Muzeju nakts Jaunpilī

Muzeju nakts ietvaros Jaunpils pilī šogad valdīja īsteni naksnīgas noskaņas, jo vienojošais pasākuma elements bija…sikspārņi.

Muzeju nakts ietvaros Jaunpils pilī šogad valdīja īsteni naksnīgas noskaņas, jo vienojošais pasākuma elements bija…sikspārņi.

Katrs varēja paša spēkiem vai, drošāk, pilskundžu pavadībā izlodāt pils tumšos pagrabus, lūkojot, kur sikspārņiem vai varbūt spokiem un raganām būtu ērtākā dzīvošana. Vienā no pagrabiem nogurušie kāpelētāji varēja pacienāties ar īpašu spēka ēdienu jeb vitamīnu zupu, kuras "slepenā" sastāvdaļa bija nātres. Savukārt, ja dzīvu sikspārni lodājot ieraudzīt neizdevās, muzejā katrs pats varēja izgatavot savu mazu, melnu, pie apģērba piespraužamu sikspārnīti.
Starp citu, pagrabos pabija, kā arī muzikāli lirisko priekšnesumu ģitāru ansambļa «Junda» izpildījumā izbaudīja arī kultūras ministrs Ints Dālderis, kas pēc viesošanās Jaunpilī, aizdevās Tukuma virzienā. Ansamblis Maijas Sirvides vadībā, kā jau Sikspārņu naktī pienākas, izpildīja arī visiem zināmo fledermaušu dziesmu, bet vakara noslēdzošajā daļā kaut ko vairāk par šiem siltasiņu lidoņiem varēja uzzināt no sikspārņu drauga un pētnieka Gunāra Pētersona.
Tāpat Muzeju naktī katrs varēja iemēģināt savus pirkstus rokdarbos dažādās tehnikās. Bija iespēja gan aplūkot, gan pašam piedalīties, krellīšu, plecu lakatu, papīra ziedu un citu glītu rokdarbiņu tapšanā biedrības «Dzīpars» meistaru vadībā. Un tik liela atsaucība, vēlme pašiem darboties, kā šogad, citus gadus neesot bijusi – sprieda biedrības vadītāja Velga Pavlovska. Nakts bija arī atklāšanas reize divām jaunām izstādēm – Zentas Plezeres pavasarīgo ziedi izrādei un Reku ģimenes vēsturei cauri laiku laikiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *