Brīvības svētki Jaunpilī

4. maijs – Latvijas atjaunošanas gadadiena – Jaunpilī tradicionāli tika atzīmēts ar patriotisku koncertu un pēc tam ar kopīgu mielastu pie balti klāta galda.

4. maijs – Latvijas atjaunošanas gadadiena – Jaunpilī tradicionāli tika atzīmēts ar patriotisku koncertu un pēc tam ar kopīgu mielastu pie balti klāta galda. Todien debesis virs Jaunpils klāja melni sniega mākoņi – ik pa laikam ar lielu vēju tika mētātas sniega pārslas, bet pilī, kur varēja baudīt koncertuzvedumu «Es atradu tautas dziesmu», bija silti un omulīgi. Šoreiz par patīkamo atpūtu bija parūpējusies muzikālā apvienība «Ķirsītis» – tā gan priecēja ar muzikāliem priekšnesumiem, gan arī vadīja pasākumu – visam cauri vijot Latviešu tautas dziesmas. Vēl ar patriotiskām un tautiskām dziesmām visus iepriecināja meiteņu «Trio». Latviešu tautas dejas visā to krāšņuma parādīja mazākie jaunpilnieki – bērnu deju kolektīvs «Pilskundziņi» (visu kolektīvu vadītāja Agita Trokša).

Pie balta galda un strūklakas atklāšana

Kamēr tika baudīts svētku koncerts, daba, kā zinādama, ka pēc tā kopīgi tiks ieturēta maltīte uz Jaunpils pils terases, iztrakojās un uz laiciņu pieklusināja vēju, sniegu, lai svinētājiem pavērtu mākoņos spraugu ar siltiem saules stariem. Par balti klāto galdu bija parūpējušās biedrības «Vīgriezes» dāmas, pils kroga čaklās darbinieces, kā arī paši Jaunpils iedzīvotāji. Kad siltā tēja ar pīrādziņiem un kēksiņiem tika nobaudīta, visi svinētāji kopīgi varēja ķerties pie buramvārdu skaitīšanas, ko vislabāk zināja Jaunpils kultūras nama vadītāja Silvija Nordena. Un – saules stariem atmirdzot ūdenī un veidojot skaistu varavīksni – pils dzirnavu ezerā atdzīvojās strūklaka!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *