Kurzemes ielā darbi notiek pēc plāna Kur paliek mūsu nauda 

 

Lai arī Kurzemes ielā – šīs ielas pārbūves 3. kārtā – darbi notiek pilnā sparā, darāmā arvien vēl daudz, turklāt, kā paredzams, Raudas un Kurzemes ielas krustojuma pārbūve notiks vienlaikus ar jaunā mācību gada sākumu, kas nozīmēs jaunus apgrūtinājumus šajās ielās.

Strādā visā posmā vienlaikus

Kā veicas ar darbiem, vaicājām novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītājai Dacei Zvagulei un vecākajai projektu vadītājai Dacei Keirānei, kas ir atbildīga tieši par šo projektu: “Laika grafiks tiek ievērots, bet tikai tāpēc, ka tiek pamainīta darbu secība – šobrīd tiek izdarīti tie, kas bija jādara vēlāk, piemēram, jau šobrīd tiek asfaltētas rakšanas darbu vietas Kurzemes ielas māju pagalmos, lai SIA «Amatnieks», kas ir apakšuzņēmējs, var turpināt ierīkot komunikāciju tīklus. Cerams, ka iekļausimies termiņos, jo gada beigas tuvojas un kavēties nevar.

Kas attiecas uz krustojuma pārbūvi, mēs vēlējāmies, lai visi 3. kārtas darbi tiktu sākti no krustojuma, taču tas nebija iespējams, jo šeit gan bija strikti jāievēro darbu secība, komunikāciju ierīkošanas līmeņi un pieslēgumi un citi tehniskie nosacījumi.” Vaicāta, vai jau ir izdomāts, kā šo krustojumu varēs apbraukt, D. Keirāne skaidroja, ka šobrīd vēl būvnieks nav iesniedzis šīs vietas apbraukšanas shēmu.

Papildus – stāvlaukums un jauna iebrauktuve

Jāpiebilst ka projektā līdztekus ieplānotajiem darbiem bija arī papildu darbi.  D. Zvagule un D. Keirāne stāstīja, ka projekta laikā pie bērnudārza «Pasaciņa» tiek ierīkots stāvlaukums, kas sākotnējā Kurzemes ielas pārbūves projektā nebija iekļauts: “Tobrīd, kad šo projektu pirms daudziem gadiem izstrādāja, vēl nebija paredzēta bērnudārza pārbūve, bet, tā kā tika uzcelta piebūve vēl trim grupām, bija nepieciešams paplašināt esošo stāvvietu. Pirms tam tika sagatavots būvdarbu izmaiņu projekts un noslēgta vienošanās ar būvnieku par papildu darbiem, kuros iekļauta arī komunikāciju pārcelšana, laukuma izbūve, bruģēšana. Šo darbu kopējās izmaksas ir 71 000 eiro ar PVN.

Otrs papildu darbs būs jaunas iebrauktuves ierīkošana pie Tukuma 2. vidusskolas. Kā skaidroja D. Keirāne, vecās iebrauktuves vietā paliks tikai gājēju celiņš, bet jaunā iebrauktuve no Kurzemes ielas tiks ierīkota stadiona tālākajā daļā tuvāk daudzdzīvokļu mājām: “Projekta izmaiņas jūlija beigās ir akceptētas, darbu gaitā vēl tiks ierīkots arī jauns siltumtrases pieslēgums. Lai to visu varētu izdarīt, būs jānozāģē septiņi koki, par ko iepriekš jau bija sabiedriskā apspriešana. Šo papildu darbu izmaksas vēl nav zināmas. Esam nosūtījuši darbu apjomus, kas būvniekam atbilstoši saviem izcenojumiem jāsatāmē, bet šī tāme domē vēl nav iesniegta. Kad to saņemsim, varēsim slēgt vienošanos un sākt darbus.”

Kādas būs kopējās izmaksas?

Vēl interesējāmies, cik lielas būs Kurzemes ielas 3. kārtas pārbūves darbu izmaksas. D. Keirāne skaidroja, ka kopējās izmaksas šobrīd tiek plānotas 1,9 miljonu eiro (bez PVN) apmērā, no kuriem 1,3 miljoni eiro ir valsts līdzfinansējums. Šajā summā jau ir iekļauts projekta izmaksu sadārdzinājums, kā arī «Pasaciņas» stāvlaukuma izmaksas, bet nav paredzēta maksa par Tukuma 2. vidusskolas iebrauktuves darbiem. Kad šīs izmaksas būs zināmas, precizēs darbu apjomus visā pārbūvējamajā posmā.

Jūs jautājāt

Par Kurzemes ielas darbiem – jautājumi

Par darbiem Kurzemes ielā vairākus jautājums redakcijai uzdevuši arī lasītāji – gan piezvanot «Otrdienas sarunu» laikā, gan atsūtot vēstuli e-pastā.

Ko lai dara, ja nevar izbraukt no pagalma?

– Vēlos aprunāties par Kurzemes ielas remontiem. Nupat bija situācija, ka steidzami bija jāizbrauc no Kurzemes ielas 3 pagalma, bet tas nebija iespējams – izbrauktuve uz Kurzemes ielu pārbūves dēļ bija slēgta, savukārt uz Meža ielu izbraukt nevarēja, jo pie blakus mājas abās iebrauktuves pusēs bija saliktas automašīnas. Tikmēr mazās «Maximas» stāvlaukumā iebraukt nevaram, jo tur priekšā ir paaugsta mala. Tā nu palikām iesprostoti. Es savu situāciju atrisināju, bet – ja būtu jāpiebrauc ātrajai palīdzībai, ugunsdzēsējiem?! Arī šie dienesti pie mūsu mājas piebraukt nevarētu. Saprotams, ka remonts ir remonts, bet varbūt varētu kāds padomāt arī par pagalmu sakārtošanu, lai šādas situācijas neveidotos?!

Redakcija: kā skaidroja Tukuma novada pašvaldības vecākā projektu vadītāja Dace Keirāne, viņa nevar komentēt, kāpēc mājas iedzīvotāji saliek automašīnas tā, ka paši no pagalma nevar izbraukt: “Taču par Kurzemes ielas izbrauktuvi, kas uz laiku bijusi slēgta, esmu informēta un ar būvnieku par to jau runāju. Pieļauju, ka tas bija vien īss brīdis, kad no šī pagalma nevarēja izbraukt, taču esam vienojušies, ka gadījumā, ja pārbūves darbu laikā tiek aiztaisīta kāda iebrauktuve uz daudzdzīvokļu mājām, tādā gadījumā uz mājas ārdurvīm jāuzlīmē informatīvā lapiņa, lai iedzīvotāji par to zinātu. Piemēram, šobrīd notiek asfaltēšanas darbi Kurzemes ielas 2., 4. un 6. mājas pagalmā un pie mājām ir izvietoti informatīvie paziņojumi.  Taču vēlreiz vērsīšu būvnieka uzmanību, ka šāda informācija ir nepieciešama arī tad, ja izbrauktuvi aiztaisa vien uz īsu brīdi. Jebkurā gadījumā – tiklīdz ir kāds zvans no iedzīvotājiem, uzreiz ar būvnieku šo jautājumu risinām.”

Vai soliņus atliks vietā?

– Esmu viena no tiem cilvēkiem – un zinu, ka neesmu tāda vienīgā –, kas ikdienas gaitās izmanto soliņus. Un jo īpaši tos, kas ir vai, pareizāk, bija pie bērnudārza «Pasaciņa». Tur pavisam bija divi soliņi un atkritumu urna. Vispirms pazuda viens soliņš, tad urna un visbeidzot izraktajā bedrē tika iemests arī pēdējais soliņš – pati savām acīm redzēju. Nodomāju, ka droši vien vecs. Rūpīgi sekojot līdzi tālākajiem darbiem, pamanīju, ka tagad jau ietve ir gandrīz ierīkota, bet soliņus vēl neredz. Varbūt jūs varat noskaidrot – vai tos atliks atpakaļ? Kā jau teicu – ne jau man vienai tos vajag; ir taču daudz cilvēku, kas tos izmanto, arī mammas, kas iet uz bērnudārzu pēc bērniem. Arī autobusu pietura ar soliņu un nojumi ir aizvākta. Palicis tikai stabs ar pieturvietas norādi, bet ceru, ka pieturu tomēr atliks atpakaļ. Un vēl – ļoti glīti soliņi ir salikti pie Tukuma 2. vidusskolas, tiešām skaisti un gaumīgi, bet pēc lietus tie ilgi paliek mitri. Ir jau labi, ka soliņi ir no koka, taču tas nav krāsots vai lakots, tāpēc, ja uzlīst, koks ilgi paliek mitrs. Ja būtu krāsots, ar salveti varētu mitrumu noslaucīt un droši sēdēt, tagad sanāk, ka mūsu mainīgajos laika apstākļos soliņi ne vienmēr ir izmantojami. Turklāt – ne jau mums, pensionāriem, tie domāti, galvenokārt jau bērniem… Vai par to ir kāds padomājis?!

Redakcija: Tukuma novada pašvaldības pārstāve D. Keirāne skaidroja, ka pie bērnudārza «Pasaciņa» soliņi ir paredzēti, tikai pagaidām vēl tur notiek būvdarbi: “Soliņus ierīkos tad, kad tiks uzsākta teritorijas labiekārtošana. Kurzemes ielā pie Tukuma 2. vidusskolas ir paredzēta arī autobusu pietura ar nojumi un soliņu, tikai tā atradīsies nedaudz tuvāk vecajai iebrauktuvei skolas pagalmā.

Kas attiecas uz Tukuma 2. vidusskolas soliņiem, kā skaidroja Dace Zvagule, soliņu koka daļas noteikti ir apstrādātas ar eļļu vai laku, lai materiāls ilgāk saglabātos, tomēr labāk to būtu vaicāt speciālistam Artim Mageram. Sazinājāmies arī ar A. Mageru, kurš skaidroja, ka lapegles koka soliņi ir īpaši apstrādāti, lai tie ārējās vides iedarbībā nebojājas, un neko vairāk tiem nav plānots darīt.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *