«Vocalica» – 15 gadi mūzikas ceļā

9. novembra vakarā, kad uz saviem 15 darbības gadiem atskatījās vokālās grupas «Vocalica» dalībnieki, Jaunpils pils zāle bija ļaužu pilna. Tur bija ģimenes, draugi, atbalstītāji un kolektīva dziesmotā ceļa pieturās sastaptie ļaudis. Visi tie, kam katrs viņu koncerts ir nozīmīgs notikums un sengaidīta satikšanās, jo – nav šaubu – ikreiz būs kaut kas jauns.

Koncerts sākās ar dziesmu «Catherine howards fate» Lotas un Aināra Plezera izpildījumā, simbolizējot kolektīvam tik nozīmīgo viduslaiku un renesanses mūziku, taču pārējās jubilejas koncerta daļās skanēja gan latviešu komponistu, gan grupas iecienīto ārzemju mūziķu sarakstītās dziesmas Aināra Plezera aranžējumā, gan arī pašu sacerētas melodijas. Kā ansambļa vadītājs piebilda jau pēc koncerta – pāris mēnešu laikā tapusi programma, kurā lielākā daļa ir jaunas dziesmas.

 Viss sācies nejauši

Kolektīva 15 gadu ilgais “darba” ceļš bijis bagāts notikumiem – mēģinājumiem, koncertiem, skatēm un konkursiem, kā arī, protams, pašu rīkotajām nometnēm un ekskursijām. Bet sācies viss, kā pieteica kolektīva draugs Kaspars Sīmanis, pavisam nejauši: “Tas sākās gluži kā sniega bumba, kas veļas no Ziemassvētku kalna – reiz Ainārs Plezers saaicināja kopā savus draugus, dziedātājus, lai sagatavotu trīs dziesmas Jaunpils Ziemassvētku koncertam, pēc tam vēl trīs – Viduslaiku svētkiem, un tā vēl un vēl, līdz dzima kolektīvs. Un tā joprojām šī bumba veļas, par ko paldies mākslinieciskajam vadītājam un dziesmu aranžējumu autoram Aināram Plezeram, kā arī pārējiem kolektīva dalībniekiem – Lienei Palkavniecei, Evitai Valainei, Santai Blatei, Ilzei Šturmai, Ziedonim Ķiņķerim un Andrejam Veitneram.

Vairāk lasiet otrdienas, 12. novembra, laikrakstā ŠEIT=>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *