FOTO: Baiba Reinsone

Jaunpilī svinīgi atklāj tiltu/FOTO/

Vakar, 11. novembrī, bija pienācis laiks svinīgi atklāt tiltu pāri Bikstupītei Jaunpils centrā. Pirms lentas pārgriešanas uzrunas teica un 100 gadu tiltam vēlēja gan VAS« «Latvija valsts ceļi pārstāvis Aigars Geide, SIA «Rīgas tilti» valdes priekšsēdētājs Albīns Jasaitis, Jaunpils domes priekšsēdētāja Ligita Gintere, bijušais satiksmes ministrs, Saeimas deputāts Uldis Augulis. Svētību jaunajam tiltam vēlējā Jaunpils draudzes mācītājs Jānis Saulītis.

Tiltu sāka būvēt pavasarī, maijā, bet nu, rudenī, tas ir gatavs. Kā noskaidrojām, tas izmaksāja 634 344 eiro (ar PVN). A. Geide pastāstīja, ka jaunā tilta projekts pieskaņots apkārtnei. Šis esot arī viens no unikālākajiem tiltiem Latvijas valsts ceļu tīklā, jo tas ir pirmais kokbetona tilts ar koka sijām un dzelzsbetona plātni. Tādu tiltu līdz šim vēl neesot būvējuši. Darbu mazliet vieglāku padarījis tas, ka bijusi ļoti laba sadarbība gan ar būvniekiem, gan ar projektētājiem un uzraudzības firmu.

Jaunais tilts ir nedaudz platāks par iepriekšējo – papildus ir gājēju ietve, kas nu padarīs gājējiem drošāku pārvietošanos. Savukārt A. Jasaitis pastāstīja, ka piedalīties konkursā esot bijis izaicinājums, jo tilts nav liels, bet šajā mazajā projektā problēmas bijušas lielākas nekā, būvējot lielos tiltus. Vēl viens izaicinājums un atbildība bijusi par to, ka būvē apvienoti divi materiāli – koks un dzelzsbetons. Tādēļ ekspluatācijas laikā tiltam būšot jāpievērš īpaša uzmanība, jo koks ir koks. Piecus gadus tam sekošot līdzi arī SIA« Rīgas tilti».

 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *