Attēlam ir ilustratīva nozīme

Par privāto ceļu tīrīšanu Jaunpils novadā būs jārūpējas katram pašam

Sinoptiķi šajā nedēļā sola pamatīgu ziemu un līdz ar to arī sniega kārtu. Liela daļa priecājas, ka nu beidzot esam sagaidījuši balto sniega pasaku. Bet ir arī ļaudis, kurus tas satrauc – kā izbrauks no mājas, kā notīrīs ceļu utt.  Sazinājāmies ar Jaunpils novada domes izpilddirektoru Pēteri Baranovski, lai uzzinātu, kā plānots novada ceļus tīrīt šajā gada.

Zināms, ka citus gadus par ceļu tīrību parūpējās vietējie – SIA «Joži». Bet šajā gadā ir izmaiņas. P. Baranovskis pastāstīja: “ Esam veikuši iepirkumu un šajā konkursā uzvērēja VAS «Latvijas ceļu uzturētājs», piedāvājot viszemāko cenu. Ar SIA «Joži» šogad mēs līgumu neslēdzam. Patiesībā, ceram, ka sniega nebūs tik daudz, cik sola sinoptiķi, lai izmaksas uz ceļu tīrīšanu būtu mazākas. Jā, visi pašvaldības ceļi tiks tīrīti, bet par privātajiem ceļiem līgumi nav slēgti, tādēļ par tiem būs jārūpējas pašiem. Iepriekš bija arī tā, ka bija privātie ceļi, kurus, noslēdzot līgumus, par attiecīgu samaksu iztīrījām, bet nu ir tāda situācija, ka nav mums tāda iespēja.” Jautāts, kādēļ vairs nesadarbojas ar SIA « Joži», izpilddirektors skaidroja, ka šis uzņēmums piedāvājis pakalpojumu par augstāku cenu nekā «Latvijas ceļu uzturētājs». Konkrētu naudas summu, kas atvēlēta ceļu tīrīšanai šajā sezonā, P. Baranovskis nevarēja nosaukt, tas esot atkarīga no tā, cik daudz būs sniegs. Pēdējos gados tā nav bijusi lielāka par 10 000 EUR , bet sniegotākos gados tā bijusi pat 30 000 EUR.

Komentāri

  1. nu ko te lej.ko teiktu ja sniegs butu sacis snigt novembra sakuma.tad p….ec,vairs nauda nebutu.bet nu ja,mashinai apskati iziet nodiraas tev taa ka maz neliksies.
    nu un ja,kursh tad man setu kadreiz tirijis pa velti? pasham jau jatira.bet nu kas tas pa sniegu..

  2. Ar ko tad autocela uzturetajs tiris ja visu mazo tehniku pardeva luznos ar greideri nevar iztirit mazos celus ne ar vinu var apgriesties cela beigas ne sauros celos iegriesties slidena laika un vins ir 11 metru gars un caurgaitiba ir slikta!!! Ta ka rokaties ka makat laimes lacis naks…

  3. Iepriekšējos gados SIA “Joži” traktoristi, tīrot cełus, sniega lāpstas pagrieza tā, lai neaizstumtu lauku māju piebraucamos cełus. Šodien VAS Autocełu uzturētājs aizstūma piebraucamos cełus. Vienīgais labums, ka sniegs vēl nav tik biezs un neveidojās lieli sniega vałñi. Kā teikt, sāksim izbaudīt liela novada “priekšrocības”.

    1. nevajadzēja jozim uzskrūvēt tādu cenu! ja nebūtu vas ceļi tāpat būtu citi nevis joži. vienkār;si alkatība, bet jums jau vienalga, ka jāmaksā duboltā, ka tik jožiem kabatas pilnas no pagasta kases. paņem tak lāpstu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *