Vai Tukumā būs mūsu valstī augstākā pašvaldības dzīvokļu īres maksa?

Šonedēļ saņēmām kādas tukumnieces jautājumu par to, kāpēc no 2020. gada 1. janvāra tik ļoti pieaugs maksa par pašvaldības dzīvokļa īri: “Esam saņēmuši vēstuli no SIA «Tukuma nami», kurā teikts, ka šādu lēmumu Tukuma novada dome ir pieņēmusi 25. aprīlī un ka no nākamā gada 1. janvāra par labiekārtotu dzīvokli, kurā ir ūdensvads, kanalizācija un centrālā apkure, būs jāmaksā domei peļņas daļa – 0,80 eiro/m². ”

Šonedēļ saņēmām kādas tukumnieces jautājumu par to, kāpēc no 2020. gada 1. janvāra tik ļoti pieaugs maksa par pašvaldības dzīvokļa īri: “Esam saņēmuši vēstuli no SIA «Tukuma nami», kurā teikts, ka šādu lēmumu Tukuma novada dome ir pieņēmusi 25. aprīlī un ka no nākamā gada 1. janvāra par labiekārtotu dzīvokli, kurā ir ūdensvads, kanalizācija un centrālā apkure, būs jāmaksā domei peļņas daļa – 0,80 eiro/m². Līdz šim šī peļņas daļa bija 0,08 eiro/m², tas nozīmē, ka pieaugums ir desmitkārtīgs. Kopā izrēķinājām, ka par šo pašvaldības peļņas daļu vien būs jāmaksā ap 70 eiro, bet vēl taču ir arī apsaimniekošanas maksa, apkure, elektrība, ūdens!… Ziemā par īrēto dzīvokli kopā sanāks maksāt pāri par 200 eiro, bet – kas to varēs atļauties?! Vai tiešām dome vēlas izmest visus tukumniekus no viņu mājokļiem?!”

Pieaugums – ļoti liels

Tātad – iedzīvotāju satraukums pamatots. Kā minēts domes 25. aprīļa lēmumā, no 2020. gada 1. janvāra 0,08 eiro/m² vietā labiekārtoto pašvaldības dzīvokļu (ūdensvads, kanalizācija, centrālā apkure) īrnieki maksās 0,80/m², daļēji labiekārtoto (ūdensvads un/vai kanalizācija, malkas apkure) dzīvokļu īrnieki šī brīža 0,06 eiro/m² vietā maksās 0,60 eiro par m², bet par dzīvojamām telpām bez ērtībām – 0,04 eiro/m² vietā būs jāmaksā – 0,40 eiro/m². Turklāt visām šīm summām vēl pieskaitāms PVN 21% apmērā. Vēl lēmumā teikts, ka papildus īres peļņas daļai īrniekam ir jāmaksā apsaimniekošanas izdevumi, maksa par komunālajiem pakalpojumiem un nekustamā īpašuma nodoklis.

Daudz līdzekļu prasa pašvaldības dzīvokļu uzturēšana Tā, lūgts komentēt gaidāmo īres maksas pieaugumu, skaidroja Tukuma novada domes īpašumu nodaļas vadītājs Viesturs Bērzājs, piebilstot, ka tāds bijis domē izveidotās Mājokļu darba grupas lēmums, ko apstiprinājuši arī novada domes deputāti. Viens no argumentiem par labu maksas pieaugumam bijis tāds, ka maksa par pašvaldības izīrēto mājokli jātuvina komersantu noteiktajai cenai, lai nekropļotu tirgu, kā arī – lai pašvaldībai no budžeta līdzekļiem nebūtu jāiegulda lielas naudas summas dzīvojamā fonda uzturēšanai un labiekārtošanai, kuras no īrniekiem tā neizdodas atgūt. Kā minēts domes lēmumā, 2017. gadā pašvaldības ieguldījumi dzīvojamajā fondā bijuši 179 000 eiro, bet 2018. gadā –121 000 eiro, savukārt iekasētā īres peļņas daļa 2018. gadā bijusi vien 18 559 eiro SIA «Tukuma  nami» apsaimniekotajās dzīvojamajās telpās un 6330 eiro – SIA «Jauntukums» apsaimniekotajās dzīvojamās telpās. V. Bērzājs skaidroja, ka šādu lēmumu pieņēmuši deputāti, tāpēc lietderīgāk būtu aprunāties ar domes priekšsēdētāja vietnieku Arvīdu Driķi, kas vadījis Mājokļu grupas darbu.

Vairāk lasies otrdienas, 11. jūnija, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

 1. Tukumā vispār nav kur dzīvot…vainu grausti vai cenes saskrūvētas kosmosā. Cilvēki ļoti daudz ir aizbraukuši, dzīvokļus neizīrē, tie vienkārši stāv tukši. Uz manu stāvu vien stāv 3 dzīvokļi neapdzīvoti. 3 istabu, 2 istabu un 1 istabu.

  1. Piekrītu, arī mēs skatoties jaunu mājvietu bijām šokēti.
   Nu esam spiesti skatīties tuvumā esošās pilsētas.

  2. Piekrītu, arī mēs skatoties jaunu mājvietu bijām šokēti.
   Nu esam spiesti skatīties tuvumā esošās pilsētas. Cenas pārsteidz.

 2. Latvijā kungu ir palicis daudz, apetīte viņiem arī normāla, bet barotāju skaits ir katastrofāli sarucis. Šādā situācijā nekas cits neatliek kā vai nu izraut tautai no mutes pēdējo kumosu vai nosprāgt, tāpēc viss valstī pašlaik notiekošais ir vienkārši agonija pirms šo neliešu kaunpilnā gala.

 3. Cenu paceļ,bet kaut teorētiski skaitās,ka māju apsaimnieko Tukuma Nami,naudu iekasē,bet darīts nekas netiek…Tagad arī,pēc vētras postījumiem-labi,zarus savāca sētā sētniece,bet par noplūdušajiem dzīvokļiem interese nulle…Ūdens pagrabā gadiem,nevienam neinterese…

 4. Wouu. Normali halavskiki. Es ari gribetu iret par 70 eiram. Priecajusies butu, ka tiek dota tada iespeja! Visu muzu par santimiem csrejat iret?! Bet nez kapec man jaire par 200 ..Un skatos sludinajunus, ka par 2 istabnieku prasa pat 330. Sviesta sagajusi Tukuma iziretaji.

 5. Rīgā nopērc bikses pa 10 eiro,braucot pie Tukuma viņas maksā jau 20,Kandavā iebraucot atkal 10 !!! Tā tas visu laiku te bijis. Tukumā māja maksā 99 000.. bik tālāk 27 000. Ar auto taspats… Dubaja nobāl…

 6. Cenas Tukumā nošokē. Tagad celtnieku ielā 1 dzīvokli ar divām guļamistabām maksā 75 tūkstošus….

 7. Normāls mirstīgais ,kas strādā algotu darbu un ja tev vēl ir bērni nevar atļauties iegādāties dzīvokli.Arī bankas tev kredītu nedod.Jāīrē dzīvoklis!Ja vēl būtu kur īrēt?!Nē nu ir par 220-500€…īre un plus komunālie un visi pārējie maksājumi!Kurš to var atļauties?Tukums kārtējo reizi izceļās ar dārgo dzīvi.Tiešām paskatoties citās pilsētās nu ir lētāk ,ja ne viss tad puse no visa.Pat veikalos un degvielas uzpildes stacijās cenas Tukumā rullē!!!Brīvdienās jābrauc uz kādu citu pilsētu lai ielietu degvielu pa lētākām naudiņām ,jo Tukumā dzīves līmenis ir tik augsts ka vairs nevar neko atļauties.Drīz par gaisu ko ieelpojam ar liks maksăt….Traki un šausmīgi nezinu cik tālu mēs tă aiziesim….☹☹☹

  1. Nopirkt var, kredītus dod. Bet summas ir krimināli zemas. Par 10000 dzīvokli nenopirksi un pirmo iemaksu 10000 jakrāj 10 gadus.

 8. jā, es nedzīvoju pašvaldības dzīvoklī, un prieks, ka man kā tukumniekam, nebūs jāsponsorē tie kas dzīvo pašvaldības dzīvokļos, lai maksā kaut to daļu ko pašvaldība katru gadu tērē. Un par dārgākajiem valstī?? beidziet izplatīt dezinformāciju, Valmiera par 4 – 5 eur/m2 izsolēs izīrē, jā tas jaunajās mājās,. bet tāda vieta kā Jelgavas novads(nejaukt ar pilsētu) tur īres maksa ir 1.37 eur m2. Tātad ir mums dārgākie vāi nav??

 9. Pieaugums ta varbūt liels, bet ja skata suz vispārējo fonu.. Priecājaties, ka jums vēl ir tāda iespēja dzivot pašvaldības dzīvoklī (pa lēto ar visam x 10…) nevis jāmeklē īrēt no privātā! Drusku jau tā kā nekaunigi bļaustīties! Neesat ne sociālie dživokļi, ne kāds to īri pras ano privātā…

 10. Principā jau satraukums ir no vecāku cilvēku puses-pensionāriem…Jā strādājošam jau tas nemaz nau daudz patiesībā,bet pensionāriem???! Tak visi labi zin cik niecīgas mūsu valstī ir pensijas! Nu kā lai tas cilvēks nomaksā to dzīvokli? Tik nesaprotu kuri ir tie glaunie apsaimniekotie Domes dzīvokļi? Domei tak nav dzīvokļu!!!Nu interesanti…

 11. Tie kas te bezde nav sapratusi domu – celas summa nevis irei bet remonta naudai – tas ka pasvaldibai vienmer trukst naudas jo izskies 500k pieminekla celtniecibai ir cits stasts. ka dzivoklis ir pasvaldibas tad tai pasai ir jadoma kur nemt naudu ta uzturesanai – resp. ja man pieder dzivoklis un taja kkas jalabo – par to esmu atbildigs es nevis kaimins vai izziretajs – butu normali ja pie ires maksas es vel saktu prasit remonta fonam vel 100? atopaties – saksim tagad maksat celu fondam, varbut ari sabiedriskajam utt

 12. Bet kur problēma? Nedzīvo pašvaldniekā, pērc savu!
  Nav vairs padomju laiki, kad pasam nekas piederet nevareja.
  Ja pašvaldība ir dzīvokļa īpašnieks viņš ar savu īpašumu dara ko un kā grib! Kāda nozīme vai to nosauc par īres naudu vai naudu remontam?!
  Man kā prīvāta dzivokļa īrniecei ir pilīgi vienalga ko īpašnieks dara ar mani īres naudu. Man tā jāmaksā būs jebkurā gadījumā! Ir par daudz meklēju citu vietu.
  Bet cilvēkiem jau sēž iekšā tas, ka viņiem tik viss pienākas! Lēti dzīvot pašvaldībniekā tai skaitā!

 13. “jātuvina komersantu noteiktajai cenai, lai nekropļotu tirgu” – amm, kādā tirgū konkurē pašvaldība, varētu paskaidrot, lūdzu? 🙂

 14. Privātmājas īpašnieks savai mājai nevar dabūt ne centu no Eiropas naudām, bet daudzdzīvokļu mājām naudu pakaļ met,vajag tikai pašiem vienoties, bet vēl viņiem nav labi, grib visu par velti.

 15. Salīdziniet Tukumu ar Cēsīm vai Talsiem, tad redzēsiet. Gan veikalu, gad dzīvokļu, ūdens uzsildīšanu un degvielu cenas, tad varēsiet runāt.

 16. Interesanti zinā kur ta’nauda paliek? es dzīvoju tukumā 20 gadus Tukuma nami neko īpašu nau darījuši.

 17. pēc virsraksta nav saprotams vai īres maksa ceļās vai īres maksas peļņas daļa? Un lai ko te visi raksa, tas nav normāli, ka uzreiz ceļ 10 x vairāk.

 18. Es par 1000 EUR, man balss dilst, Lūsēnam pisrksti 10 000 EUUR dilst

 19. Tātad par 50m2 dzīvokli šie cilvēki maksās nevis 4 EUR īri bet 40 EUR?:)))) Jūs ko nopietni!!! īre! 4! eiro!

  Es nespēju izskaidrot to bļaušanu un īdēšanu, es kā vēlētājs un tukumnieks apsveicu šo pašvaldības lēmumu! Jautājums kāpēc tas netika izdarīts 10 gadus atpakaļ! Esi atbildīgs par to ko pieradini, bet visa leiputrija kādreiz beidzās!

 20. Arī man gribas iekomentēt,gan par sakāpinātājām īres maksām ,gan par nesaprotamām man lietām.Arī es esmu pensionāre,dzīvoju pašvaldibas dzīvoklī 42.gadus ( no mājas nodošanas brīža).Manā dzīves laikā šai dzīvoklī piedzimuši un izauguši mani 3.bērni.Patreiz dzīvo dēls ar ģimeni (deklarēts),bet lieta tāda ,ja nu gadījumā ar mani kas notiek…….tad tādā gadījumā viņam jāatstāj dzīvoklis un viņam nav tiesības uz īri.Gribu vienkārši pajautāt-viņu izmetīs un iemitinās tādu citu dzīves vietu meklētāju un viņam savukārt jāmeklē savu kaut nodzīvojis šai dzīvoklī 30.gadus? ??

 21. Reti kad var atrast labu dzīvokli par saprātīgu cenu, es īrēju 1istabas dzivokli pa 170€ mēnesī, plus komunalie tie ir 300-330€ mēnesī.

 22. Dārzniecības ielā jāmaksā visu laiku 0.89/m2,pašvaldības māja,taka nekas traks tas nav.Tā kā daudzi te minēja,negribat nedzīvojat.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *