Baiba Reinsone

Jaunpilī pārplūdis dzirnavezers un pils parks, Zemītē applūdusi māja

Jau informējām par strauji atnākušā pavasara radītajiem plūdiem Tukumā un novadā, taču nu interesējāmies, kādi ir lielākie plūdu nedarbi Kandavas, Engures un Jaunpils novadā.

Jaunpils novads: Aizvadītās nedēļas plūdu sekas izjuta arī Jaunpils iedzīvotāji – pamatīgi pacēlies ūdens līmenis Jaunpils dzirnavezerā un Jaunpils pils parka dīķītī.

Engures novads: Tā kā lielā daļā Slocenes upe Tukumā ir iztīrīta, tas ļāva ūdeņiem daudz ātrāk nonākt zemākajā vietā – pie Šlokenbekas muižas. Tur upe, appludinot pļavas, bija “ienākusi” kādas mājas pagalmā. Zināms, ka ir plūdi Šlokenbekas pļavās, tad aptuveni pēc diennakts ūdens būs Lapmežciemā, kur jāuzmana slūžas, lai Kaņierī strauji nekāptu ūdens līmenis. Slūžas plūdu laikā tiek aicinātas atvērt. Vietām novadā arī ceļi pārplūduši, piemēram, pārplūdis ceļa posms Brieži-Bebri.

Kandavas novadā: Visbiežāk informācija par problēmām plūdu dēļ saņemti no Zantes un Matkules. Savukārt Zemītē plūdi skāruši arī kādu dzīvojamo māju. Tās iedzīvotājiem pašvaldība piedāvājusi uz laiku pārcelties uz citu dzīvesvietu, taču iedzīvotāji no šādas palīdzības atteikušies. Šoreiz ūdens mājā bijis burtiski līdz ceļiem…

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 16. marta, numurā ŠEIT!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *