Nodibina starpnovadu Amatu biedrību

Tāds bija pagājušās ceturtdienas, 21. maija, tikšanās mērķis, kas nu veiksmīgi arī īstenojies. Tikšanās organizatori bija biedrība «Partnerība laukiem un jūrai» un, kaut arī sākotnēji bija plāns kopā nākt biedrības jaunajās telpās Smārdes stacijā, tomēr interese gan no Engures, gan Tukuma novada amatniekiem bija tik liela, ka pasākums tomēr norisinājās Šlokenbekas muižas zālē, kur valstī noteiktā divu metru distance bija vieglāk ievērojama.

Tik plašs atbalsts, kā šajā plānošanas periodā amatniekiem un amatu pratējiem, nav bijis nevienai citai jomai, tikšanās reizē atklāja «Partnerības laukiem un jūrai» vadītāja Ilze Turka. Attiecīgi – arī daudz ko ir iespējuši paveikt. Piemēram, viens no finansiāli ietilpīgākajiem darbiņiem ir bijis uzņēmēju datu bāzes izveide. Savu uzņēmumu, ja tas vēl nav izdarīts, datu bāzei var pievienot vēl arvien, aizpildot pieteikumu anketu, kas atrodama biedrības mājas lapā (www.plj.lv). Tāpat uzstādītas četras vitrīnas – Šlokenbekas muižas krodziņā, Tukuma ledus hallē, Slampes kultūras pilī un Lapmežciema muzejā, kur izvietots amata pratēju piedāvājums un informācija par to, kā amatniekus atrast. Vitrīnā atrodamo darinājumu iegāde šobrīd iespējama gan tikai Šlokenbekā un, kā pavērtējusi muižas vadītāja Daiga Osīte, šāda reklamēšanās tiešām strādā, jo cilvēki pie vitrīnas fotografējas un par amatu pratējiem aktīvi interesējas.

Izrunājušies par šo un to, noslēgumā klātesošie vienojās, ka, kopā esot, dažādas ieceres realizējas vienkāršāk. Rezultātā nolēma dibināt Amatu biedrību «Durvis», kas, kā skaidroja I. Turka, apvienos ne tikai amatniekus klasiskajā izpratnē (grozu pinējus, keramiķus u.tml.), bet arī citus mazos uzņēmējus, kas rada preci ar pievienoto vērtību. Šobrīd ir 10 biedrības dibinātāji un tuvākajā laikā taps statūti, lai organizāciju var oficiāli reģistrēt. Un tad jau arī būs iespēja biedrībā iestāties citiem interesentiem.

Vairāk lasāms otrdienas, 26. maija, laikrakstā ŠEIT=>         

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.