FOTO: Ieva Āne-Miķelsone

Strutelē Iedzīvina mājās muzicēšanas tradīciju

Rudenīgi vējainā dienā – 27. oktobrī, labu devu siltuma un gaišuma varēja gūt Jaunpils novada « Kārkliņu» mājās, kur interesenti tika aicināti uz kamermūzikas koncertu. Ideja par koncertiem «Kārkliņos», kas spējusi aizraut visu Miķelsonu  ģimeni, piederot  tētim – «Kārkliņu» saimniekam Guntaram Miķelsonam. Viņa vēlme bijusi iedzīvināt ideju par mājas muzicēšanu kā senu kultūras dzīves tradīciju Eiropā un Latvijā, tā radot svētkus savas apkārtnes cilvēkiem un gūstot iespēju sajusties vairāk piederīgiem novadam, kurā dzīvo.

Koncertprogrammu izpildīja divas ģimenes atvases – Dedze Dagnija un Viesturs Virmants. Dedze šobrīd mācās E. Dārziņa mūzikas vidusskolas 3. kursā (izlaiduma kursā) vijoles klasē pie skolotājas Ineses Štrāles, kā arī muzicē skolas simfoniskajā orķestrī, kameransamblī un ir arī Latvijas Simtgades jauniešu orķestra dalībniece. Tāpat viņa spēlējusi dažādos orķestru sastāvos Latvijā un Vācijā. Dedzes interešu lokā ir arī citas kultūras un mākslu jomas, piemēram, kultūras žurnālistika, literatūra, aktiermāksla un kino. Savukārt Viesturs šobrīd mācās J. Mediņa mūzikas vidusskolas 2. kursa klavieru klasē. Viesturs darbojas arī kā koncertmeistars, piemēram, pavadot bērnu kori koru skatēs. Viņš ir arī vairāku jauno pianistu konkursu laureāts.

«Kārkliņu» mājas saimniece un mamma Ievu Āne-Miķelsone pastāstīja, ka koncertā valdījusi gaiša noskaņa un nelielā publika (12 cilvēku) bija ļoti ieinteresēta un atsaucīga. Pirms pēdējā programmas skaņdarba – Nikolo Paganini «Mozus variācijām» Dedze arī mazliet pastāstīja par šo leģendāro mūziķi un par to, kāpēc «Mozus variācijas» vijolniekam ir īpašs izaicinājums un vienmēr tiek atskaņotas uz sol stīgas. Aplausu iedvesmoti, mūziķi atskaņojuši arī piedevas – nelielu, bet spilgtu P. Sarasates skaņdarbu ar spāņu kolorītu. Koncerta apmeklētājiem piedāvāta arī tēju, kafiju un cepumi pirms un pēc koncerta, daži no apmeklētājiem arī pakavējās mazliet ilgāk saviesīgās sarunās. Un vēl –  jaunieši vēloties pateikt lielu, lielu paldies par koncerta apmeklētāju ziedojumiem, tie tikšot izmantoti tālākai «Kārkliņu» vides sakārtošanai.

Un nākamais «Kārkliņos» solās būt Almas Anetes Miķelsones čella mūzikas solokoncerts – jāseko līdzi paziņojumam, bet nu zināms, ka tas būs 2020. gada janvāra pirmajā pusē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *