Jānis Vītols

TDA «Svīta» ceļazīme uz Dziesmu un deju svētkiem kabatā

Svētdien, 24. februārī, starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisinājās A grupas deju kolektīvu skate, kurā pavisam piedalījās 32 kolektīvi no visas Latvijas.

Svētdien, 24. februārī, starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisinājās A grupas deju kolektīvu skate, kurā pavisam piedalījās 32 kolektīvi no visas Latvijas.

Tukumu un Kurzemi tajā pārstāvēja Tukuma kultūras nama deju kolektīvs TDA «Svīta», kas ar 58,3 punktiem (no maksimālajiem 65) ieguva augsto I pakāpi un ceļazīmi uz Dziesmu un deju svētkiem.

Kā stāstīja kolektīva vadītāja un Tukuma novada deju kolektīvu virsvadītāja Zanda Mūrniece, dejotāji skatē piedalījušies ar lielu atbildību un centību, taču, nonākot kopā ar lielajiem deju meistariem, uztraukums ņēmis virsroku un nav sasniegts viss, ko varējuši sasniegt. Vaicāta, vai nav uzlikta pārāk augsta prasību latiņa, Z. Mūrniece atzina, ka ne jau viņa uzliek šo latiņu: “Pēdējos 15 gadus šī nozare ir ļoti attīstījusies, tieši ar dejas tēla atklāsmes veidiem.”

Jāpiebilst, ka citu grupu deju kolektīvi no Tukuma, Engures, Kandavas un Jaunpils novada un Jūrmalas skatē Tukuma kultūras namā satiksies 28. aprīlī – valstī pēdējā deju kolektīvu skatē.

Komentāri

 1. Kulisēs kājas trīcēja,vēderā tauriņi kņudēja-satraukums bij manāms daudzās sejās!
  Darījām visu labāko-kas bij mūsu spēkos tajā brīdī!
  Protams nebij viegli dejot pirmo reizi Rīgā ar visām A grupām kopā-tā bij liela ,spēciga pieredze turpmākajā dejotprasme.
  Viesiem Tukuma novada dejotājiem novēlu dejoprieku un labus panākumus 28 aprīlī Tukuma novada skatē!

 2. Lielais paldies par Svītas sasniegumiem pirmkārt jāsak Intai Strautmanei kas ieguldījusi šajā kolektīvā savu dvēseli,laiku un visu to jaukāko un labāko no sevīm…bučiņas viņai…:*
  p.s pārējie tik nosmeļ viņas kulto saldo krējumu…

  1. Diez vai šis ir tas meduspods, kurā pilināt savu darvu??!!! Katrs vadītājs no sevis var iedot tik, cik var, un tas, ka kādam pieredzes bagāža un prasme to nodot tālāk saviem dejotājiem ir lielāka, ir tikai apsveicami, jo vispirms jau iegūst dejotāji paši un arī publika. Žēl, ka kāds labdaris (pēdiņās) spēj izbojāt prieku par paveikto… Nu ko, ar to tevi arī apsveicu!

 3. Tā arī varētu teikt mazliet ,ka Inta ir nosmēlusi Silvas kulto krējumu,jo pēdējo gadu laikā-gandrīz puskolektīvs sastāv no Silvas bijušajiem dejotājiem-,kuri uz Svītu atnākuši-es teiktu ar pamatīgiem pamatiem…
  Ja Zanda un Gatis šī pusgada laikā nebūtu ar mums cīnījušies,pārmācījuši dejas tēlu,soļus utt.utt.līdz asins garšai mutē-tad diez vai mums būtu no tā “‘sakultā krējuma'” ,kurš bij pirms tam -būtu tādi rezultāti kādus aizvakar ieguvām..:(
  Protams pirms tam Inta darīja visu ko varēja-varbūt pietrūka mazliet pacietības ,pieredze un spēka…
  Bet INtai dzīve iegrozījās tā kā viņa iegrozījās-a ko tad mums bez vadītāja vajadzēja palikt vai tad būtu labāk????

  Tāpēc nevajag kult krējumu tur kur nevajag!!!!

 4. Paldies visiem, kas savu roku pielikuši, lai mūsu “Svīta” tik tālu tiktu! Paldies Silvai, paldies Intai, paldies Zandai, paldies dejotājiem!!!!! Malači!!!!!! Un paldies tiem, kas no sirds līdzi juta! No sirds novēlu nākotnē Svītai saņemties un “ielikt kloķīti” dažam labam “lielajam” koļekķivam. Mūsējie to spēj!

 5. Izskatās, ka atkal kādiem nepatīk tukumnieku padarītais. Tikai paši dejotāji zin, kā tika strādāts no oktobra mēneša līdz pat skates dienai. Cik daudz bija no jauna jāiemācās, lai tas ko dara uz skatuves neizskatās pēc plikas skraidīšanas pa zīmējumu. Un mācījās visi, gan no jauna atnākušie, gan tas “krējumiņš”. Jo dejojot augstākajā līmenī nepietiek ar tukšu deju soļu atdejošanu.

 6. Vismuļķīgākais ir tas ka kolektīvs drīkst strādāt tikai no oktobra mēneša,jo lūk kolektīva vadītāja tiek divus mēnešus
  izmesta uz ielas ,bez atalgojuma(kaut kas tāds var notikt tikai Tukumā)un tad nu pa šiem nedaudzajiem mēnešiem mums
  tiek dīrātas ādas ,lai dabūtu līmeni. Un tas nav normāli,atnākat domnieki un paskatiet kādas stundas mēs dejojam un tad pieņemiet lēmumus. Kolektīvam normāli ir jāsāk dejot ar septembra mēnesi.audzi dejotāji jau šobrīd domā ka pēc deju svētkiem šādu slodzi nedomā turēt,it īpaši tie ,kas brauc vakaros no Rīgas ,no studijām.

 7. Ko jūs, tukumnieki, varat ēsties jautājumā, ar kuru būtu jālepojas? TDA “Svīta” ir godam pārstāvējis ne tikai Tukuma novadu, bet visu Kurzemes reģionu, jo no Kurzemes bija vienīgais kolektīvs A grupā (salīdzinājumam – A grupa ir augstākā līga),Ne no Ventspils, Kuldīgas, Liepājas, Saldus un Talsiem neviens kolektīvs A grupā nestartē. Ar iegūtajiem 58.3 punktiem, I pakāpes diplomu un 23.vietu 32 kolektīvu konkurencē “Svīta” ir parādījusi sevi godam.
  Neesmu no Mēness nokritis, esmu izbijis dejotājs ar 21 gada stāžu, dejas gaitas sāku Engurē un beidzu Lielvārdes “Lāčplēsī”. Pa vidu bija arī Saldus “Kursa” un “Bandava”, un Gulbenes “Ratiņš”.

 8. “Svītas” dejotāji ir malači, man liels prieks gan par pašiem dejotājiem, gan arī jauno vadītāju.Tikai tas kurš pats kādreiz ir pamatīgus sviedrus lējis garajos mēģinājumos,nav žēlojis savu dārgo laiku ne braucot no studijām Rīgā ne vēlajās mēģinājumu stundās, var patiesi spriest par ieguldīto darbu un sasniegtajiem rezultātiem. Piedalīties skatē A grupā kopā ar “grandiem” nav joka lieta un vienkārša palēkāšana pa skatuvi.
  Pārējie, piedodiet, stāviet nu klusu!!!!

 9. šim kolektīvam vajadzēja saukties Intas Strautmanes vārdā nosauktam.Viņa aizbraua zemā atalgojuma dēļ un ne kādu citu iemeslu.
  Svešķermenim tiks maksāts bez kādiem ierobežojumiem,oh,oh,tur būs visas privilēģijas,jo Tukumā savējos neprot cienīt un tā tas ir bijisun tā arī ir.

 10. Dzīve iet uz priekšu un nav te ko mētāties ar dubļiem. Prieks par dejotājiem! Paldies Jums!

  1. Ko tu pa netu kārpies???…ej un parādi kāds prasmīgs skolotājs esi un iemāci vairāk, lai viņi saprot, kur patiesā dejas garša mīt…
   noteikti esi ne vienu vien kolektīvu saulītē iecēlis…

 11. Paklau, skābie komentētāji! Jums steidzami jāārtsējas! Labāk ne tik labi dejot, nekā sēdēt un rakstīt īgnos komentus. No tiem nu nekāda labuma nav!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *