Par ziediem un taureņiem sniegā

Līdz ar acīmredzamas ziemas iestāšanos, Jaunpils muzeja zālītē vakar tika godināti ikgadējā novada puķu, sētu, dārzkopju konkursa dalībnieki. Laureāti saņēma ne tikai Atzinības rakstus un pašvaldības sarūpētas dāvanu kartes, bet arī iespēju klātienē papriecāties par pavisam vasarīgu greznu tauriņu kolekciju.

Līdz ar acīmredzamas ziemas iestāšanos, Jaunpils muzeja zālītē vakar tika godināti ikgadējā novada puķu, sētu, dārzkopju konkursa dalībnieki. Laureāti saņēma ne tikai Atzinības rakstus un pašvaldības sarūpētas dāvanu kartes, bet arī iespēju klātienē papriecāties par pavisam vasarīgu greznu tauriņu kolekciju.

Laureāti – pavisam oficiāli

Pasākumu atklāja galvenā novada dārzkope jeb dārzkopju biedrības vadītāja Zenta Plezere, kas, pirmkārt, visus apsveica ar pirmo sniega dienu un uzsvēra, ka šādā laikā, kad "uz dārzu vairs nav jāiet", tikties ir visērtāk. Otrkārt, Z. Plezere, kas katru gadu ir arī konkursa žūrijas komisijas sastāvā, pauda prieku, ka vienmēr atrodas kāds jauns, sakopts stūrītis, ko novadā novērtēt. Bet Vija Zīverte, kura šoreiz pārstāvēja novada domi, piebilda, ka "dārzkopjiem jau gads nebeidzas nekad" – cik tad atlicis līdz nākamajam, kad atkal jāsāk domāt, ko pavasarī dārzā sadarīt! Viņa kopā ar Dzidru Krastiņu jeb galveno konkursa organizētāju pasniedza apbalvojumus šī gada jaukāko puķu dobju un dārza ūdens objektu saimniekiem – izdaiļotājiem. Kā jau rakstījām, par šī gada glītāko puķu dobju iekopējiem tika atzīta Rasu («Draudzības», Viesatas), Vīnakmeņu («Elīnas», Jaunpils); Kreceru («Ķuņķuri», Viesatas) un Zariņu («Madaras», Jaunpils) ģimenes. Tāpat arī Vilma Vanaga no «Bērzājiem» Jaunpilī, Vilnis Baranovs – «Lauku skuju» saimnieks, un daudzdzīvokļu nama «Laimas» iedzīvotāji. Savukārt konkursā «Mana ūdens pasaule» tika apbalvoti Bogatiju («Rotas», Jaunpils); Zoriku («Rubeņi», Jaunpils); Misānu («Auri», Viesatas); Rasu («Draudzības», Viesatas) un Tiļļu ģimene («Aizvēji», Jaunpils).

 

Tauriņš jeb atdzīvojies zieds

Pēc apbalvošanas vārds tika dots viesim – Dainai Reinfeldei, kas uz Jaunpili līdzi bija atvedusi daļu savas plašās tauriņu piespraužu kolekcijas. Nu, gan pašas iegādāti, gan radu, draugu sadāvināti – viņai ir ap 200 greznu eksemplāru. Kā pastāstīja D. Reinfelde, šim vaļaspriekam viņa pievērsusies, pateicoties profesijai. Proti, piespraužamus tauriņus sākusi kolekcionēt, jo ir psiholoģe un grieķu valodā šo kukainītis apzīmē ar vārdu "psihos" jeb dvēsele. Un tāpat kā dārzkopjiem, ieraugot kādu jaunu stādu izstādē, arī kundzei gadoties ceļojumu laikā brīžam neracionāli tērēties, jo vienkārši nevarot paiet garām jauniem taurenīšiem! Starp citu, tie tiek medīti arī dzīvē – pļavā un ar fotoaparātu. Konkursa laureātiem bija iespēja izvēlēties kādu no bildē iemūžinātajiem lidoņiem, kā arī uzzināt, ko taurenis simbolizē. Piemēram, japāņiem tauriņš ir "atdzīvojies zieds". Tāpat tauriņš simbolizē trauslumu, skaistumu, potenciālu. Un D. Reinfelde, kā jau psiholoģe, aicināju "tauriņiem", piemēram, pašu ģimenē ļaut attīstīties un lidot, jo tāpat kā no ar varu atvērta tulpes pumpura, arī no pavērta kokona (pat ja domāts tikai palīdzēt) – veselīgs kukainis, ar spēcīgiem spārniem neizšķilsies…

Noslēgumā godinātie dārzkopji un citi pasākuma dalībnieki bija aicināti kopīgi aplūkot jaunākās izstādes Jaunpils muzejā, kā arī mirkli kavēties atmiņā par šo vasaru, pie karstas kafija tases.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.