Ir jākļūst gan par kaprāļiem, gan ģenerāļiem!

 

“Es jau nemeloju, es tikai nesaku taisnību!” tā reiz, jokus dzenot, viens otru kacinājām padomju laika skolas gados. Vēlāk šķita, ka šī atzīšanās kaut kādā ziņā labi atbilst tam laikam tik raksturīgo divu morāļu, konjuktūrai jeb partijas plāniem “piedzītai” puspatiesību vai pat klaju melu atmosfērai. Bet nez kādēļ šis it kā jau senais ”jociņš” ir gana aktuāls arī šobrīd, kad par publiski izskanējušiem meliem un viltu jau runājam daudz augstākā – valsts drošības apdraudējuma – pakāpē?…

Šķiet, par viltus ziņu kā īpašu un ļoti iedarbīgu ieroci tā pavisam konkrēti sākām runāt laikā, kas Krievija anektēja Krimu un uzsāka karu ar Ukrainu. Bet jau pirms tam, bažās par Islāma valsts izveidi, pētnieki bija noformulējuši, ka tieši cīņas virtuālajā, informatīvajā telpā liek domāt, ka līdztekus tradicionāli gadsimtos un pat gadu tūkstošos zināmajam “pasaules kārtību” mainīšanas veidam ir radies jauns – hibrīdkarš. Salīdzinājumā ar veco karošanas metodi, kur labi vai slikti, bet tomēr iezīmējas frontes līnija vai vismaz kara darbības teritorija, kur daudz maz ir zināms, kurš ar kuru īsti karo, un cīņas notiek visnotaļ taustāmās vidēs – uz zemes, gaisā un uz ūdens, jaunā tipa karā nekur un nekam nav robežu, jo smagākās kaujas tiek izcīnītas ceturtajā dimensijā jeb visu mūsu prātos. Izpētīts ir arī ceļš, kā un ar kādām metodēm mēs reizēm varbūt arī pašiem nezinot un negribot kļūstam par kāda veiksmīga hibrīdkara varoņa cīņu biedriem vai ļaunākajā gadījumā – par viņa zombijkara lielgabalgaļu…

Domājat, tas skar tikai kaut kādus dīvaiņus – frīkus un olgalvjus, kas visu dienu dirn, galvu no savām viedajām sakaru ierīcēm vai datoru ekrāniem nepacēluši?! Domājat, ka hibrīdkarš ir tikai kaut kur tur – ārpusē un tālu? Lika drusku pagaidīt, jo klaji meli, puspatiesības un manipulācijas skar katru no mums un, kā šķiet, vai katru dienu! Tapt un tagad. Ar vairāk vai mazāk uzbāzīgām reklāmām tās ienāk mūsu mājās pa visiem informācijas kanāliem, nereti nelūgtas sabirstot kāpņu telpās un pastkastītēs vai, gluži nevainīgi ieslēpjoties it kā pavisam nevainīgās intervijās vai ”sarunās par dzīvi” žurnālu un avīžu lapās. Teiksiet, mēs jau nu neesam vakarējie – uz plikiem āķiem vairs neuzķeramies? Tad kāpēc gan ikviena veikala pārdevēja, ikviens aptiekārs, taujāts par populārākajiem produktiem, nešaubīsies ne mirkli – it viss, kas tiek reklamēts, ir tūdaļ arī pieprasīts? Un, kā gan cita, ja ne masīvās un pat par nelikumīgu naudu apmaksātās reklāmas dēļ par mūsu valsts eiroparlamentārieti tika odiozā un vairāk gan izsmietā, ne par piemērotāko atzītā Iveta Grigule?!

Reklāmu blaknes ir nepatīkamas, taču, manuprāt, tās nav ļaunākais ierocis smadzeņu karā, jo, lai gan labi sagatavo augsni dažādām manipulācijām, tomēr ir ierobežojamas gan ar likuma pantiem, gan arī pašmācības ceļā. Piemēram, nu neesam taču vakarējie un neņemam par pilnu rubli visu, ko, teiksim, priekšvēlēšanu laikā sola politiķi! Sākam taču arī analizēt un skatīties gan to, kas ”smukajam” runātājam kabatā, gan azotē; vērtējam, kas viņš ir un ko darījis pirms grib nolikt ”savas vieglas dienas” sabiedrības labā…

Bet, manuprāt, ar daudz augstākas pakāpes hibrīdieročiem mēs tiekam ietekmēti tad, kad kādu nepatīkamu vai pat neglītu un nelikumīgu lēmumu grib paslēpt ar ”pētījumiem” un ”sabiedrības aptaujām”. Tā, piemēram, šogad ”pētnieki” secinājuši, ka saules trūkuma dēļ iet bojā Latvijas piekrastes meži, tāpēc… tie ātri jācērt nost! Ir mums arī pētījums, kas secina, ka, atšķirībā no pārējās Eiropas mūsu medniekiem ir jāļauj šaut daudz lielākā apjomā gan vilki, gan lūši (gan arī, iespējams, lāči), jo kādā ļoti slepenā un anonīmā aptaujā, kas veikta vārdā nenosaucamās skolās un mednieku kolektīvu vidū, secināts – bērni no vilkiem un lūšiem baidās, lāči izposta dravas, tāpēc… nu ja, ”zinātnieki secina” – Latvijas medniekiem vajag īpašo statusu saglabāt, jāšauj tik visu, ko izdzen no meža, nost! Kāda interesanta aptauja ”par iedzīvotāju lasīšanas paradumiem” veikta šovasar vairākās pašvaldībās. Un, kaut aptaujas veiktas galvenokārt pašas pašvaldības iestādēs, pagastu pārvaldēs un domēs un, cik nu izdevās noskaidrot, tādējādi katrā aptaujāts salīdzinoši neliels skaits cilvēku, secinājums ir mums – neatkarīgajiem medijiem un žurnālistiem darbam kopumā iznīcinošs. ”Aptauja parāda, ka mūsu novadā cilvēki ir noguruši no negācijām, viņi grib lasīt vairāk labās ziņas…. Tāpat viņi gribētu domes avīzīti saņemt daudz biežāk,” par ”pētījumā” secināto klāstīja pašvaldību pārstāvji. Un nav taču melots, jo nebūs taču daudz tādu, kas atteiktos, ja viņiem bez maksas piedāvātu, piemēram, pusdienas, jaunu drēbju kārtu, friziera pakalpojumu vai, kā šajā gadījumā – avīzi…

Un ir jau arī vēl kāda no padomju laikiem labi zināma metode – ”darbaļaužu vēstules”. Par to, kā tās strādā, mums, tukumniekiem, laikā, kad tapa Pārupes iela, labi atgādināja Tukuma dome… Tas nekas, ka gan pašiem rakstītājiem – ”daudzajiem uzņēmējiem”, gan domes atbildīgajiem bija labi zināms, ka pēc pusgada ”ievērojamus materiālos zaudējumus” radošais pagrieziens uz Smārdes ielu atkal tiks atļauts, tik un tā tieši šī ”darbaļaužu vēstule” bija kā galvenais un arī pietiekamais iemesls, lai faktiski jau nelikumīgi uzbūvētu ielu atsevišķiem ”darbaļaudīm” par visu novada iedzīvotāju naudu…

Te tikai daži piemēri, bet, domāju, tie labi ilustrē, ka karā par mūsu domām, lēmumiem un tiem sekojošo rīcību aizmugures nav. Šai karā piedalāmies mēs visi – gan tie, kas raida kādu ziņu vai vēsti sabiedrībai, gan tie, kas redz, dzird, lasa, analizē un secina. Un, kaut visi, ikviens no mums, esam nemitīgi pieaugošās informācijas frontes kareivji, pieņemot lēmumus, vismaz par savām domām, dzīvi un rīcību mums jāspēj būt gan kaprāļiem, gan ģenerāļiem.

Komentāri

 1. ” Vai tad nav tā, ka mēs, lielākā sabiedrības daļa, visus šos gadus, kamēr no mums plēsa septiņas ādas, esam tikai vērojuši un kritizējuši, domājot, ka ar to pilnīgi pietiek uz drupām atjaunojamas valsts pilsonim? Darīt kaut ko vairāk vienmēr nozīmē atteikties no kādām ērtībām, un vairākumam tas nav pa spēkam.
  Mīļie, viss ir jāsāk no gala, atkal no gala!!!!”
  (Anda Līce, LA,30.08.2017)

 2. Gudri ļaudis ir teikuši – kad sabiedrības muļķošanas process aiziet par tālu, nāk atsitiens varai. Agri vai vēlu tas notiek.

 3. Tāda pati manipulācija ar sabiedrību ir arī ZZS hibrīdakcija un kampaņa ar 5% PVN likmes piemērošanu pie mums audzētiem dārzeņiem un augļiem, nevis visai Latvijā saražotai pārtikai. No 5% PVN likmes dārzeņiem neiegūs ne ražotāji, ne pircēji, bet tikai pārpircēji. Taču šim pasākumam kā tādam valsts budžetā paredzēts izlietot 6 miljoni EUR. Vai tā nav kārtējais laupīšanas pasākums? Taču tā ir ZZS priekšvēlēšanu kampaņas sastāvdaļa.

 4. Agrākos laikos mums meloja par esošo iekārtu, bet par ameriku teica taisnību. Biju aizsardzības ministrijā, tā teikt intervijā – teikšu godīgi vienu cilvēku mundierī redzēju, pat nato atašja – skuķis, meitēns. Neviena formas tērpā, izņemot apsargu pie ieejas. Pārsvarā skuķi, daži tirliņi, kuri pat dienestu nav redzējuši. Uz ko mēs ejam LATVIA?

  1. AM izskatās pēc vidusskolēniem ar radinieku atvasēm un skuķiem, kuri maz vai ko redzējuši no reālas armijas un kaprālis vai kapracis šiem vien ir viens un tas pats.

 5. Šobrīd normatīvie akti neļauj publiskot atsevišķus krimināllietu materiālus pēc lietu izbeigšanas, tomēr ir acīmredzams, ka vairāku dokumentu publiskošana ir sabiedrības interesēs, jo sevišķi, ņemot vērā, ka virkne no “Oligarhu lietā” iesaistītiem politiķiem ir politikā joprojām aktīvi un turpina pieņemt lēmumus par publisko līdzekļu sadali un apsaimniekošanu. Šī lieta nav tikai saistīta ar sešus gadus seniem notikumiem – tā ir saistīta arī ar mūsdienu valsts pārvaldi.
  Andrejs Judins, Saeimas deputāts
  26.11.2017.pietiek,com

 6. Postpadomju teritorija ar visám no tá izrietošajām sekām…. Jānotiek revolūcijai.

 7. Kāpēc Innga (Vicinska) pieņem radiniekus domes darbā bez konkursa?

  1. Ķeizariem parastiem mirstīgajiem domātie likumi nav saistoši, tāpēc priecājieties, ka novadam vēl nav jāuztur visi bijušie trani kā Latvijas tautai mūsu prezidentu parodijas.

  2. Un kāda jēga no sludinātajiem amatu konkursiem, ja pretendentu izvērtēšanas komisijās netiek iekļauts neviens daudzmaz kompetents speciālists un galīgo lēmumu tāpat pieņem domes priekšsēdētājs, kuram no pretendentu atlases arī nav ne mazākās sajēgas.

 8. Vecie Latvijas cīnītaji teica: “Mēs vēlamies ietu pa Lavijas ceļu, lai būtu Vienotība un Saskaņa”
  Latvijas Ceļa bij – BIJA
  Vienotība bija _BIJA
  SASKAŅA!

  1. Tieši tā es visus gadus esmu balsojis par nac.bloku…PIETIEK man šo labumu! Sliktāk nekad nebūs! Ratā visu to g-evropu.. Tikai pas SASKAŅU!!!

  2. Kā tad, pat te kremlinu troļļi darbojas. Nu, stulbai eragulops, kur tev te sociālais taisnīgums-saskaņā un zaļajos zemniekos!? Atver acis un paskaties, ka viņi jau tāpat desmitiem gadu visus lēmums lemj kopīgi un kā savulaik Staļins ar Hitleru ir Latviju sadalījuši pašvaldību karalistēs, caur kurām pumpēt sev un savai partijas un tad atpakaļ valsts un visas tautas naudu! Tāda korupcija un attiecīgi otkati, tādi dīvainie projekti, kas maksā miljonu miljonus Rīgā pirms ”godīgajiem saskaņas kalpotājiem” Rīgā vēl nav bijis. Šitie pat šķēlistu rukšus pārspēj, un, iespējams, trīs reizes! Tā kā, ja gribi revolucionēt-tad ņem dakšas un pie ušakova, brigmaņa un lemberga prom! Ai, ”lielo zemnieku un mežinieku” aizstāvi-populistu Dūklavu aizmirsu. Jā, to ar -ar sūdu dakšām un prom!

 9. Balsojiet par Tukuma “lepnumu” KAMPARU – OIK garīgo tēvu un ieviesēju Latvijā! Par vienu no dārgākajām elektrībām EU !

  1. lai nu kas, viņš ir , bet ne jau OIK tēvs. Tur tēvi un krusttēvi, kā arī lielākā labuma guvēji ir Tautas partijas resnie rukši ar kampēju Šķēli un Šņukuriņu-Kalvīti priekšgalā, bet likumiņus tam visam sāka kārtot par tiesu lietām vienmēr atbildīgie un tiesāšanās sakārtotāji -nacionāļi, pirmais bija lielais muldētājs-tūdaliņš Krasts. Un, kad to visu gatavoja, Kampars varbūt vēl tepat pa Grandu grozījās.

   1. pats jau arī pateici, kas un kā.. vienā jūgā ar grandists un ronists kapars tur grozās gan ar zzs brigmani, gan saskaņu cik nu tālu tur pieļauj šie. oik! oik! IR tieši viens no viņa līdzdalības projektiņiem. Tukuma lidostas afēra ar seska klanu, pašu šulca līdzdalību, zemju pirkšana tajā paša pārupes pļviņā, skonto projekts, utt

 10. 29. novembra valdes sēdē Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes locekļi ieņēma stingru nostāju gaidāmo mežu ciršanas grozījumu lietā, aicinot ministriem Raimondam Bergmanim un Andai Čakšai, kā arī zaļajiem Saeimas deputātiem iestāties pret virzītajiem MK noteikumu grozījumiem par koku ciršanu mežā. Vienlaikus Latvijas Zaļā partija aicina Zemkopības ministriju veikt neatkarīgu ietekmes uz vidi novērtējumu un sociālekonomisko grozījumu analīzi rodot sabalansētu risinājumu starp plānotās mežu apsaimniekošanas un vides aizsardzības mērķiem.

  1. ko Tukuma novada deputāti no Zaļās partijas? Klusē??????? Nav ko teikt?????? Gaida, kas notiks? Astes kājstarpē un gaida, kurš gūs virsroku????

 11. skatāmies uz Jums. Vai nenāksiet ar kādiem aicinājumiem? Varbūt esat aicinājis novada iedzīvotājus iesaistīties? Vai pats esat izrādījis savu nostāju, kā pirms vēlēšanām cieti solījāt un skaidri paudāt savu nostāju dabas aizsardzības jautājumos?!!!!!!!!!!!!!!!!
  Varbūt neesam Jūs sadzirdējuši????????????

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *