Sumina labākos Jaunpils baznīcas zīmētājus

Ieskandinot draudzes 420. jubileju, kas vairs nav aiz kalniem (to atzīmēs 9. septembrī), 4. augustā Jaunpils muzeja izstāžu zālē tika sumināti konkursa «Zīmēju Jaunpils baznīcu» laureāti.

Ieskandinot draudzes 420. jubileju, kas vairs nav aiz kalniem (to atzīmēs 9. septembrī), 4. augustā Jaunpils muzeja izstāžu zālē tika sumināti konkursa «Zīmēju Jaunpils baznīcu» laureāti.

Tūlīt pēc draudzes mācītāja Jāņa Saulīša vadītās kopīgās lūgšanas Dievam un pateicības par to, ka cilvēkiem ir dots talants un iespējas izpausties, izstādes atklāšanu ar uzstāšanos kuplināja klarnetists Ivars Švalbe, kā arī Anna Sapnova ar kokles solo. Kopumā, kā pastāstīja draudzes locekle un konkursa organizētāja Zane Sapnova, vērtēšanai iesniegts necerēti daudz darbu – 62, kur gan bērni, gan pieaugušie – vietējie un arī Jaunpils viesi – dievnamu iemūžinājuši visdažādākajās tehnikās – sākot ar to, kā tā "izskatās dabā", visbeidzot ar pavisam abstraktiem attēliem. Īpašu paldies izstādes atklāšanā Z. Sapnova teica Jaunpils vidusskolas vizuālās mākslas skolotājai Ilzei Dakšai, kas konkursā piedalīties mudinājusi arī vairākus savus audzēkņus. Sumināti tika 10, pēc vērtēšanas komisijas domām, pašu veiksmīgāko attēlojumu autori, kuri kā piemiņu par veiksmīgu piedalīšanos saņēma Jaunpils baznīcas jubilejas krūzītes. Proti, cenšoties ņemt vērā zīmētāju atšķirīgos vecumus un manieres, īpaši tika izcelti Zanes Buklaginas, Unas Birģeles, Arnolda Zuicāna, Ralfa Sīmaņa, Laumas Kamerovskas, Laimas Daņiļēvičas, Annas Sapnovas, Rūtas Zariņas, Aijas Zāgmanes, Annas Ilnas Rones "baznīcas". Pārējie dalībnieki tika pie jauniem rakstāmrīkiem, bet skatītājiem, klausītājiem bija iespēja pašiem izvēlēties savu favorītu un vēlāk, saskaitot balsis, tiks noteikta "skatītāju simpātija". Nobalsot būs iespējams arī citiem izstādes apmeklētājiem, kā arī novērtēt konkursantu darbus un izvēlēties sev tīkamo ir iespējams draudzes mājas lapā: www.jaunpilsbaznica.lv .

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.