Senāts negroza lēmumu par tiesvedības izbeigšanu Tukuma lidlauka lietā

Augstākās tiesas (AT) Senāts negroza lēmumu par tiesvedības izbeigšanu dažu aktīvistu strīdā ar Tukuma novada domi Tukuma lidlauka lietā, aģentūru «LETA» informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja.

Augstākās tiesas (AT) Senāts negroza lēmumu par tiesvedības izbeigšanu dažu aktīvistu strīdā ar Tukuma novada domi Tukuma lidlauka lietā, aģentūru «LETA» informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja.

Šis lēmums tika pieņemts 5. aprīlī, un tas nav pārsūdzams. Līdz ar to stāsies spēkā lēmums par tiesvedības izbeigšanu daļā. Senāts atstāja negrozītu Administratīvās apgabaltiesas lēmumu, kas savukārt negrozīja Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu nama pērnā gada 22.oktobra lēmumu daļā, kurā izbeigta tiesvedība administratīvajā lietā.

Tiesu nams toreiz norādīja, ka lieta nav skatāma administratīvā procesa kārtībā.

LETA jau vēstīja, ka Tukuma iedzīvotāji iesniedza prasību Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu namā ar lūgumu atcelt Tukuma novada domes lēmumu «Par saskaņojumu Tukuma lidlauka izmantošanai».

Novada domes lēmuma apstrīdētājiem šķita, ka dome lēma par jautājumiem, kas skar iedzīvotājus, turklāt prasītājus neapmierināja tas, ka domes lēmums tiesā traktēts kā starplēmums, nevis administratīvais akts, jo dome pati savā lēmuma izskaņā formulējusi to kā administratīvo aktu, kurš apstrīdams tiesā.

Tukuma novada domes lēmumu iesniegumā apstrīdēja septiņi tukumnieki: Jānis Frišfelds, Ainars Poga, Edijs Poga, Ilze Gaile, Dagnija Hermane, Eduards Egle un Māris Stubis.

Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs iepriekš skaidroja, ka, viņaprāt, tiesāšanās ir bezjēdzīga, jo, pamatojoties tikai un vienīgi uz šādu lēmumu, lidostas apsaimniekotājs nevar turpināt vai pārtraukt lidostas attīstīšanas projektus. “Šis lēmums informē par pašvaldības interesēm un nosacījumiem, un šī informācija nepieciešama valsts iestādēm, kas izskata uzņēmējam paredzamo atļauju izsniegšanu,” pauda Šulcs.

Iepriekš Vides pārraudzības valsts birojs (VPVB) pieņēma lēmumu, ka Tukuma lidostai nepieciešams pilns ietekmes uz vidi novērtējums, kas tiek īstenots patlaban un ko iepriekš pieprasīja iedzīvotāju aktīvisti. Savukārt pašvaldībai būs jālemj par atsevišķu atļauju.

Pilna ietekmes uz vidi novērtējuma gaitā pērn 1.oktobrī Engures novada Smārdē un 2.oktobrī Tukumā notika SIA «Tukums Airport» lidostas «Jūrmala» plānotā apkalpojamo lidmašīnu skaita palielinājuma ietekmes uz vidi novērtējuma sabiedriskās apspriešanas sapulces, kuru gaitā tika noskaidrots, ka pagaidām nav būtisku objektīvu šķēršļu lidostas attīstīšanai, aģentūrai LETA apgalvoja SIA «Tukums Airport» direktora palīdze Marina Samuilova.

Smārdē, neskaitot Engures novada pašvaldības un «Tukums Airport» pārstāvjus, bija ieradušās piecas personas, no kurām tikai vienai bija pretenzijas pret lidostas darbību. Savukārt Tukumā, neskaitot oficiālos pārstāvjus, bija ap 40-50 personu, no kurām pretenzijas pret lidostas darbību pauda trīs.

VPVB uzdeva «Tukums Airport» papildināt un precizēt ziņojumu par ietekmes uz vidi novērtējumu.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *