«Jauniešu forums 2010» Jaunpilī

Vēl pirms Lieldienu svinēšanas – 3. aprīlī, Jaunpils vidusskolā visas dienas garumā valdīja darbīgs noskaņojums, jo aptuveni seši desmiti novada jauniešu te sprieda, kā sadarboties, kā uzlabot dzīvi un vidi ap sevi. Un tas viss tāpēc, ka te norisinājās «Jauniešu forums 2010».

Vēl pirms Lieldienu svinēšanas – 3. aprīlī, Jaunpils vidusskolā visas dienas garumā valdīja darbīgs noskaņojums, jo aptuveni seši desmiti novada jauniešu te sprieda, kā sadarboties, kā uzlabot dzīvi un vidi ap sevi. Un tas viss tāpēc, ka te norisinājās «Jauniešu forums 2010».

Kā pastāstīja novada domes attīstības nodaļas vadītāja Vija Zīverte, kas kopā ar jauniešiem darbojās visas dienas garumā, iesākumā foruma dalībnieki sadalījās darba grupās un izvirzīja vairākas problēmas, kas, viņuprāt, būtu risināmas. Taču diskusiju rezultātā līdz vakaram "izdzīvoja" trīs idejas, kas vistuvākā nākotnē un visticamāk īstenojamas.

Pašorganizēsies un uzraudzīs vadību

Viena forumā izkristalizējusies doma, kas vakarpusē tika prezentēta, ir – veidot Jaunpils novada jauniešu organizāciju. Plānota mājas lapas izveide, kā arī regulāras tikšanās reizes, kurās ne tikai par veicamajiem darbiem spriestu, bet arī rīkotu dažādas tematiskās aktivitātes, īsāk sakot – uzturētu savstarpējos sakarus, kopā pavadītu brīvo laiku. Tāpat arī plānots, ka jaunieši uzturēs sakarus ar novada vadību – apmeklēs domes sēde, interesēsies par projektiem, veicamajiem darbiem, jo, kā izteicās V. Zīverte, ne vienmēr iedzīvotāji zina to, ko pašvaldība jau dara. Par atbildīgajiem izvirzīti – Madara Siliņa, Uģis Kalviņš un organizācija tiks veidot uz jau esošas biedrības – «LevestEs Spicie» (projekta «Jauniešu forums 2010» īstenotāji) – pamatiem. Piebiedroties var jebkurš novada iedzīvotājs 15 līdz 35 gadu vecumā, ja ir vēlme un varēšanas kopā būt ar citiem aktīvistiem.

Par pieturvietām un atkritumu urnām

Otra darba grupa astoņu cilvēku sastāvā apzināja tās vietas novadā, kas prasītos pēc uzlabošanas. Tika secināts, ka nākotnē, īpaši jau Jaunpils centrā, vajadzētu ierīkot vairāk norāžu, kas iebraucējus informētu, piemēram, kur meklēt veldzi pie ūdeņiem vai, kad vajadzība spiež, tik aicinošo burtu savienojumu «WC». Tāpat jaunieši bija apzinājuši vismaz daļu novada autobusa pieturvietu, kuras prasītos pēc remonta, piemēram, Levestē būdiņa ir vispār bez jumta. Jau atraduši materiālus un darba rokas, paši jaunieši solījās ķerties pie darba. Kā atzina Sandra Vārpiņa, kas prezentēja darba grupas idejas, mazliet gan pietrūcis forumā viedokļu, jo netika pārstāvētas visas novada apdzīvotās vietas, piemēram, Jurģi un Saule. Toties aktīvi bijuši viesatnieki, kas norādījuši gan uz soliņu, gan atkritumu urnu trūkumu pagastā. Jaunieši paši, kā arī ar pašvaldības starpniecību šīs praktiskās vēlmes centīsies īstenot, piesaistot projektu naudu.

Sportiskai jaunatnei

Kā trešo visdrīzāk īstenojamo ieceri jaunieši bija izvirzījuši sporta laukuma izveidi, kuru varētu attīstīt tam jau ierādītajā vietā Jaunpilī – tā sauktajā aizkapličā. Ja piesaistītu finansējumu, te varētu izveidot gan volejbola laukumu, gan uzstādīt vingrošanas rīkus. Artūrs Mokanu, kas projektu vada, pat izteicās, ka varētu sarunāt arī cilvēkus, kas gribētājus trenēs.

Starp citu, savus pirmos Ls 350 idejas īstenošanai jaunieši visticamāk sporta laukuma izveidei jau būs piesaistījuši, jo Lieldienu brīvdienu laikā viņi ne tikai atpūtās, bet pēc V. Zīvertes ieteikuma uzrakstīja un pieteicās projektu konkursam «KNHM – 2010». (Šodien, 8. aprīlī, lems par atbalsta piešķiršanu.)

***

Savukārt, runājot par nākotnes iecerēm – kad atkal novadnieki varētu sanākt kopā forumam, Dace Adiņa («Levestes spicie» priekšsēdētāja) uzsvēra, pāris gadu starpā vajagot, lai atkal būtu par ko diskutēt. Bet, vērtējot šī foruma iznākumu, D. Adiņa priecājās, ka jaunieši novadā ir gana aktīvi un būs gana laba nākamā maiņa, kas turpinās darbu, piemēram, biedrības «Levestes spicie» paspārnē.

Komentāri

  1. cik zinu jurgos ir 100 reiz labaka pietura neka leveste levestnieki kaka pietura un aiz tas jurgiem gods un slava

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *