))))

 2. Kur kviecēji, ka neuzvar vietējais? Tukuma pilsētai un novadam var taču atkārtoti procesus pavilkt garumā par pusgadu, pārsūdzot rezultātu. Kā ar 2.vsk notika. Un tad nevainīgi aiziet uz objekta atklāšanu ;))

 3. Lai izdodas jaunajam domes sastāvam realizēt Spartaka ielas bērnu dārza pārbūves/siltināšanas/renovācijas darbi un Tukums tiek pie mūsdienīga bērnu dārza.
  Tukuma pilsētai un novadam ir jātur pa gabalu no projektiem. Pietiekoši sevi ir parādījuši.

 4. Un tik grūžam miljonus pa labi pa kreisi,varētu domāt ka skolas un bērnu dārzi ir vienīgās vecākās
  sliktākās ēkas pilsetā,murgs……. vai beidzot nebūtu jāpadomā arī par citām Tukuma paaudzēm un jāveido reāls pienesums visiem iedzīvotājiem – piemēram, Kultūras nams, baseins , pirts – kaut gan jā lasīju jau “jaunā saimnieka” viedokli – neesot pirti ko celt , tagad esot augstas cenas pakalpojumiem – mjaaa bijām labākās domās par” Engures saimnieku”, tā vien izskatās ka “veco” ievirzes netiek mainītas, braucam tajās pašās sliedēs tālāk 🙁

 5. Nu daudz laimes, Marels jau nu īstais būvnieks,briesmas,tad jau pēc 2 gadiem būs gatavs.

 6. Un paprasīs vēl normālu ciparu klāt pie tāmes! Zb ka vidu nosaka zemākā cena,uzvar visādi sušķi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *