Grupiņu slampeniekiem un laivu glābējiem

Stāvlaukums Sēmē, ģērbtuves Lauktehnikas stadionā, aprīkojums bērnudārzam «Pasaciņa» – šie bija pirmie trīs projekti, kuriem zināmas reālās izmaksas un kurus deputāti vērtēja 22. aprīļa finanšu komitejas sēdē.

Prioritāte – jumti un logi
Atgādinām, ka jau šī gada februārī domes sēdē deputāti apstiprināja konkrētu darbu sarakstu, kurus pagastu pārvaldes un pašvaldības iestādes ir plānojušas īstenot šogad, kā arī šiem darbiem ieplānotās provizoriskās naudas summas. Tobrīd rezerves fondā bija 881 388 eiro, no kuriem sarakstā iekļautajiem darbiem paredzēti 600 000 eiro. Aprīlī deputāti sāka izskatīt pirmos projektus, kam jau iepirkumi noslēgušies.
Kā tika norādīts sēdē, prioritāte ir pašvaldības ēku jumtu, logu un fasāžu remonts vai nomaiņa, taču ieplānoti arī citu darbi. Piemēram, šogad plānoto ieceru sarakstā iekļauti gan tādi darbi, kas uz īstenošanu gaidījuši vairākus gadus, piemēram, amatu mācības ēkas «Rūķīši» jumta remonts Pūrē, par ko runāts katrā Pūres pamatskolas apsekošanā, tāpat kā par apkures sistēmas nomaiņu Džūkstes pamatskolā. Tā kā šajā mācību iestādē apkures sistēma pilnībā nefunkcionē, līdz ar to nav iespējams sasniegt tos siltuma ietaupījuma rādītājus, kas ir jāsasniedz atbilstoši Eiropas Savienības finansētā projekta nosacījumiem. Vienlaikus sarakstā iekļauti iepriekš neplānoti darbi, kas risina konkrētu problēmu, piemēram, papildu grupu telpas izveidošana Slampes bērnudārzā, kur rindā uz bērnudārzu ir 40 bērnu. Tā kā bērnudārzā ir šāda telpa, kuru var pielāgot, ieguldot līdzekļus, būs iespējams daļu bērnu no rindas uzņemt. Tāpat paredzēts iegādāties glābšanas laivu Melnezera glābējiem, kas būtu izmantojama arī citās ūdenskrātuvēs, ja būtu jāveic glābšanas darbi. Savukārt, ieklausoties pagastu pārvalžu aicinājumā, tiks uzsākta pašvaldības ceļu inventarizācija, kam kopumā nepieciešami 70 000 eiro, bet šogad tam tiks paredzēta puse no šis summas jeb 35 000 eiro.

Prasa papildu līdzekļus

22. aprīlī finanšu komitejas sēdē galvenā grāmatvede Inese Valtere informēja par pirmajiem trim projektiem, kas nonākuši līdz iepirkuma izsludināšanai, tātad ir sakārtoti visi dokumenti, lai iestādes varētu saņemt pašvaldības finansējumu. Tā Sēmes un Zentenes pagastu pārvalde ir sakārtojusi dokumentus, lai varētu ierīkot automašīnu stāvlaukumu pie Sēmes sākumskolas. Kā jau iepriekš bija skaidrojusi pagastu pārvaldes vadītāja Silvija Rabkēviča, šāds stāvlaukums nepieciešams drošības dēļ – patlaban bērni, kas dodas uz skolu, no rītiem ir spiesti “laipot” starp automašīnām un skolēnu autobusu, taču, izveidojot stāvlaukumu, tiks sakārtotas gājēju plūsmas. Jāpiebilst, ka provizoriskais finansējums šim projektam bija 11 570 eiro, taču pēc iepirkuma – 12 187,12 eiro. Papildus būtu nepieciešami 617,12 eiro, ko deputāti arī piešķīra. Tukuma Sporta skola Lauktehnikas stadionā iecerējusi izveidot ģērbtuves – šo darbu izmaksas 21 446,89 eiro, savukārt no skolas līdzekļiem būs jāsedz būvuzraudzības izmaksas. Ja skolai naudas tam nepietiks, deputāti lems par papildu naudas piešķiršanu. Un vēl tika atvēlēti 11 196 eiro bērnudārzam «Pasaciņa», un šī nauda tikšot izlietota virtuves aprīkojuma iegādei, taču vēl būs nepieciešams finansējums mēbelēm un grupiņu aprīkojumam. Kopumā bērnudārzam «Pasaciņa» mēbeļu un aprīkojuma iegādei februārī tika pielemti 50 000 eiro.

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 24. aprīļa, numurā ŠEIT=>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.