Jānis Vītols

Dziesmu svētkus gaidot, visa zeme skanēt sāk

Pirmoreiz Jaunpils jauktā kora priekšā Lāsma Pommere stājās, būdama Mūzikas akadēmijas 1. kursa studente. Dūšas un pārliecības viņai netrūka: “Es biju četrus gadus Doma skolā izmācījusies, likās, ka esmu darbam gatava,” viņa lietišķi nosaka

Vēl mazliet un lielie dziedāšanas svētki būs sākušies – atkal dziesmās un tauru skaņās viļņosies gaiss un zeme rībēs dejotāju soļu ritmā. Skanēs Kurzeme un Zemgale, Vidzeme un Latgale – skanēs visa Latvija. Skanēs Rīgā, kur vienkopus pulcēsies pāri trim tūkstošiem māksliniecisko kolektīvu ar apmēram 90 tūkstošiem dalībnieku. Viņu vidū būs arī mūsējie – Tukuma, Kandavas, Engures un Jaunpils novadu pašdarbnieki.

Bet, kamēr lielie svētki vēl top, iepazīsimies ar to dalībniekiem – mūsu koriem un to diriģentiem.

Pirmoreiz Jaunpils jauktā kora priekšā Lāsma Pommere stājās, būdama Mūzikas akadēmijas 1. kursa studente. Dūšas un pārliecības viņai netrūka: “Es biju četrus gadus Doma skolā izmācījusies, likās, ka esmu darbam gatava,” viņa lietišķi nosaka. Šobrīd Lāsma ir diriģente ar diplomu kabatā (tas ar jaunpilnieku palīdzību pelnīts), un viņas roku žestiem uzmanīgi seko arī Skultes jauktā kora un Rīgas «Nameja» dziedātāji. Taču Jaunpils koristi ir pirmie viņas muzikālajā ceļā sastaptie un tāpēc vien īpaši mīļi.

“Vai, kā mēs Lāsmiņu gaidījām!” saka Jaunpils kora kādreizējā direktore ar pamatīgu stāžu Judīte Kalme. “Bijām uztraukušies, kā viņa mūs, tādu lauku kori, pieņems, vai mums izdosies saprasties.“

“Uzņemta tiku ļoti sirsnīgi,” tā savukārt saka jaunā diriģente. “Pirmajās reizēs ierodoties uz mēģinājumiem, Judīte mani vienmēr sagaidīja, cienāja ar visādiem labumiem. Sākumā varēja just, ka koris pie mana tempa nav pieradis. Man bija divi mēneši laika, lai kolektīvu sagatavotu skatei, tāpēc visu vajadzēja darīt raiti. Koristi paļāvās uz mani, uzticējās, un kopā mums izdevās.”

Lāsma Pommere ir dzimusi Rīgā, taču agrā bērnībā kopā ar ģimeni pārcēlusies uz Skultes pagastu Limbažu novadā. Četru gadu vecumā uzņemta Vidzemes mūzikas skolā. Tur deviņus gadus dancinājusi lociņu vijoles klasē un vēl divus locījusi balsi kora klasē. Vidzemnieku tiešuma, godprātības un apņēmības šai laikā sasmēlusies visam mūžam.

Vairāk lasiet 9. maija laikrakstā.

Komentāri

  1. superīga diriģente-jauna,enerģijas pilna un radoša bet arī prasīga.Lai Jums Jaunpilnieki veicas lielajā estrādē

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *