Jaunpilī jaunieši mācās pirts gudrības un gatavot instrumentus

Katram cilvēkam pasaules izzināšana ir ilgs un interesants process, jo īpaši daudz jāmācās dzīves sākumā. Jaunpils jauniešiem šis izziņas process šovasar tiek pasniegts pavisam īpaši – Eiropas Sociālā fonda projekta «Pumpurs» ietvaros.

Novada jauniešu darbu organizatore Ieva Zāgmene pastāstīja, ka šis  projekts veidots tā, lai būtu iespēja iepazīties ar iedvesmas stāstiem, kā arī piedalīties pieredzes un praktiskas darbošanās piedzīvojumos – nodrošinot neformālas septiņu dienu aktivitātes, bet – vairāku mēnešu garumā. Viena no šādām dienām jau norisinājusies pirts atmosfērā, kad projekta dalībnieki viesojās Bebru ielas pirtī pie Silvas Zāgmanes, kur iepazinušies ar pirtnieka profesiju, mācījušies siet slotas, paši pagatavot pirts skrubjus, apgūt pēršanās prasmi.

Katram savu lietus koku, katram – veselīgu tortilju

Mēs 22. jūlijā devāmies jau uz otro projekta tikšanās vietu – lauku sētu «Vagas», kur jaunieši viesojās pie uzņēmīgās Dumbru ģimenes – Artas un Artūra. Un šī projekta diena tika veltīta dabai un mūzikai. Tās laikā «Dabas notikumu dārzā» varēja neformālā gaisotnē aprunāties un kopā padziedāt ar grupas «Lustīgais Blūmīzeris» solistu un pedagogu Mārtiņu Bergmani. Viņš dalījās ar savu pieredzi un dzīves stāstu. Savukārt Arta un Artūrs pastāstīja, kā izveidots Dabas notikumu dārzs un kādas aktivitātes jaunā ģimene veido savā saimniecībā.

Un tad… Bija tik pārsteidzoši atvērt pavisam vienkārša lauku šķūņa ārdurvis, aiz kurām slēpās pavisam cita pasaule – ar skatuvi, galdiem, dīvāniem un skaistām dekorācijām! Tur projekta dalībnieki mācījās izgatavot paši savus mūzikas instrumentus, un – atbilstoši laika apstākļiem, tas bija lietus koks. Vēl bija iespēja daudz ko uzzināt par garšaugiem un zāļu tējām, kas ir viens no Artas vaļaspriekiem, kā arī pagatavot katram savu veselīgo tortilju.

***

Jau augustā projekts un tikšanās ar interesantiem cilvēkiem turpināsies – tad jaunieši viesosies Veclauku muižā pie mākslinieka Aigara Bikšes, savukārt autoservisā pie Kristapa Jankovska būs burziņš garāžā.

 

Vairāk lasāms otrdienas, 28. jūlija, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *