Dibina biedrību Lestenes baznīcas, Brāļu kapu un muzeja attīstībai

Šodien, 8. aprīlī, Lestenes tautas namā tiek dibināta jauna biedrība, ar kuras palīdzību tiks gādāts par Lestenes dievnama, Brāļu kapu un Lestenes muzeja izveidošanu un attīstību.

Kā stāstīja Irlavas un Lestenes pagastu pārvaldes vadītājs Vilnis Janševskis, biedrību dibina tās organizācijas, kas jau līdz šim atbalstījušas gan baznīcas atjaunošanu, gan Brāļu kapu izveidošanu, kā arī palīdzējušas iegādāties ēku muzeja ierīkošanai – Daugavas Vanagu centrālās valdes pārstāvniecība Latvijā,  Latvijas ģenerāļu klubs, Valsts aizsardzības un patriotisma fonds «Namejs», Latviešu Virsnieku apvienība, Latviešu Nacionālo karavīru biedrība, Lestenes evaņģēliski luteriskā draudze un Pasaules Brīvo latviešu apvienības pārstāvniecība Latvijā.

Kā stāstīja pārvaldes vadītājs, ir daudz darba jāiegulda, lai varētu turpināt baznīcas atjaunošanu, lai varētu pilnveidot Brāļu kapus un, pats galvenais, Daugavas Vanagu dāvinātajā ēkā izveidot muzeju un izglītības centru, kā aicināts šajā dāvinājumā: “Tas viss prasa līdzekļus, kurus biedrībai piesaistīt ir vieglāk, tāpat kā ziedojumu pieņemšanu, ar ko pašvaldība nevar nodarboties: «Mēs ceram, ka mēneša laikā izdosies sakārtot visus biedrības reģistrācijas dokumentus, un 8. maijā, Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienā, ar jauno biedrību varēsim iepazīstināt.”

Interesējoties, vai jau uzsākta bunkura būvniecība, V. Janševskis skaidroja, ka ar Latvijas virsnieku apvienības gādību ir sakārtota viena telpa kādreizējā pienotavas ēkā un tuvākajā laikā tiks uzsākta bunkura būvniecība. Arī šo bunkuru plānots atklāt 8. maijā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.