Engures novadā saņemtas norēķinu kartes par elektroenerģiju

Engures novadā jau ir saņemtas kartes, ar kurām būs iespējams norēķināties par elektrību. Tas ir «Latvenergo» dāvinājums mazturīgajām ģimenēm.

Engures novadā jau ir saņemtas kartes, ar kurām būs iespējams norēķināties par elektrību. Tas ir «Latvenergo» dāvinājums mazturīgajām ģimenēm.

Kā mūs informēja Novada sociālā dienesta vadītāja Ligita Vīka, saņemtas 112 kartes. Tās tiks piešķirtas ģimenēm, kurām būs trūcīgo ģimeņu statuss, un ģimenēm, kuras saņem garantēto iztikas minimumu. Nākamajā nedēļā notiks novada sociālā dienesta darbinieku tikšanās, kurā tad arī kartes tiks sadalītas pagastu teritoriālajām pārvaldēm. Ar tām par elektrību būs iespējams norēķināties jau decembrī. Ligita Vīka informēja, ka dažām trūcīgajām ģimenēm ar karšu izmantošanu varētu rasties problēmas, jo, lai karti varētu izmantot, katrai ģimenei ir jābūt līgumam ar LATVENERGO par elektroenerģijas piegādi un kvīšu grāmatiņai. Bet ir gadījumi, kad ģimene dzīvo īrētās telpās un par elektroenerģiju maksā šo telpu īpašnieks. Šajā situācijā karti izmantot nebūs iespējams. Vienai mājsaimniecībai ar karti tiks dāvinātas 500 kilovatstundas. No pašvaldībām visā Latvijā kopumā pieteikušās 66 000 trūcīgās mājsaimniecības. LATVENERGO dāvina 100 000 norēķinu kartes. Paredzēts, ka februāra beigās vēl tiks apkopoti dati, lai noteiktu, kam vēl būtu piešķiramas kartes. Kopīgās šā projekta izmaksas ir Ls 3,7 miljoni.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.