Agita Puķīte

Tukumā aizvadīta amatierteātru skates 2. kārta /FOTO/

14. maijā Tukuma kultūras namā norisinājās amatierteātru skates otrā kārta, kur deviņu izrāžu maratonā tika aizvadītas vairāk nekā 13 iespaidiem, emocijām un pārdomām bagātas stundas. Teātrus vērtēja režisori Jānis Kaijaks un Valdis Lūriņš.

14. maijā Tukuma kultūras namā norisinājās amatierteātru skates otrā kārta, kur deviņu izrāžu maratonā tika aizvadītas vairāk nekā 13 iespaidiem, emocijām un  pārdomām bagātas stundas. Teātrus vērtēja režisori Jānis Kaijaks un Valdis Lūriņš.

Tukuma kultūras nama bērnu un jauniešu teātris «Knifiņš» (režisori Mārtiņš Počs un Zane Štāla) – I pakāpe, 40 punkti; Zemītes amatierteātris «Ai-z-iet» (Ērodeja Kirillova) – diploms par piedalīšanos (22); Pūres «Lai iet!» (Ligita Balode) – II pakāpe (37); Matkules amatierteātris (Ilze Oliņa) – III pakāpe (34)i; Sēmes un Zentenes «Āža dziesma» (Ivita Kalnozola-Kalsere) – I pakāpe (42); Slampes «Spārni» (Ivonna Bredovska) – I pakāpe (41); Viesatu amatierteātris (Vineta Matvijuka) – diploms par piedalīšanos (23); Tukuma teātris (Valda Rācenāja) – I pakāpe (43); Tukuma Jaunatnes teātris «Brīvā versija» (Ilgonis Škāns) – Augstākā pakāpe (45) un tiesības piedalīties teātru skatē «Gada izrāde».

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 16. maija, numurā ŠEIT!

 

Komentāri

 1. Lai Dievs dod spēku,veselību,izturību arī turpmāk Puķītei sekot līdzi teātru kustībai Tukuma novadā.Viņa ir redzējusi visu.

 2. Svētdien noskatiju 7 izrādes lielajā zālē un jāteic ka līmenis ir ļoti zemā kvalitātē.Ir režisoriem jādzīvo līdzi laikam.
  kam ir vajadzīga 2 stundu izrāde ar runājošām galvām?
  Piedodiet,tas ir pagājušais gadsimts.

  1. Varbūt der atcerēties, ka tie nav profesionāli teātri, bet tā ir iespēja pagastos dzīvojošiem cilvēkiem arī kaut kā sevi attīstīt. Tieši tāpat kā pagastu deju kolektīvi vai citi pašdarbnieku ansambļi. Un repertuārs tomēr tiek pieskaņots skatītāju auditorijai.

 3. jaunatnes teātris “Brīvā versija“ pārsteidza,kaut pārsteigumi tur vienmēr gaidāmi gan “Klasītē“,gan “Satiktos“ un visos citos iestudējumos.Tā ir izrāde,kas jāredz visiem tukumniekiem.Tas ir rotaļīgs,gudrs teātris,kurš
  apvieno dzīves realitāti ar iluzorumu un nedod iespēju skatītājam sagraut šo ilūziju.Tas ir talantīgs teātris,nez vai vieta viņiem šādā pagastu līmeņa skatē.

 4. Nedomāju,ka divas dienas ir jāvelta lauku,pagastu amatierteātru skatei.Faktiski,progresa nav nekāda.
  Varbūt,var apvienot vienā dienā tās izrādes,kas pretendē uz reģionālo skati.
  Arī I.Škāna teātrī darbojas amatieri,bet atšķirība ir tā(cik zinu)ka viņam ir ļoti laba (trīs pakāpju) režisora izglītība,
  milzīga darba jauda un ļoti augsta talanta pakāpe.Šī teātra izrādes taču visu laiku iegūst augstākās pakāpes.
  Vai tā jau nav cita teātra kategorija?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.