Kad vējš tikai pieņemas spēkā

Bums! Cauri vēja gaudām trešdienas pēcpusdienā atskan pamatīgs būkšķis, kas ar klusu glāžu šķindēšanu atbalsojas arī trauku skapī. Palūkojusies pa mājas augštāva logu, ieraugu, ka, nolaužot pamatīgu ābeles zaru, pāri terases malai žēli nokarājas teju trīs metrus garais pirts skurstenis. Apdrošinātāju atsūtītais eksperts spriež, ka, iespējams, bijis par augstu, par platu vai arī – vējš tomēr bijis pārāk liels…

Nez kādēļ prāts un iztēle velk paralēles, jo līdzīgi varētu teikt par svaigākajiem notikumiem Latvijā un Tukuma novadā.

Bums! Viens gana tālas valsts Finanšu ministrijas paziņojums, un izrādās, ka nākamajā rītā, jau sabrucināta teju visa bijušo Ventspils gala komunistu uzkonstruētā valsts nozagšanas shēma. Ar vienu ”pūtienu” piegriezti visi publiskās naudas trubai pieskrūvētie krāniņi un pumpīši, kas gana grezni nosaukti par asociācijām un pārvaldēm (pirms tam, atgūtās neatkarības sākumā, jau bija arī visādi SIA un akciju sabiedrības). Jā, jā, gluži kā tai trauku skapī, vēl pāris dienu nodžinkstēja gan žēlabas, gan lielīga bravūra par amerikāņu sacerētajiem ”murgiem”. Hūtaino klanam krītot gan vēl pietika spēka arī tautas ”apgaismošanai” gadiem piebarotajos vai arī uzturētajos medijos. Par to, kā nu valsts un ”rīdzinieki” nolaidīs uz grunti visu, kas Ventspils (un arī Rīgas) ostā un arī pašā pilsētā labs, vērtīgs un skaists, par to, ka ostas vairs nebūs… Ko eksperti saka? Korupcijas un nopirktās politiskās varas tornis par augstu un platu bijis. Bet varbūt tomēr – vējš vienreiz kārtīgi pūtis?

Bums! Tukuma novada svaigākā ziņa – no amata atkāpies domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans. Un te arī līdzības beidzas. Varbūt tāpēc, ka iemesli gluži citi – nekā augsta un plata, vairāk vāja un klusa… Arī no būkšķa – nekā. Tas tāpēc, ka ”pārmaiņu vējš” tikai tagad pieņemsies spēkā… Ko atpūtīs – aizpūtīs – to, domājams, redzēsim drīz…

Labi, ka priekšā Ziemsvētku laiks, kad miers virs zemes, un tātad gan vējam, gan cilvēkiem labs prāts…

Komentāri

 1. Nobijaas no Amerikas ankcijaam, Jo visaadas Egles pa 50 000 un vel skolas aizdomigaa buvnieciiba. Saprata ka driiz KNAB klauves pie durviim un paneema Vagu!!!!

 2. Bums…. un Pitena saka, ka kultūras namam neesot naudas ballīšu organizēšanai. Gadā kultūras nams organizē 30 pasākumus,kur izlieto piešķirto budžetu.
  Cik zinu—1.egles iedegšana centrā un pasākums pilsētas parkā
  2.Strūklakas modināšanas svētki 1.maijā
  3.pedalīšanās Skrīnes organizētajos gadatirgos uz LĪGO un MIĶEĻOS.
  4. Piedalīšanās pilsētas svētku organizēšanā
  5.18.novembra svinīgais pasākums kultūras namā
  6.Jaungada sagaidīšana centrā
  7.Deportēto piemiņas pasākumi 2 reizes
  8.Lieldienu pasākums centrā.
  Un principā tas arī viss. Nu labi, varbūt kādus piecus pasākumus vēl piemirsu. Bet kuri pārejie 17 pasākumi vēl ir?

 3. lai gan vairāki manis pieminētie pasākumi neizmaksā neko, jo tur piedalās kultūras nama darbinieki, kuriem maksā ikmēneša algu, tātad, atsevišķi par pasākumu nevajadzētu būt honorāram. Un vēl piedalās pašdarbības kolektīvi, kuriem neko arī neizmaksā. Piemēram 18.novembrī svinīgajā koncertā uzstājās vietējie jaunieši…….

 4. Kur atrod naudu ballītēm pagastu kultūras nami? Ballītes un citi pasākumi notiek katru mēnesi. Un kas notiek Tukuma kultūras namā? Gadskārtu svētku rīkošana izpaliek, tautas paražu tradīciju pasākumi izpaliek= bluķa vilkšana, Miķeļdiena, ūsiņa svētki u.t.t. Pilsētā tikpat kā nekas interesants nenotiek. Atkal jāpiemin Talsi, Kuldīga, Sabile, Dobele, Kandava, Bauska…………. Vai tur kultūras namiem ir lielāki budžeti? Kaut vai tepat -Engure, Tume, Slampe, Jaunpils…….

 5. Gadskārtu svētku rīkošana izpaliek, tautas paražu tradīciju pasākumi izpaliek= bluķa vilkšana, Miķeļdiena, ūsiņa svētki u.t.t. Pilsētā tikpat kā nekas interesants nenotiek. Atkal jāpiemin Talsi, Kuldīga, Sabile, Dobele, Kandava, Bauska…………. Vai tur kultūras namiem ir lielāki budžeti? Kaut vai tepat -Engure, Tume, Slampe, Jaunpils…….

 6. Gunti, ņem un rīkojies nevis gaidi , kad citi visu pienesīs klāt uz paplātes.
  Dikti gribi vilkt to kluci, sameklē citus kārotājus vilkt kluci un uz priekšu!
  Zolīšu spēlmaņi, makšķernieki, prāta spēļu entuziasti, motobraucēji paši saorganizējas un viss notiek.
  Kāpēc klucisti nevar saorganizēties?

  1. Kluča stumšana ir gada galvenais notikums, saģērbjas trakāk nekā bomži un bļaustās kā jēgu pārdzēruši dzērāji ar bezgalīgo ”ē ē ē ē ē ē ē”.

 7. Cik ilgi var gaidīt, kad pabeigs Kurzemes ielas remontdarbus? Jau vasarā nedēļām ilgi nebija ne viena strādnieka, tad nedaudz parosījās un novembra beigās atkal pazuda. Patreiz,kamēr ir labvēlīgi laika apstākļi, varēja kaut ko darīt. Posmā no Raudas ielas krustojuma līdz Tukuma namiem, atlika tik uzlikt gājēju ietvei ķieģelīšus un Ziemassvētki būtu sagaidīti sakārtotā vidē. Brigāde to varēja pabeigt nedēļas pusotras laikā. Kāpēc visu laiku notiek gumijas stiepšana? Sāksies sniegi, lietavas, slideni ceļi. Kāds vēl ieslīdēs svītrainajos norobežojošos stabiņos.

 8. Šeit komentāros, aktīvais komentētājs, speciālists par piršanu, ar segvārdu “Valdis” iespējams atkal ir mūsu mīljais O. Amatnieks.
  Palasiet, paskataties kas vinjā ir par žulti iekšā.
  P.S. – Tad padomājiet kas īsti var būt iekšā jūsu pirktajā “hot dogā” 😀 😀

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.