kasjauns.lv

Obligātais militārais dienests – kā dūzis no piedurknes

Var tikai minēt, vai pie vainas kāds īpašu aktivitāti raisošs vīruss vai tikai Saeimas vēlēšanu tuvošanās, taču pēdējā laikā ministrijas, to vadošie personāži acīmredzami sacenšas, – kā lai to tagad maigāk pasaka – laikam jau, ar pārsteigumiem. Jau vēstījām, ka Zemkopības ministrija, aizbildinoties ar karu Ukrainā, un arī melīgiem datiem pirms pavisam neilga brīža izbīdīja savu ilgus gadus perināto ideju par ”jaunāku koku ciršanu”, nu kārta pienākusi Aizsardzības ministrijai un tās kaut kur tāli piedurknē vai ierēdņa atvilktnē paslēptu dūzi jeb obligāto militāro dienestu (OMD).

Iespējams, tiešām esmu viena no tiem ”mēreni iepuvušajiem”, kā par OMD kritiķiem sociālajos tīklos izteicies režisors Alvis Hermanis (ar dramatiskiem apzīmējumiem viņš nekad nav skopojie,s un presei, ko tur liegties, tas tiešām arī patīk!), bet vismaz šobrīd, ja vien kāds mani nenomētās ar pārliecinošākiem argumentiem, tiešām īsti neesmu atbalstītāju rindās. Nepārprast! Noteikti neiestājos pret to, ka, piemēram, kādu uz mammas kakla sēdošu jaunēkli iedīda, iemāca kļūt par komandas spēlētāju un ļauj apgūt tādas noderīgas prasmes, kā, piemēram, ”neapmaldīšanos trīs priedēs” gadījumos, kad kabatā nav mobilā tālruņa, ideālā gadījumā iegūt un arī sagatavot ko apēdamu tad, ja blakus nav pārpildīta ledusskapja. Un nebūtu slikti, ja puisietis būtu iepazinies ar ieročiem un uztrenējis izturību garākos un ar kārtīgām nastām ekipētos pārgājienos. Vai tam nepieciešams OMD? Vai tajā iegūtās prasmes viņu automātiski padarīs par īstenu vīrieti? Manuprāt, jau ”vīrietība” neaprobežojas ar spēju ātri aizšņorēt zābakus vai tehniski precīzi kādu nokautēt, bet nu… – plašs temats, kuru vienā slejā tā īsti neietilpināt… Vai apmācības vien viņu padarīs par savas zemes patriotu? Varbūt… Bet reizēm tomēr redzam, ka arī šo apzīmējumu cilvēki mēdz lietot pa labo un kreisi, gan, kur vajag, gan – nevajag. Atsevišķi politiskie spēki gandrīz vai pieteikuši uz to autortiesības, kas, vismaz manā acīs, degradē gan partiju, gan jēdzienu. Un tad paliek pēdējais jautājums: vai 11 mēnešus uztrenēti puiši un pēdējā versijā – arī dāmas ”x stundā”, ja nu tā nāktu, tiešām arī spēs atlikušo nācijas daļu, tā sauktos civilos pilnvērtīgi aizstāvēt? Tiešām gribētos tam ticēt, bet…. Ja neskaita Krieviju, kas, kā redzams, savējos mēdz tiešām izmantot par lielgabala gaļu, man domāt, ka mūsdienu karošanā kvantitāte vairs nav tik ļoti no svara. Daudz svarīgāka – un to pierāda arī karš Ukrainā – ir karavīru profesionalitāte un tehniskais nodrošinājums. Un, ja par profesionalitāti, tad to nu gluži ar tādu apgrābstīšanos nepilna gada garumā, domājams, tomēr iegūt nevar.

Taču galvenais un, patiesībā, arī  vienīgais mans iebildums pret šādu obligātā dienesta atjaunošanu formā, kādu to iecerējusi Aizsardzības ministrija un tās uz premjera amatu mērķējošais ministrs, ir…izmaksas. Ministrija gan taisnojās, ka iesākumam jau tur tā – kādi 100 līdz 150 miljoni vajadzīgi, lai vismaz to jauniešus, kas nav varējuši/gribējuši izvēlēties profesiju citā noderīgā dienestā, vismaz militārās zinībās tā kā iesvaidītu… Nopietnāk rēķinot un arī citos ekspertos ieklausoties, gan izskan summas, kas tuvākas miljardam un pat diviem. Tas, ja godīgi runājam par to, ka šāda dienesta vajadzībām ir nepieciešama šobrīd Latvijā neesoša, tātad – no jauna būvējama infrastruktūra,  iegādājams aprīkojums, formas, ieroči utt. Un pat ja valsts parādu apkrautajā maciņā patiesi pēkšņi atrastos pāris lieku miljardu, – vai ieguldītais maz atmaksātos? Katrā ziņā presē jau izskanējusī iecere, ka OMD vajadzētu atkļūt arī ārzemēs dzīvojošos Latvijas pilsoņus vismaz šodien šķiet kā kaut kas no zinātniskās fantāzijas pagrābts, jo jau šobrīd redzam, ka pagalam neveicas ar tā saukto armijas rezervistu saganīšanu! Visbeidzot jautājums: vai esošie dienesti – kā iekšlietu, tā ārlietu ministrijām pakļautie – ir jau tik labi nodrošināti, ka varam domāt jau par šādiem, teiksim tā, gana ekskluzīviem jauninājumiem? Lūk, par to nu nav nekādas pārliecības. Tāpat kā par daudziem citiem jau šodien politiķu izmestajiem solījumiem, kas gluži kā ēsmā ietīti āķi sākuši makšķerēt vēlētāju balsis rudenī gaidāmajām vēlēšanām.

Komentāri

 1. «LATVIA 2019 INTERNATIONAL RELIGIOUS FREEDOM REPORT
  Executive Summary
  The constitution provides every person the right to “freedom of thought,
  conscience, and religion,” and specifies the separation of church and state. By law,
  eight “traditional” religious groups (seven Christian groups and Jews) receive
  rights and privileges other groups do not. In addition, six new religious groups
  registered during the year. Draft legislation to provide restitution to Jewish
  Holocaust victims in accordance with the 2009 Terezin Declaration was withdrawn
  after a procedural defeat in parliament in June. On March 16, approximately 250
  persons, including 10-15 veterans of the Nazi Waffen-SS and four members of the
  National Alliance (NA) party, participated in the annual march for Latvian
  Legionnaires who fought as conscripts of the Waffen-SS against the Soviet Union
  in World War II (WWII). An estimated 1,100 people were in the total crowd of
  supporters, protesters, media, observers and passersby, according to police, one
  third less than recent years. In its Freedom of the World 2019 report, the
  nongovernmental organization (NGO) Freedom House said support for the event
  continued to decline. Various groups, including the Latvian Anti-Nazi Committee,
  again condemned the march.
  A European Commission (EC) survey published in September showed that 12
  percent of respondents believed discrimination on the basis of religion or belief
  was widespread in the country, while 67 percent said it was rare. A Special
  Eurobarometer survey of perceptions of anti-Semitism published in January
  showed that 14 percent of respondents believed anti-Semitism was a problem in
  the country, and 7 percent believed it had increased over the previous five years.
  Jewish and Muslim groups again cited instances of anti-Semitic and anti-Muslim
  hate speech on the internet.
  The U.S. embassy repeatedly engaged with government officials, including
  representatives from the Ministry of Justice (MOJ), Ministry of Foreign Affairs
  (MFA), Office of the Ombudsman, and parliamentarians on the importance of
  religious tolerance, restoring expropriated property to the Jewish community by
  passing a restitution bill satisfying Latvia’s commitments under the Terezin
  Declaration, and Holocaust education. Embassy officials also engaged with the
  NGOs MARTA and Safe House, as well as representatives of various religious
  groups, including the Lutheran, Roman Catholic, and Latvian Orthodox Christian
  churches, the Jewish community, and the Islamic community, on the role they
  could play in promoting religious tolerance and acceptance in the country. The
  International Religious Freedom Report for 2019
  United States Department of State • Office of International Religious Freedom
  embassy funded a cultural project highlighting the experiences of a Latvian Jew
  during the Holocaust.» Šāds ir ASV viedoklis par mūsu leģionāriem. No malas var likties, ka šo garo penteri ir sadzejojis pats Josifs Staļins (īstajā vārdā Josifs Džugašvili). Bet diemžēl tas ir ASV viedoklis.
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

 2. Kāda sumpurņa pēc Rietumeiropas valstis nepilda savus solījumus attiecībā pret Ukrainu? 1994. gadā Ukrainas Republika veica kodolatbruņošanos. Sekas ir redzamas. Lielās un varenās Eiropas valstis tik vien sola palīdzēt, bet ar palīdzību nesteidzas. Šīs valstis pat savā teritorijā netaisās ierobežot Kremļa propagandas ruporus, kuru piemēram Francijā un Itālijā ir visai daudz. Tāda sajūta, ka Eiropas ietekmīgākie politiķi ir piekukuļoti, bet Ukraina ir jau sadalīta. Katra atbalsta vilcināšanas diena Ukrainai izmaksā ļoti daudz dzīvību un rūpju. Bet ko gan dara Rietumeiropas valstis? Tās izpilda vien padsmit procentus no saviem solījumiem! Pat nabaga Polija, Čehija un Baltijas valstis cenšas vairāk nekā šīs Eiropas Savienībā valdošās lielvalstis.
  Latvieši karā var pilnībā izmirt. Bet Rietumeiropas valstīm ne silts, ne auksts. Dievturība var pazust, bet kristīgajām sektām no tā ne silts, ne auksts.
  Latviju jau vienreiz Eiropa nodeva. Tas bija 1940. gadā. Nevajag skriet vilcienam pa priekšu. Citādi vilciens mūs nobrauks, bet Maskavas Kremlim pārdevušies Eiropas politiķi skaļi ņirgs.
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

  1. OMD nozīmē sabiedrības militarizāciju. Tas nozīmē, ka demokrātijai – vārda, domas un apziņas brīvībai – tiek pievilktas skrūvītes. Brīvdomība valstiskā līmenī top nosodīta, kā arī tiek ieviesti jauni likumi, kas ļauj valstij veikt represīvas darbības pret indivīdu. Piemēram, sodīt par brīvdomību. Krievija un Baltkrievija ir tam piemērs. Savukārt, PSRS bija spilgts piemērs militārisma postošajai ietekmei uz sabiedrību kopumā.
   Un ja nu Tu citus cilvēkus uzskati par slimiem vien tādēļ, ka viņu viedoklis nesaskan ar tavējo, tas liecina vien par emocionālās inteliģences trūkumu Tevī. Padomā! Un tad tikai kaut ko raksti.
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

  2. Nu, nevajag tā rupji aizvainot Neatkarīgo Tukuma ziņu redakciju. Cilvēki centās, veidoja rakstu. Bet Tu mūsu pašmāju žurnālistus apsaukā par slimiem!
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

 3. Krievijā ir militārisms. Militārisms krievus ir pataisījis par sūda orkiem. Krievi sava militārisma dēļ no cilvēka attīstības līmeņa degradējās līdz orku attīstības līmenim. Vai latviešiem to vajag? ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

 4. Visi atceras leģionāru gadījumu. Kamēr bija jākaro un jāaizstāv šie uzblīdušie purni, tikmēr bija varoņi. Pēc tam, faktiski līdz pat šim brīdim viņus uzskata par nepareizu izvēli izdarījušiem. Pašos pēdējos gados biš paslavē un tas arī viss. Normāli būtu šiem džekiņiem saņemt pie pensijas vismaz štuku uz rokas klāt, bet šie gnīdas atradīs 10 iemeslus, kādēļ to nedarīt. Tādēļ pirms liec galvu cilpā 10x padomā vai ir vērts, a to varēsi ar norautām kājām un gludekļiem rokās diedelēt speķapauriem santīmus, tas vēl ir labākajā gadījumā…

  1. Palasi par Budapeštas memorandu! «Будапештский меморандум: что пообещали Украине в 1994 году и как Киев хочет использовать это в свою пользу?»
   После распада Советского Союза Украина получила третий в мире запас ядерного оружия после США и России. Киев унаследовал 176 межконтинентальных баллистических ракет, которые несли 1272 ядерных боеголовки. В общей сложности на территории Украины находились 2500 единиц тактического ядерного оружия.

   Однако такой арсенал вызвал беспокойство у международного сообщества, ведь появление еще одного ядерного государства на карте мира не соответствовало идее ядерного разоружения, которая была как никогда актуальна после десятилетий Холодной войны. Поэтому США и Россия немедленно начали переговоры с Украиной об отказе от этого оружия.

   1. Skolnieciņu atkal sāk ietekmēt pilnmēness! Sākas lekciju plūdi un grafomānijas uzplūdi!

    1. Karš rit jau piekto mēnesi. Bet sabiedrotās valstis sniegušas vien nelielu palīdzību Ukrainai. Latvija ir gandrīz pilnībā sniegusi savu 220 000 000 militārās palīdzības apjomu. Citas valstis tikai sola palīdzēt, bet izpilda vien padsmit procentu apmērā. Tāda sajūta, ka Eiropa uzmet Ukrainu. Un šīs valstis pērk Krievijas naftu un gāzi. Latvija nav tik bagāta, lai sargātu visu Eiropu. Pietiek jau ar to, ka šeit Eiropa slēdza cukurfabrikas un ieviesa kvotas Baltijas jūrā. Obligātais militārais dienests ir cilvektiesību un cilvēkbrīvību parkāpums. Armija ir vajadzīga lieta. Bez tās neiztikt. Tas ir nepieciešamais ļaunums.Bet sabiedrības militarizācija neko labu nenes. Man riebjas policejismums.

     1. Izej pastaigāties ārpus neciešamajām savām kojām, pasaule kļūs gaišāka! Tikai nestaigā apkārt pilnmēness laikā! Uznāks vēl lielāks riebums pret visu!

      1. state.gov/wp-content/uploads/2020/06/LATVIA-2019-INTERNATIONAL-RELIGIOUS-FREEDOM-REPORT.pdf

      2. Ja Tu vazājies naktī pilnmēness gaismā, tātad Tu strādā vai nu maiņu darbu, arī vai esi nenormāls. Nespried par citiem pēc sevis! Un ja nu Tu aizstāvi militārismu, tad Tu esi sātanists. Es esmu pacifists. Es uzskatu, ka pašreizējā situācija armijā ir laba. Militārajam dienestam ir jābūt brīvprātīgam. Un karavīriem jāsaņem adekvāta alga. Vismaz par 200 eiro lielāka kā līdz šim, lai ģimeni varētu pabarot un bērnus audzināt. Bet čakarēt sabiedrību ar militārismu ir nepieļaujami! Kur bija Francija un Ķīna, kad Krievija iebruka Ukrainā? Šīs lielās pasaules valstis aizmirsa Budapeštas memorandu. Latvija jau tā dara visu, kas ir tās spēkos. Pārējai Eiropai ir jāņem no Latvijas piemērs. Bet Eiropa guļ un ukraiņi mirst.
       ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

       1. Tev tak nav labi ar to galvu, aizstaigā līdz ārstam, visur tev kaitēšanas murgi, apkārtējie ir nenormāli, sātanisti, kremlisti u. t. t. Vispār uz to aicināto tikšanos neesi atsaucies, paspēsi vēl atbildēt par tiem apvainojumiem un birkām publiskā telpā, neglābs tevi Skolnieciņa niks, sakrājušies tie cieņu aizskarošie teksti kaudzēm no vecajiem tekstiem…Kritiskā masa top…

        1. Kadiķīti, pats ej ārstēties! Cenzors atradies! Sovoks ir kritis, Kremlin! Cenzūras te nebūs.
         Un es vel lieku reizi varu Tev atkārtot, ka pareizticīgo baznīca ir Sātana baznīca, bet Kremlini palielam ir sātanisti. Paskaties, kas notiek Bučā! To izdarīja krievu zaldāti ar kapelāna (popa) un pareizticīgo baznīcas svētību, vārdu sakot, ar dievpalīgu.
         ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

         1. Un kā vēl,Skolnieciņ,būs cenzūra! Visus tavus tekstus ar apmelojumiem un apvainojumiem bez pierādījumiem varēs vērtēt policija un LV likumi, kuri nav atcelti un imunitāti neglābs tava dievturības skandēšana! Vispār šo tev visu censtos izskaidrot klātienē – sarunās…..Bet gan jau pienāks tas brīdis…

          1. Kadiķīti, paskaties krievu ziņas, tad Tu zināsi, ka krievu kazarmās pareizticīgo baznīcas iesvēta gan masu iznīcināšanas ieročus (slepkavošanas rīkus), gan veic politkuru pienākumus darbā ar zaldātu idejisko audzināšanu (sludina ”Z” fašismu). Bet 6. pareizticības bauslis aizliedz slepkavot! Un ko šie garīguma sludinātāji ir aizmirsuši kazarmās? Latvijā ir līdzīgi, bet ne tik traģiski kā Krievijā. Pie mums baznīcēni arī lien kazarmās savus sprediķus sludināt, aizmirsdami 5. kristietības bausli. Kapelāni par to labu naudu saņem, n-tās reizes lielāku nekā GMI pabalsts. Pareizticīgo baznīca ir Sātana baznīca!
           ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

          2. Kadiķīti, paskaties krievu ziņas, tad Tu zināsi, ka krievu kazarmās pareizticīgo baznīcas iesvēta gan masu iznīcināšanas ieročus (slepkavošanas rīkus), gan veic politruku pienākumus darbā ar zaldātu idejisko audzināšanu (sludina ”Z” fašismu). Bet 6. pareizticības bauslis aizliedz slepkavot! Un ko šie garīguma sludinātāji ir aizmirsuši kazarmās? Latvijā ir līdzīgi, bet ne tik traģiski kā Krievijā. Pie mums baznīcēni arī lien kazarmās savus sprediķus sludināt, aizmirsdami 5. kristietības bausli. Kapelāni par to labu naudu saņem, n-tās reizes lielāku nekā GMI pabalsts. Pareizticīgo baznīca ir Sātana baznīca!
           ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
           P.S. Kreacionisms nav pierādams. Mūsdienu zinātne uz kreacionismu raugās kā uz pasakām. Tik vien mūsu kreacionisti bauda nodokļu atvieglojumus un dažādus citus labumus, kādus nebauda nedz trūcīgās, nedz maznodrošinātās mājsaimniecības. Vai tas ir godīgi? Nē!

          3. youtube.com/watch?v=j-Btufw0kSw (ПОБЕДА БЕДА БЕСЫ #победобесие2022 #рашизм #своихнебросаем) Anotācija: ❗️Роzzия официально стала нацистским государством❗️ (исторический контент, создан с образовательной целью, education-content, educational)
           «Наши есть фашисты с головы до ног. Они могут быть более либеральными, менее либеральными, но фашистские идеи у них. Но что я считаю чудесно, это что вот этот вот иезуитский миф гибнет» Хорошо сказано, правда? О современной россии лучше и не скажешь. Парадокс в том, что это слова, сказанные без малого почти 70 лет назад известным советским физиком Львом Ландау. Сегодняшний российский фюрер еще пешком под стол ходил, а будущее россии было уже предсказано и вытекало оно из советского настоящего, которое было таким же сумрачным, как и сегодняшнее российское. Правда этот иезуитский лицемерный и лукавый миф гибнет только сейчас. Миф о русском мире, смертный приговор которому московский фюрер подписал собственными руками. Смотрите подробнее: youtu.be/j-Btufw0kSw
           Видео ОБЫКНОВЕННЫЙ РАШИЗМ (7 ПРИЗНАКОВ ФАШИЗМА В РОССИИ 21 ВЕКА): youtu.be/9X7zkwlsSTk
           P.S. Если в россии никто не называет постулаты так называемого русского мира нацизмом, то это не значит, что он таковым не является. Напомню россиянам радующимся войне в Украине и считающим ее справедливой борьбой с нацизмом то, что тот, кто ее развязал – президент россии – является сторонником и последователем Ивана Ильина, русского фашиста, введенного в моду российским государством с легкой руки российской политической элиты. Да да, тот самый Иван Ильин, русский философ, писатель и публицист первой половины 20-го века, которого цитирует и путин, и медведев, и лавров, и ряд российских губернаторов, и лидеры единоросов, и сурков, и володин, и даже патриарх кирилл. А между тем Иван Ильин никогда не скрывал своих фашистских взглядов…
           Ой как неудобно выходит, да?

         2. Katram cilvēka ir tiesības ticēt jebkam. Katram cilvēkam ir tiesības izvēlēties kam ticēt, bet kam neticēt. Ticības brīvība ir svēta un neaizskarama. Bet vai mūsdienu Latvijā ir ticības brīvība? No sākta gala baltu tautas bija pagāni jeb daudzdievji. Baltu tautām bija savi Dievi un savas Dievietes. Tā bija pirms Vatikāns ar Romas pāvesta Inocenta Trešā rīkojumu nolēma veikt krusta karu pret baltu tautām. Tas izvērtās īstā baltu tautu genocīdā. Bet ko gan var gribēt no Vatikāna? Bībele ir pati asiņainākā grāmata uz Zemes. Ļaunums, kas nāk no Bībeles, ir neaptverams.
          Senāk tagadējās Palestīnas un Izraēlas teritorijā dzīvoja septiņas tautas – kānaānieši, hetieši, amorieši, ferisieši, chīvieši jebusieši – līdz brīdim, kad ebreju cilts Dievs Jahve ebrejiem apsolīja piena un medus upes. Mozus otrā grāmata (saukta EXODUS) 3. nodaļa 8. rindkopa: «Es esmu nolaidies, lai viņus izglābtu no ēģiptiešu rokām un tos izvestu no šīs zemes uz labu un plašu zemi, kur piens un medus tek, kānaāniešu, hetiešu, amoriešu, ferisiešu, chīviešu un jebusiešu zemi.».
          Un ebreji sekoja ebreju cilts Dieva Jahves norādījumiem ar fanātisku degsmi. Mozus piektā grāmata (saukta DEUTERONOMIUM) 21. nodaļas 16., 17. un 18. rindkopa: «Turpretī no šo kaimiņu tautu pilsētām, ko tas Kungs, tavs Dievs, tev dos tavās rokās, tev neko nebūs atstāt dzīvu, kam vien ir dzīva dvaša. Bet iznīcības lāsta piepildījumā tev ir jāiznīcina hetieši un amorieši, kānaānieši un ferisieši, hīvieši un jebusieši, kā tas Kungs. Tavs Dievs, tev ir pavēlējis. Lai tie jūs neiemācītu atdarināt visas tās negantības, kas tiem piemīt, un ko tie dara, kalpodami saviem dieviem, ka jūs neapgrēkotos pret to Kungu, savu Dievu.».
          Mozus otrajā grāmatā (Toras piecu grāmatu cikla otrajā grāmatā) ebreju cilts Dievs Jahve ebreju tautai sola labu zemi un pārticību, bet jau Mozus piektajā grāmatā (Toras piecu grāmatu ciklu noslēdzošajā grāmatā) ebreju cilts Dievs Jahve aicina ebreju tautu veikt veselu septiņu tautu genocīdu – totālu iznīcību. Un ebreji tam piekrīt, un ebreji to izdara. Rabīns Mozus neizsaka it nekādu sašutumu par šādu cietsirdīgu un prātam neaptveramu rīcību. Rabīnu Mozu viss pilnībā apmierina. No tā var secināt, ka senebreju mitoloģija un ebreju monoteisms ir agrīns fašisms. Mūsu tautai kristietība nav vajadzīga. Arī ābramiskās reliģijas ne. Latvija ir Latvju Dievu zeme, bet latvieši ir dievturi – pagāni (politeisti jeb daudzdievji).
          ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

          1. Beidz penterēt par visu ko un neko!
           Ja jau esi students, tad vajadzētu tev būt tik saprotošam, ka mans teksts adresēts tieši tavai anonīmajai darbībai, kas pārkāpj likuma normas, publiskajā telpā aizskarot cilvēka cieņu ar dažnedažādiem nepamatotiem apvainojumiem! Būs vienreiz jāatbild par saviem vārdiem! Internets saglabā visu! Paskaties vispirms uz sevi pašu, tad sāc pārmācīt citus pasaulē! Atradies dievturis! Tava morāle neiet kopā ar seno dzīves uztveri un tikumiem.

       2. ”kadiķītis saka: 2022. gada 21. jūlijs 22:16” Прощай немытая Россия – страна рабов, страна господ!

        1. ntz.lv/kriminalzinas/apgaz-pieminekli-un-saboja-krustu-junija-sanemta-informacija-ka-tukuma-pils-iela-apganita-apbedijumu-vieta-izgazts-piemineklis-un-noliekts-krusts-uzsakts-kriminalprocess/#comment-162773
         Kadiķīt, Tu esi reāls vatenis! Tik cītīgi aizstāvi pareizticīgo baznīcu, ka taisni riebjas. Tu esi Sātana advokāts! Par birku karināšanu mēs nerunāsim. Es Tev atklāšu dažus faktus. youtu.be/g9weIM9sq8M РПЦ как оружие “русского мира”. Подробности. Марафон FreeДОМ Русская православная церковь стала настоящим оружием “русского мира”. Годами там оправдывают убийства и пытки российскими солдатами. Cмерть отдельного человека для РПЦ больше не трагедия, а лишь жертва на алтарь кровавой империи. Представители церкви системно и активно поддерживают войну РФ против Украины, легитимизируют вторжение войск и геноцид украинцев. Поэтому народные депутаты Украины предлагают ввести санкции против руководителя РПЦ патриарха Кирилла и еще троих ее представителей. Эту тему в прямом эфире марафона “FreeДОМ” на телеканале UA обсуждаем с религиоведом Игорем Козловским.

    2. Kadiķīti, izbeidz mani cenzēt! Padomju laiki jeb padumjo laiki ir jau beigušies. Tā kā ar savu cenzūru Tu drīksti vākties atpakaļ uz Padomju Krieviju! Tur ir Tava vieta, cenzor! Tu pārkāp Satversmi, draugs! Tev nebūs PATIESĪBU zaimot…
     ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
     P.S. Piemēram žurnālisti publicē ziņas. Bet analfabēti nemāk lasīt. Tad, tavuprāt, žurnālistus ir jāsoda dēļ tā, ka analfabēti uz viņiem dusmojas.
     P.P.S. Ja nepatīk, tad nelasi. Es Tev ar varu nelieku lasīt savu viedokli. Tu pats lasi, un pats dusmojies.

     1. Tev nu ilgi nāksies studēt, ja tik grūta galva, ka nespēj atšķirt viedokļa paušanu no pretlikumiskas rīcības – cilvēka cieņas aizskaršanu publiskā telpā, piem. naida tekstu – ka mana vieta Padomju Krievijā, lai es uz turieni vācos!Es pārkāpjot Satversmi( nepieņemu tavu apsaukāšanos?).
      Cītīgi lasu un lasīšu ,un sekošu taviem tekstiem, lai atsijātu tavu viedokli no naida un necieņas frāzēm, lai anonīmajā komentāru lapā nezeltu visatļautība, nesodāmība un nihilisms, lai ļaudis mācītos pamatot savu viedokli civilizēti, bez naida un citu noķengāšanas Pats apgalvo, ka katram ir tiesības uz savu ticību un viedokli, tātad citiem var būt atšķirīgs skats uz jautājumiem, bet tas nedod tev Augstākā tiesības to nīcināt vai nopulgot.

      1. Tev ir padomju domāšana. Latvijas internetvide ir Latvijas internetvide. Te nekad nebūs Baltkrievijas vai Krievijas internetvides. Kritika nav aizliegta. Uzēd kadiķogu un topi tīrs no sovoka domāšanas! Latvju Dievu vārdā lai notiek tā!!!

       1. Students skaities, bet loģiskās domāšanas, izpratnes par lietu kārtību, ētikas normu ievērošanu trūkst…Kādēļ tie Latvju Dievi tev nepalīdz?

        1. Kas ir ētika? Bībele ir pilna ar naida runām. Bet tik un tā baznīcēni Bībeli lasa, citē un sludina, tā nav aizliegta. Pašcenzūra ir ceļš uz totalitārismu. Spilgts piemērs ir krievu sabiedrība Krievijā un baltkrievu sabiedrība Baltkrievijā (de facto Krievija ir okupējusi Baltkrieviju). Latviešiem šo krievu totalitārisma ceļu nav jāiet! Latvieši jau tā ir pārāk intraverti un apātiski. Latvieši tik reti iziet ielās, lai paustu savas sāpes, bēdas, skumjas un lai valdošie tās sadzirdētu. Papildus cenzūra ir ceļš uz ne kurieni.
         ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

         1. Man Maskavas Kremlis riebjas. Russkij mir это мир рабства, страха, подчинения и лизоблютства. Скрепы “Русского Мира” покрыты говном, слезами и ровью невинных. Krievija ir atpalikusi valsts. Man krievu totalitārisms riebjas. Ar cieņu bez cieņas, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

        2. Kadiķīti, Tu par loģiku spried kā īsts padomju laiku pilsonis. Tu esi konservators – padomju laiku konservs ar demokrātiskajā Eiropā aizliegtajiem konservantiem. Tu tā gribi ieviest cenzūru, ka man par Tavu piederību civilizētajai pasaulei rodas šaubas. Kā pusē Tu esi? Kādas vērtības Tu pārstāvi?
         ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

         1. Ar tavu grūto galvu un paštaisno penterēšanas māniju nav vērts kavēt laiku, lai skaidroto elementāras lietas. Svarīgākais – esmu civilizēts latvietis ar senču tradīciju respektēšanu.Bet silts , jo silts ieteikums – piebremzē ar to birku un aizvainojošu apzīmējumu izmešanu interneta telpā, tas var slikti beigties tev, visi teksti nekur nepazūd, to tev vajadzētu apjaust, ja loģika strādā…Nekāds varonis neesi un nebūsi, ja tikai anonīmi bārsti naidīgus un prātuļojošus tekstus…Tā tieši pretēji ir mazdūšība un gļēvulība…Ko praktiski esi darījis savas tautas labā?

          1. “kadiķītis saka: 2022. gada 20. jūlijs 11:35” vai Tu zināji kā kristīgās sektas ir atbrīvotas no NĪN (nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas). Tāds likums. Bet no trūcīgām un maznodrošinātām personām ikgadu iekasē NĪN 3% vērtībā no zemes kadastra. VID uzskata, ka NĪN nav viņu kompetence. Bet VID’a dienesta pilnvaras un piekļuve sensitīviem datiem ir teju vai Valsts policijas līmenī, bet VID’am ir slinkums lieku reizi lietot SOPA sistēmu un piešķirt 90% NĪN atlaidi vai arī sodīt pašvaldību, kas to nepiešķir un absurdi administrē nodokļus. Tamdēļ, lūdzu, piepisies VID’am, bet ne trūcīgam Skolnieciņam.

          2. Es tak saku, ka trūkst tev loģiskās domāšanas un konkrēta jautājuma izpratnes -runa tikai par tevi un tavu attieksmi komentāros, bet tu pēkšņi atkal kaut ko penterē, šoreiz par VID UN NĪN..Trūcīgi tev ar to saprašanu gan…Kā tu spēj studēt ar tādām domāšanas spējām?

          3. “kadiķītis saka: 2022. gada 20. jūlijs 22:10” Ko dirsies? Patiesība acīs duras, ko? Es rakstu par savu pieredzi. Bet Tu uzreiz maini tēmu un sāc par muldēt par loģisko domāšanu un attieksmi. Tu muldi ļoti abstrakti. Tu esi tukšdirsējs. Un muti Tu man neaizvērsi.Tu esi nekas, tikai anonīms dirsējs. Labāk brauc uz Krieviju. Tur cenzūra ir ieviesta. Krievijā cilvēki nedrīkst pat rakstīt abonīmos komentārus internetā. Kur nu vel iziet ielās kā Grēta Tūnberga un protestēt. Brauc uz Krieviju, draugs! Uz neatgriešanos! Tev tur būs i cenzūra no rīta līdz vakaram, i cars Puņķins Vladimirs Vladika dēls. Tu Krievijā būsi laimīgs. Varēsi savu lojalitāti, loģisko domāšanu un PAREIZO attieksmi demonstrēt, uzvilkt brūnu, smirdīgu “Z” burtu uz zāliena pagalmā, jo tualetes papīra tur Tev nebūs — sankcijas.
           ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
           P.S. Militārajam dienestam ir jābut brivprātīgam! Armijai jau tā naudas ir maz. Tātad esošo naudu no karavīriem atvilks, lai nodrošinātu obligāto militāro dienestu. Kritīsies kaujas spējas uz nenoteiktu laiku, samazināsies jau esošo karavīru profesionalitāte. Obligātais militārais dienests pašlaik ir kā īsta kaitniecība. Ja nu Krievija uzbruks 2023. gada sākumā, ko tad? Nauda no esošajiem karavīriem būs jau atņemta, bet jauniņie apturēs krievu zaldātus pat bez ieročiem. Ieroči ir dārgi un tie daudz ko izšķir. Armijas nazis maksā ap 100 eiro. Kaut kas nopietnāks ir n-tās reizres dārgāks. Un der vel piemināt odiozā politikāņa Arta Pabrika agrākos izgājienus TV kameru priekšā. Artis Pabriks nosauca simtlatniekus par muļķiem, bet es esmu simtlatnieku dēls. Es uzskatu, ka Valsts policijai ir jau tagad jākrata viņa māja, viņa telefons un dators – visi sociālo tīklu profili, ē-pasti un no interneta provaidera ir jādabū interneta lietošanas vērture ar visām veblapām. Arta Pabrika bērnus uz izmeklēšanas laiku ir jāievieto krīzes centrā, bet ģimenei ir jābūt Valsts policijas un sociālā dienesta uzskaitē — kā īpaši nelabvēlīgai un sabiedriski bīstamai. Artis Pabriks aizskāra simtlatnieku un viņu ģimenu cieņu un godu. Artis Pabriks ir noziedznieks!!! Viņš LNT tiešraidē 2011. gadā izdarīja naida runas noziegumu! Tiesāt! Sodīt! Ķert! Savākt uz tuvāko policijas iecirkni, pratināt trīs stundas! Tālāk izolātors. Un vel divas vai trīs pratināšanas. Kangarus ir jātiesā!!!
           ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

          4. Pēc 6,27 rakstītā teksta saprotu, ka dzīve,Skolnieciņ, kā simtlatnieka dēlam un regulārais trūkums atstājis jūtamas psiholoģiskas sekas un morālas traumas, tādēļ pat studēšana nespēs iedot inteliģenci un audzināšanu, nespēs atbrīvot tevi no apkārtējās pasaules nīšanas un kritizēšanas, tas tevi pamazām saēd kā inde…Un tā tava apsaukāšanās, ķengāšanās, gānīšanās, vaimanāšana, necenzētu vārdu lietošana( di…..šana, pi….u.t.t).Skumji un izskatās bezcerīgi….Žēl man tevis! Tīri vai smieklīgi, ka tos, kuri tev nedzied līdzi, taisnā ceļā sūti uz Kremli un Krieviju! Bezpalīdzīgi bērnišķīgi un nožēlojami! Vispār tev palīdzētu psihoterapeits, jo uz tiem , kuri cieš no psihes traumatiskas pieredzes, nav vērts dusmoties…Ceru, ka tev tomēr dzīvē paveiksies! Vēlu izdošanos un sajust prieku par savu esību uz Zemes!

 5. Tikai LR ienaidnieks var iebilst pret mūsu valsts, un līdz ar to ikviena LR pilsoņa, militāro spēju stiprināšanu.
  Tikai provokators var piedāvāt sagaidīt ienaidnieku nevis ar militāro spēku un militārām prasmēm, bet gan ar mežoņu(dievturu) lēkāšanu ap ugunskuru.
  Skaidrs , ka mežoņu kulta pielūdzējs ir FSB aģents, kura uzdevums ir radīt noskaņojumu sabiedrībā, ka nav jāaizstāv sava valsts.
  Ne jau velti par grafomāna leksikā ir tik daudz rusicismu un vaimanas par sagrauto ”rūpniecību”.

  1. Mārtiņš Bondars ir nožēlojams cionists un lielebreju šovinists, jo ļāva prokremliskajiem ebrejiem jeb krievvalodīgajiem ebrejiem izzagt 40 000 000 eiro no Valsts kases. Savukārt, Dmitrijs Krumņikovs ir Kremļa aģents, jo viņa tēvs Pēteris Krupņikovs bija dižkomunists un Pobedas kulta funkcionārs. P. Krupņikovs savās vēsturēs grāmatās glorificēja sarkanarmiešu noziegumus pret latviešu tautu. D. Krupņikova bizness ir cieši saistīts ar Krieviju. Un Saeima šo ”labās” gribas pieņēma. Vienīgi Nacionālā Apvienība kaut ko iebilda. Egils Levits pret šo likumu neiebilda, lai gan varēja bilst kādu stingrāku vārdu.
   Un tagad, lūdzu, palasi manis atrasto publikāciju par leģionāriem. ASV vaino visos nacistu noziegumos mūs – latviešus. Un ASV ir nospļauties, ka tolaik Latviju okupēja Padomju Krievija. Bet latviešiem nebija drosmes padomju laikos sarkanarmiešus nosaukt par okupantiem. Un arī pašlaik attieksme pret leģionāriem ir čābīga.
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

  2. Machine Gun, lūdzu, parādi man kaut vienu piemēru, kur es pie šī raksta vaimanāju par sagrauto rūpniecību! Lūdzu, mini kaut vienu piemēru! Man nav nostalģijas pēc okupantiem.
   Ja Tev nav ko teikt, tad nepiedēvē man to, ko es neesmu teicis. Nepārfrāzē mani!
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
   P.S. Tu pats smako pēc anglicismiem!
   P.S.S. Man ir diez gan daudz komentāru, kur es nosodu komunismu. Palasi tos!
   P. S.S.S. Es neesmu latviešu valodas filologs, tāpēc nepiepisies pie manas pareizrakstības. RTU MLĶF nemāca latviešu valodu. Pat starp brīvās izvēles kursiem latviešu valoda C2 līmenī tur netiek docēta. Lai gan Leonīds Ribickis saņem gadā nedaudz virs 200 000 eiro bruto. Priekš pensionāra, kura vadītajā augstskolā izkrīt 70 līdz 80% studentu, šī alga ir laba. Bet šī nav mana problēma, to lai risina KNAB un Valsts policija.

  3. Tagad ir krīze. Latvijā ir maz naudas. Neviena turīgā Eiropas valsts taču bezmaksas nedos Latvijai mūsdienīgus ieročus par vismaz 2 000 000 000 eiro. Izralēla savā pretgaisa aizsardzības sistēmā iztērēja 1,6 miljardus eiro. Latvijai neviens ieroču ziņā nedos tādu atlaidi kā Izraēlai. Būtu godīgi, ja vecā Eiropa uzdāvinātu kādus 20 miljardus eiro Latvijas armijas spēcināšanai. Tad te būs gan pretgaisa aizsardzība, gan arī labi paēduši karavīri un karasievas. Eiropai ir pienākums mums piešķirt naudu.
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

   1. Brīnums, ka neesi vēl NATO komisārs, tik varens vīrs! Žēl tikai, ka vārdos anonīmajos komentāros, bet ne reālajā dzīvē.Noteikti sēž zem kupla ozola ar savu planšeti un lamā visu pasauli…Pseidopatriots un pseidogudrinieks, kurš pirmais muks krūmos valstij smagos laikos…

    1. ”kadiķītis saka: 2022. gada 21. jūlijs 22:16” Прощай немытая Россия – страна рабов, страна господ!

 6. Pirms plātīties , ka esi pacifists, der uzzināt, kas tad sponsorēja un joprojām sponsorē visus tos pacifistus.
  Te nu sākās paradokss, pacifistus sponsorē tieši vismilitārākā valsts pasaulē CCCP-s(rusņa), jo pacistu ienaidnieks ir US nevis rusņa.
  Tas pats tagadējais Vācijas mīkstmiesis zociķis olafis šolcis jaunībā bija radikālis pacifists pret US bāzēm Vācijā ,un viņu savervēja KGB un , kā redzams, viņu joprojām sekmīgi šantažē KGB.
  Tieši tāpat zaļo komūnistu barotava ir kvemlis, jau n-tie Vācijas zaļie pieķerti ar kvemļa naudu kabatā.

  1. Militārajam dienestam ir jābūt brīvprātīgam.
   Latvija pilda savas saistības. Eiropai ir jāpilda savas saistības pret Latviju. Pašlaik vecā Eiropa klusē, bet Ukraiņi mirst. Volodimirs Zelenskis lūdza pašā kara sākumā nodrošināt bez lidojumu zonu Ukrainas teritorijā, bet Eiropa to atteica. Tad kāda sūda pēc Eiropas valstis piespieda Ukrainu atteikties no kodolbruņojuma? Latvija bija PSRS ārējā robeža. Arī šeit bija kodolgalviņas. Ja Latvija to visu laikus nacionalizētu, tad mums būtu mazāk problēmu ar ieročiem. Budapeštas memorands Eiropai ir jāpilda! Tas, ka Krievija Budapeštas memorandu nepilda ir fakts, bet Krievija ir totalitāra, jukusi valsts atšķirībā no demokrātiskās un brīvās Eiropas.
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

 7. PSRS sponsorēja komunistus un komunisma misionārus. Un PSRS nebija miermīlīgs veidojums, tas bija totalitārisms. ”Miera fonds” par kuru Tu tagad muldi, bija iekšpolitisks varas rīks, ar kuru komunistiskā partija čakarēja savus pavalstniekus, un pie reizes no lētticīgiem ļautiņiem varēja izkrāpt atkārtoti nodokļu caur ziedojumiem ”Miera fondam”.
  Man komunisti riebjas, jo viņi sapiš sabiedrību tiktāl, ka pēc viņu īslaicīgas valdīšanas sabiedrība līdz normālam stāvoklim atjaunojas vien dažu paaudžu laikā. Bet ja komunisti pilnībā nav izkvēpti un tie ir metuši kažoku uz otru pusi, tad šie ex.komunisti un viņu bērni čakarē sabiedrību jau kā kapitālisti.
  Un Tu man gribi piešūt komunismu. Es esmu trūcīgs students, bet Tu manī saskati komunistu. Labāk pavēro Latvijas augstskolu vadību! Tur vecie, caurkritušie komjaunieši un komunisti sēž un pelna nenormāli lielas algas. Uz viņu fona esmu tīrs kā silikāts, kā kvarca stikliņš.
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 8. RTU MLĶF studentam vajadzētu būt apveltītam ar loģisko domāšanu, jo matemātika, fizika un ķīmija māca loģiski domāt.
  Loģiski domājošs cilvēks saprastu, ka US&UK uzreiz negrūda neirobežotus resursus Ukrainā, jo zināja par milzīgo korupciju Ukrainā, lai neatkārtotu bēdīgo Afganistānas pieredzi.
  US&UK doma bija loģiska , vispirms parādiet, ka gribiet aizstāvēt savu valsti un tikai tad palielināsim bruņojuma piegādi.
  Bez tam , vajag atcerēties, ka momentā saražot milzumdaudz ieroču nemaz nevar, jo ieroču rūpnīcas nestrādā nepārtrauktā režīmā kā autobūves rūpnīcas un visiem procesiem ir inerce gluži kā fizikā.

  1. Machine Gun, korupcija Ukrainā ir Maskavas Kremļa radīts mīts. Korupcija ir visas pasaules problēma lielākā vai mazākā mērā. Postpadomju valstīs korupcija ir nedaudz lielāka nekā demokrātiskajās valstīs. Tādēļ, lūdzu, nevaino nabaga Ukrainu padomju iekārtas grēkos! Neapmelo Ukrainu!
   Ar cieņu, Skolnieciņš
   P.S. Rietumvalstis bez sirdsapziņas ierobežojumiem ilgstoši apgādāja Krieviju ar moderniem ieročiem un to komponentēm. Tā kā par ieročiem var nemuldēt. Nespēja palīdzēt ir labas gribas trūkums.

  2. Matemātika ir 3 semestri par vienam studiju kursam, bet fizika un fizikālķīmija ir 4 semestri pa vienam studiju kursam. LU ir vieglāk. Tur mazāk studentus čakarē, tur vecākajos kursos ir pat paralēlās studentu grupas.

   1. Dievturi eksistēja vel pirms FSB, bet krievu kropļi uz 50 gadiem aizliedza dievturus. Būtu forši ar pareizticīgo baznīcām izdarīt to pašu, ko krievi izdarīja ar dievturiem. Dots devējiem atdodas. Latvju Dievu vārdā lai notiek tā!!!

    1. Machine Gun, kāda sumpurņa pēc mācītāji bija čekas maisos? Ja, Tavuprāt, dievturi ir FSB aģenti, tas es varu pārliecinošie apgalvot, ka mācītāji ir bijušie un esošie KGB aģenti ar ilgu un garu darba pieredzi. PSRS laikos dievturi bija AIZLIEGTI ar Krimināllikuma spēku! Ja Tu publiski demonstrēji savu piederību dievturiem, tad tajos laikos Tu varēji iekulyies nopietnās nepatikšanās. Bet kristīgās baznīcas NEBIJA aizliegtas, tās darbojās. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *