Lapmežciema pamatskola sporta stundās – uz slēpēm

Lapmežciema pamatskolēni ziemā – sniega dienās, sporta stundās slēpo. Pie skolas apgūst soļus distanču slēpošanā. Bet, ja laiciņš laukā jauks, tad slēpo dabas parkā, Kupskalnos Siliņupes krastā.

Lapmežciema pamatskolēni ziemā – sniega dienās, sporta stundās slēpo. Pie skolas apgūst soļus distanču slēpošanā. Bet, ja laiciņš laukā jauks, tad slēpo dabas parkā, Kupskalnos Siliņupes krastā.

Skolas direktorei – sporta skolotājai Andrai Mančasai pašai patīk slēpot. Piektie, sestie – tie, kuri ceturtdien iemēģināja Kupslanu kalniņu, trasīti, slēpo jau kopš 1. klases. Pērn bijis sniega paknapa ziema. Vien reizes četras, piecas bērni paslēpojuši. Aizpērn toties slēpojuši trīs mēnešus. Vēl aprīlī sacentušies distanču slēpošanā. Direktore pastāstīja, ka skolai no sendienām saglabājušies seši pāri slēpju. Tās tad arī taupot, sargājot kā Dieva dotu dāvanu. Patiesībā esot pavisam šķērsām, ka slēpes lieto no kājām kājās. Vecākiem tomēr vajadzētu bērniem iegādāties katram savas slēpes. Pirmās – garākas, lai der vēl pāris vai trīs gadu. Un, protams, visparastākās distanču slēpes. Ar tām var braukt itin visur. Arī no kalniņa lejā. Un augšā itin veicīgi atpakaļ uzkāpt. Arī slēpju zābakus vajadzētu izvēlēties, atbilstošus kājām. Ne par lieliem, ne maziem un, lai kājām silti. Labas slēpes, zābakus varot iegādāties par 100 latiem. "Bērnu veselība ir tā vērta, lai to atļautos, kaut vai uz čipsu un citu kārumu rēķina," teic skolotāja.
Kupskalnos bērni izbrauc trīs, četrus lokus pa trasīti. Slēpotāju celiņš ir puskilometru garš. Pēc tam var slidināties pa kalniņu. Stundā piedalās arī tie, kuriem vēl slēpju nav vai arī palikušas mājās. Šļūc lejā pa Siliņupes stāvkrastu uz plēvēm, paskraida pa mežu. Daniēls uzmanīgi kāpj pa nogāzi uz leju un pēc tam atkal augšā. Teic, ka nejūtoties droši, jo pirmo reizi uz slēpēm. Slēpes skolotāja iedevusi. Pēc pusstundiņas Daniēls jau no puskalniņa laida lejā ka prieks un teica, ka esot labais.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *