Vents Dubrovskis

Uz Rīgas zoodārzu pārvietots 21 gadu Ragaciemā turētais lācis

Otrdien, 2. decembrī, uz Rīgas Zooloģisko dārzu pārvietots lācis, kurš 21 gadu turēts nebrīvē privātīpašumā Engures novada Ragaciemā. Lācis, kuru saimnieks Aivars Ritenieks nosaucis par Bargo, šajā īpašumā nonācis pirms aptuveni 21 gada, kad tas piedzimis kādai cirka lācenei un cirka vadība nolēmusi dzīvnieku nepaturēt.

Otrdien, 2. decembrī, uz Rīgas Zooloģisko dārzu pārvietots lācis, kurš 21 gadu turēts nebrīvē privātīpašumā Engures novada Ragaciemā. Lācis, kuru saimnieks Aivars Ritenieks nosaucis par Bargo, šajā īpašumā nonācis pirms aptuveni 21 gada, kad tas piedzimis kādai cirka lācenei un cirka vadība nolēmusi dzīvnieku nepaturēt. Lāča turēšanai privātā īpašumā ir saņemta valsts iestāžu atļauja, kas atjaunota 2001. gadā.

Pirmajos gados par lāci sūdzību nav bijis – tas labi barots, un arī labturības noteikumi nav pārkāpti. Tomēr pēdējos gados vietējie iedzīvotāji sūdzējušies gan pašvaldībai, gan citām atbildīgajām iestādēm, ka lācis apdraud apkārtējo drošību.

Uz īpašumu vairākkārt devusies gan pašvaldības policija, gan Pārtikas un veterinārais dienests, gan arī Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki. Pārbaužu laikā vairākkārtīgi konstatēts, ka dzīvniekam nav atbilstošas platības, kur mitināties, ir dažādas ar drošību saistītas nepilnības, kas apdraud gan sabiedrību, gan arī pašu lāci. Proti, lāča būrim var piekļūt ikviens – tam nav papildu nožogojuma, kā arī īpašuma teritorija nav iežogota.

A. Ritenieks lāci tur blīvi apdzīvotā teritorijā Lapmežciemā, Ragaciemā, nelielā nožogojumā. Tomēr saimnieks uzlabojumus nav veicis, tāpēc pieņemts lēmums par lāča pārvietošanu uz atbilstošām telpām. Vietu Bargajam izdevies nodrošināt Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Un otrdien, 2. decembrī, esot klāt dažādiem speciālistiem, speciālai tehnikai, kā arī Valsts policijas darbiniekiem, notika lāča pārvietošanas operācija.

Pasākums gan ir ļoti sarežģīts, jo teritorija ir aizaugusi un ir jānodrošina speciālās tehnikas piekļuve pie dzīvnieka. Tāpat arī situāciju apgrūtina tas, ka lācim šo gadu laikā nav veiktas veterinārās pārbaudes, tāpēc nav skaidrs, kāds ir ķepaiņa veselības stāvoklis. Tomēr lāča pārvietošanai ir jānotiek šajā laikā, jo patlaban ir periods, kad lāči dodas ziemas guļā, tāpēc tas ir izdarāms vieglāk nekā aktīvajā periodā.

Dzīvnieka saimniekam ir iespēja pārsūdzēt lēmumu par lāča atsavināšanu.

Par Ragaciema lāci ziņots arī iepriekš. Pirms diviem gadiem tā saimniekiem lūgts lāci reģistrēt un nodrošināt viņam lielāku būri.

VIDEO:

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.