Desmitajos Viesatu dziedāšanas svētkos/FOTO/

17. oktobrī Viesatu kultūras namā bija īpaša diena, jo tur norisinājās jau par rudens tradīciju kļuvušais koncerts «Dziedāšanas svētki». Nu jau desmito reizi tajos sanāca kopā tie, kam mūzika ir tuva un mīļa. Jā, mēs visi dziedam, dungojam – dušā vai sēžot pie auto stūres, bet ir jābūt drosmei, lai to darītu publikas priekšā. Un šogad, neskatoties uz sarežģīto situāciju valstī, bija pieteicies gana daudz dziedātāju – 16. Un koncerts ilgtu teju divas stundas.

Pirms koncerta noķērām notikuma dvēseli, organizētāju un arī dalībnieci Agitu Holšteinu un pasākuma vadītāju Anetu Rulli, lūdzot pastāstīt par šī pasākuma pirmsākumiem.
A. Holšteina: “Dziedāšanas svētkus pirms desmit gadiem pirmā uzsāka organizēt Agrita Aleksejanoka, kas tajā laikā Viesatās vadīja sieviešu vokālo ansambli. Viņa, ar mani apspriežoties, ierosināja uztaisīt Raimonda Paula dziesmu vakaru. Es piekritu un, jā, tā tas aizgāja… Jau nākamajā gadā nosaucām tos par «Dziedāšanas svētkiem», kas nu notiek jau desmito reizi. Tas viss notiek tā: es uzaicinu cilvēkus, jo pa lielam es jau zinu vietējos, kuriem ir labas balsis… Un ir liels prieks, ka neviens neatsaka. Pēc dziesmu izvēlēšanās sākas mēģinājumi, un tie pirms koncerti ir trīs vai četri (kā kuram). Nākam un mācamies kopā… Jau devīto gadu dalībniekiem palīdz Madars Breide no Irlavas. Viņš ir sporta skolotājas Irlavas skolā, bet mūzika ir Madara aizraušanās. Viņš ieraksta fonogrammas un spēlē arī pats… Jā, Madars arī palīdz dalībniekiem iemācīties skaisti nodziedāt pašu izvēlēto dziesmu. Varu droši teikt, ka M. Breide ir profesionālis, jo to viņš dara jau ļoti daudzus gadus.”

 

Vairāk lasiet otrdienas, 20. oktobra, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

  1. Kà varèja notikt šàds pasàkums? Saistîts ar dziedàšanu. Ne distances, nekà… vai nav pàrkàpti covid noteiktie ietobežojumi?

    1. Pēc kā secini, ka nav ievērota distance? Piedalījies? Un pasākums bijis 17.10., tad vēl dziedāšana nebija pasludināta par nāvējošu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *