Jaunpils amatu mājā nu arī iespēja šūt

Šis mēnesis Jaunpils amatu mājā iesākās ar svētkiem, jo tieši 1. novembrī tika atvesta un uzstādīta jaunā šūšanas tehnika un piederumi – šujmašīna, overlock (vīļu apšūšanai), izšujamā mašīna, gludināmais dēlis un tvaika gludeklis. Atbalsts šī visa iegādei 3 500 eiro vērtībā nācis no Lauku atbalsta dienesta, īstenojot projektu «Darām pašas».

Izšujamā mašīna esot visdārgākā, bet tā esot arī visinteresantākā, jo ar to varēšot izšūt gan vārdus, gan ornamentus. Bet par tvaika gludekli priecājas arī citas rokdarbnieces, jo to varēšot izmantot gan audējas, gan adītājas, lai izgludinātu savus darbus.

Amatu mājas vadītāja Velga Pavlovska pastāstīja, ka ideja par rokdarbnieču iespēju papildināšanu bijusi jau labu laiku. Patiesībā amatu mājā ar katru gadu piedāvājums tiek papildināts. Jau vairākus gadus še darbojas audēju darbnīca, kur satiekas rokdarbnieces – adītājas, tamborētājas, un, salīdzinoši nesen piesaistot Eiropas savienības projektu naudu, iegājušies arī keramikas krāsni. Un nu arī šuvējas varēšot papildināt savas iemaņas, kā arī iemācīties ko jaunu. Protams, uz nodarbībām tiekot aicināti visi, kam interesē šis arods – lai varētu apgūts šūšanas pamatus. Jautāta, cik vienā reizē šuvējas varēs piedalīties nodarbībā, Velga paskaidroja, ka desmit jau esot maksimums, jo šūšanai nepieciešama platība – kur piegrieztnes zīmēt, griezt un pēc tam sašūt. Galvenais šajā visā esot panākts – notiek attīstība, kas vērsta tieši uz rokdarbiem. Pasniedzējus arī taisoties uzaicināt dažādus – atkarībā no rokdarbnieču interesēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *