Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Medaļa un goda raksti engurniekiem 41. mākslas konkursā «Lidice»

Autors: Evita Trapočka
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 1. decembris 15:13

Novembra sākumā pasākumā, kuru rīkoja Čehijas vēstniecība Latvijā, ar svinīgu Čehijas Republikas vēstnieka vietnieka uzrunu tika sveikti bērni no visas Latvijas. Viņus godināja arī pārstāvji no Rīgas domes un Izglītības ministrijas par nopelniem 41. Starptautiskajā bērnu mākslas konkursā – par izstādes LIDICE 2013 pēdējās, 3., kārtas sasniegumiem.

Starptautiskais bērnu radošās mākslas konkurss «Lidice 2013» šogad notika jau divpadsmito reizi. Tajā diplomi un medaļas «Lidices roze» tika piešķirti 64 bērniem un jauniešiem no 25 Latvijas bērnu un jauniešu centriem, mākslas skolām un vispārizglītojošajām skolām. Iegūtie apbalvojumi ir par sagatavotiem darbiem tēmai «Manas zemes tautas tradīcijas». Sākotnēji Latvijas kārtā Rīgā konkursam tika iesūtīti 1 128 darbi no 58 Latvijas novadiem un pilsētām. Bet jau uz konkursu Čehijā tika izvirzīti 163 darbi, kuru vidū bija arī Engures Mūzikas un mākslas skolas 7 audzēkņu darbi. Bet noslēdzošajā kārtā apbalvojumus ieguva četri mūsu skolas audzēkņi.

Svinīgais pasākums notika Rīgas domes sēžu zālē, kurā sveica arī Engures Mūzikas un mākslas skolas audzēkņus: Ievu Tamsoni (jaunākā konkursa laureāte no Latvijas) ar iegūto zelta medaļu, Goda rakstu un dāvanām par izstrādāto mīlīgā zirdziņa gleznojumu «Jājam, jājam mēs ar zirgu» (pedagogs Evita Trapočka); Lotu Bihelu, Ketiju Tulišu un Gati Majauski – ar Goda rakstiem un dāvanām, par kopīgi veidoto keramikas trauku grupu ar latviskiem ornamentiem (pedagogs Velga Melne). Pēc konkursa bērniem tika cienasts no pasākuma organizatoriem, kā arī demonstrēta čehu pasaku filma «Ar velniem nav joki». Vienlaikus Čehijas vēstniecība Latvijā bija sarūpējusi izstādi «Lielie čehi mazu acu skatījumā». Tā ļauj iepazīt kā ievērojamākās Čehijas vēstures, kultūras un politikas personības saredz Čehijas bērni.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool