Agris Jansons

Dzejniekam, Tukuma Goda pilsonim Elmāram Augustam Rumbam – 85 /FOTO/

“Tukums – tas ir Rumbas, Rumbas – tas ir Tukums – šie Tukuma literātu apvienības vadītājas Gunas Rozes teiktie vārdi, kas 2. martā izskanēja Durbes pilī, bija tie precīzākie, ar kuriem sākt visu cienījamā tukumnieka (bērnībā – jaunpilnieka), dzejnieka, publicista un vēsturnieka Elmāra Augusta Rumbas 85. dzimšanas dienas svinības.

“Tukums – tas ir Rumbas, Rumbas – tas ir Tukums  – šie Tukuma literātu apvienības vadītājas Gunas Rozes teiktie vārdi, kas 2. martā izskanēja Durbes pilī, bija tie precīzākie, ar kuriem sākt visu cienījamā tukumnieka (bērnībā – jaunpilnieka), dzejnieka, publicista un vēsturnieka Elmāra Augusta Rumbas 85. dzimšanas dienas svinības. Gan tāpēc, ka tāds bija šī Tukuma literātu apvienības un Tukuma muzeja rīkotā sarīkojuma noskaņojums, gan tāpēc, ka tā gluži vienkārši ir neapgāžama patiesība, kuru turklāt apliecināja paša jubilāra rakstītie dzejoļi. Tajos galvenā loma viņa paša trāpīgajam vārdam, Tukumam, muzejam un dzīvesbiedrei Annai Rumbai.

Lai arī jubilāra mūža gājums visiem tika priekšā nolasīts, viņš pats to bija ņēmis nopietnāk un savā – īsteni Rumbas garā – uzrakstījis nelielus biogrāfiskus stāstiņus – ar mazu smiekliņu starp rindiņām un trāpīgu dzejoli noslēgumā.

Vairāk lasiet ceturtdienas, 3. marta, laikraksta numurā ŠEIT!

1 thought on “Dzejniekam, Tukuma Goda pilsonim Elmāram Augustam Rumbam – 85 /FOTO/

  1. Paldies Tukuma ziņām par kultūras Cilvēku atbalstīšanu viņu literāro darbu publicēšanu un svarīgo notikumu atspoguļošanu savos izdevumos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.