Attēlam ir ilustratīva nozīme

Jaunpils domē diskutē par K. Barona skolas pārdošanu

20. novembrī notika Jaunpils novada domes kārtējā apvienotā komitejas sēde. Arī šajā reizē daudz tika runāts par īpašumu pārdošanu un iznomāšanu, kā arī par projektu piesaisti.

Plašas diskusijas bija par pašvaldības nekustamā īpašuma – Krišjāņa Barona pamatskola (Viesatās, slēgta 2008. gadā) pirkšanas iespēju. Uz komitejas sēdi bija ieradies potenciālais pircējs, kurš visus iepazīstināja ar saviem nākotnes plāniem, kas attiecināmi tieši uz šo īpašumu, savukārt deputātiem uzdevums bija izlemt, vai īpašumu pārdot vai nē. Pircējs paskaidroja, ka viņš, pozitīva lēmuma gadījumā, vēlētos izveidot tur apsardzes firmu apmācību bāzi un jauniešu sporta centru. Rīgā esot jau apzināti iespējamie sponsori, kas palīdzētu ēku atjaunot. Tad arī deputātiem bija daudz jautājumu – cik tas ir nopietni un droši, ka tiks kaut kas izdarīts. Viņš skaidroja, ka pārrunas par šo projektu uzsāktas, tikai nu jāzina, deputātu lēmumu un protams daudz atkarīgs esot arī no tā, kādā stāvoklī ir ēka, un cik daudz nāksies tajā ieguldīt. Pārdošanas summa arī neesot mazsvarīga. Deputāti uzskatīja, ka no sākuma pirms plānošanas vajagot tomēr ēku apskatīties, jo pircējs apgalvoja, ka ēkas stāvokli redzējis tikai cik pa logu – iekšā nav bijis. Z. Mielava informēja, ka īpašums sastāv no četrām ēkām, kas patlaban gan esot ļoti sliktā stāvoklī, un zemes – 1.5 ha platībā. Galvenā ēka pēc inventarizācijas datiem  esot 770 m². L. Gintere nobeigumā bilda, ka ja tiek pieņemts lēmums īpašumu atsavināt, tad jebkurā gadījumā, tas nebūšot tā, ka pirmais kas prasīs, tam īpašumu atdos. Jebkurā gadījumā esot jātaisa izsole un arī tur pašvaldībai būšot jāiegulda līdzekļi – aptuveni 600 eiro. Lielākā daļa deputātu, šobrīd projektu neatbalstīja, tādēļ uz doto brīdi šis jautājums, uz nenoteiktu laiku, tika atlikts.

Komentāri

  1. Tā jau tas ir visās pašvaldībās, tām pieder vairāk nekā sajēgas visādu graustu, bet pārdot baidās, ka tik kāds birokrāts nepiesienās.
    Kad beidzot sapratīs, ka patiesībā tiem graustiem vērtības nav nekādas , ir tieši pretēji , vēl jāpiemaksā par to nojaukšanu. Vienīgā vērtība ir zemes gabalam uz kuriem atrodas šie grausti, bet ja atņem nost nojaukšanas izdevumus , tad šie grausti ir ar visu zemi ir jāatdod par velti , ja vien kāds tos vēlas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *