Edmunds Pētersons atstādināts no Lapmežciema domes priekšsēdētāja amata /papildināts/

14. janvāra pusdienas laikā internetā rodamā informācija liecināja, ka no amata atstādināts Lapmežciema novada domes priekšsēdētājs Edmunds Pētersons un vēl deviņu citu pašvaldību vadītāji.

14. janvāra pusdienas laikā internetā rodamā informācija liecināja, ka no amata atstādināts Lapmežciema novada domes priekšsēdētājs Edmunds Pētersons un vēl deviņu citu pašvaldību vadītāji.

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu (RAPL) ministrs Edgars Zalāns parakstījis šo rīkojumu 13. janvārī. Kā atstādināšanas iemesls minēts tas, ka Lapmežciema novadam teritoriālā plānojuma galīgā redakcija nav iesniegta atzinuma saņemšanai RAPL. 14. decembrī ap 14.00, kad sazinājāmies ar pašu no amata atstādināto E. Pētersonu, viņam par to vēl nekas nebija zināms. E. Pētersons gatavojās iedzīvotāju sapulcei, kurā paredzēta teritoriālā plānojuma 2. redakcijas labojumu sabiedriskā apspriešana.
Jāpiebilst, ka Lapmežciema novads un vēl 29 pašvaldības iesniedza prasību Satversmes tiesā par Ministru kabineta 2007. gada 4. septembra noteikumu «Noteikumi par vietējo un pašvaldību administratīvi teritoriālo iedalījumu« neatbilstību Satversmei un citiem juridiskajiem tiesību aktiem. Tieši 13. janvārī Satversmes tiesa sāka izskatīt šo prasību.
Jāpiebilst, ka E. Pētersona atstādināšana no amata izraisīs pārmaiņas ne tikai Lapmežciema novadā, bet arī rajona padomē, kur pašvaldību vadītājiem – būs jāvēl jauns rajona padomes priekšsēdētājs.

Edmunds Pētersons gatavojas tiesāties
14. janvāra vakarā atstādinātais Lapmežciema novada domes priekšsēdētājs Edmunds Pētersons jau bija izlēmis, ka savu atstādināšanu apstrīdēs tiesā:
– Esmu iepazinies ar iespējām, ko sniedz likums. Esmu atstādināts, nevis atcelts no amata. Tas nozīmē, ka man ir tiesības pēc tam, kad «Latvijas Vēstnesī» pasludinās šo rīkojumu, trīsdesmit dienu laikā to apstrīdēt. Ja es to nedaru, tad 30 dienu laikā esmu atcelts. Ja es iesniedzu prasību tiesā, ka apstrīdu šo rīkojumu, turpinu strādāt līdz tiesas spriedumam.
– Vai likums neparedz, ka par jūsu atstādināšanu varētu lemt arī deputāti?
– Diemžēl likums paredz, ka deputāti nevar apstrīdēt ministra rīkojumu.
Ja rēķinām, ko ministrs E. Zalāns vēlas panākt, tad skaidrības par to nav. Iesūdzot rīkojumu tiesā, laiks paiet, un tiesas spriedums varētu būt 7. jūnijā, tas ir – jau pēc pašvaldību vēlēšanām.
 

Komentāri

  1. Redz, ja Zalāns pieņēmis tādu lēmumu, tad viņš ir nelietis!
    Ļoti vienpusīgs notikumu atspoguļojums…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *