«Undā» – stabilitāte

Stabilitāte iestājusies Engures pagasta lielākajā uzņēmumā «Unda».

Stabilitāte iestājusies Engures pagasta lielākajā uzņēmumā «Unda».

Pirmkārt jau to veido stabils kolektīvs: vairāki darbinieki ir izmeklējušies laimi citur un pēc tam atgriezušies, jo secinājuši, ka «Unda» viņiem bijusi tā labākā darba vieta. Pašlaik uzņēmumā brīvu darba vietu nav. Pavisam strādājošo skaits aizsniedz 300. Šeit strādā vairākas ģimenes, turklāt – pat vairākās paaudzēs. Piemēram, Dzintras un Arvīda Pētersonu ģimene, kurā Arvīda mamma jau bijusi zivju pārstrādes uzņēmuma darbiniece kolhoza laikā, bet nu «Undā» strādā arī Dzintras un Arvīda bērni. Tāpat šeit strādā Galanderu un Zeltzaķu ģimene, Aija Narbatoviča ar bērniem un vēl citi. Latvijas 90. dzimšanas dienā sveica arī uzņēmuma pašus labākos darbiniekus, kuri šeit nostrādājuši ilgus gadus. To vidū arī uzņēmuma ražošanas vadītāju Brigitu Raginsku. Viņa pēc Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes beigšanas atnāca uz Enguri, un tā arī viss darba mūžs aizvadīts «Undā». Ražošanas meistare Anita Kozlovska arī nostrādājusi uzņēmumā ilgus gadus. Daudzi raženi darba gadi šeit pagājuši arī Natālijai Zariņai, Aijai Narbatovičai, Jānim Amatniekam un Vitoldam Gadišķim.
Gadu gaitā «Undai» izveidojušās tradīcijas, jo par saviem strādājošajiem uzņēmumā rūpējas. Kopš 1992. gada, ko uzskata par SIA «Unda» dibināšanas laiku, tiek rīkota gada balle. Dibināšanas datums gan ir 23. decembris, bet – tā kā pati gada nogale jau ir pārpilna gadumijas pasākumiem, tad «Unda» savu gada balli jau ir nosvinējusi.
Darbinieku bērniem (līdz 5. klases vecumam) tiek rīkotas Ziemassvētku eglītes un dāvinātas saldumu paciņas, turklāt tās ir nevis veikalā gatavas pirktas, bet pašu gatavotas, kas tiek pasniegtas kopā ar labiem novēlējumiem.
Katru gadu 1. septembrī visiem «Undas» darbinieku bērniem – skolēniem tiek dāvināta nauda skolas gaitu uzsākšanai. Turklāt neatkarīgi no tā, kurā pašvaldībā darbinieks dzīvo. Uzņēmumā strādājošajiem tiek nodrošinātas bezmaksas pusdienas. Tā kā darbinieki uz «Undu» brauc gan no Tukuma, gan no Rojas puses, tad visiem tiek nodrošināts arī transports, lai nokļūtu darbā.
***
Pašlaik uzņēmums strādājot ar pilnu jaudu, un, ja vien nebūtu radio, televīzijas un preses, par ekonomikas krīzi nemaz nedomātu.
Atliek vien vēlēt zivju pārstrādātājiem, kaut tā tas būtu arī jaunajā – 2009. gadā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *