Pilnībā izdevies likvidēt Ķemeru nacionālā parka meža un purva ugunsgrēku

Svētdien, 29. jūlijā,  no rīta izdevies pilnībā likvidēt Ķemeru nacionālā parka meža un purva ugunsgrēku, pavēstīja Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Svētdien, 29. jūlijā,  no rīta izdevies pilnībā likvidēt Ķemeru nacionālā parka meža un purva ugunsgrēku, pavēstīja Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis. Ugunsgrēks likvidēts un nodots uzraudzībā zemes īpašniekiem, lai tie nodrošinātu, ka neizceļas jauns ugunsgrēks. Ķemeru nacionālā parka zemes īpašnieks ir valsts Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) personā. Kā aģentūrai LETA norādīja pārvaldes pārstāve Maija Rēna, tā kā ugunsgrēks nodzēsts pavisam nesen, DAP vēl nav apsekojusi notikuma vietu, lai saprastu, cik lielus postījumus izdarījis ugunsgrēks. Vienlaikus Rēna norādīja, ka tiklīdz apsekošana būs iespējama DAP šos darbus arī veiks. Pagaidām par izdarīto postījumu apmēru un to, kādi pasākumi būs nepieciešami, ir pāragri spriest, piebilda Rēna.

Kā iepriekš ziņoja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, piektdien, 27. jūlija,  pēcpusdienā izcēlās meža un purva ugunsgrēks Ķemeru Nacionālajā parkā netālu no Kaņiera ezera. Degšanas platība bija ap 10 (desmit) hektāriem, precīzāk 9, 6 ha. Uz vietas dzēšanu koordinēja Valsts mežu dienests,  vairākas Valsts ugunsdzēsības un glābšana dienesta brigādes un arī Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti.
Dzēšanā iesaistījās arī helikopters ar ūdens maisu, kas sniedza ievērojamu atbalstu, jo degšanas vietu ar transportu nebija iespējams sasniegt.
Ugunsgrēks izcēlās netālu no tūristu iecienītās Kaņiera pilskalna takas.

ATGĀDINĀM! Karstajā un sausajā laikā mežos ir ārkārtīgi liela ugunsbīstamība, tādēļ ikvienu aicinām ievērot vislielāko piesardzību, lai nejaušas vieglprātības vai neuzmanība neizraisītu nenovēršamas sekas.

Komentāri

  1. Domāju, ka ir jāizsludina ārkārtas stāvoklis un jāaizliedz atrasties mežos, kā arī veikt darbus mežos, pretējā gadījumā, pastāv risks, ka mēs nosvilināsim pusi Latvijas. Vēsturē taču šādas situācijas un šādi situācijas risinājumi ir jau bijuši!

  2. Nevajag pīpēt mežā un nebūs nekādu problēmu!
    Besī ārā šitie “tūristi” ,kas nevar pat stundu izturēt bez kūpināšanas! Un tad vēl nejēdz činčikus aiz sevis savākt!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.