Dzejas, mūzikas un mākslas pēcpusdiena Lapmežciemā

6. marta pievakarē Lapmežciema muzejā notika jauks pasākums, kura apmeklētāji tikās ar Tukuma Literātu apvienības vadītāju Gunu Rozi un dzejnieku no Pūres Gvido Dragi, kā arī Tukuma mūziķi Aigaru Kalviņu.

6. marta pievakarē Lapmežciema muzejā notika jauks pasākums, kura apmeklētāji tikās ar Tukuma Literātu apvienības vadītāju Gunu Rozi un dzejnieku no Pūres Gvido Dragi, kā arī Tukuma mūziķi Aigaru Kalviņu. Dzejnieks lasīja savas jaunākas haikas, kurās autors trīsrindēs pauž savus pārdzīvojuma mirkļus saistībā ar kādu dabas tēlu vai dzīves gudrību. Haikas klausītājiem vedināja domāt par norisēm dabā, cilvēka dzīvē, par mirkļa mūžības apziņu. To visu dziļāk izjust palīdzēja džeza skaņdarbi saksofonista Aigara Kalviņa izpildījumā.

Savukārt Guna Roze pastāstīja par Tukumā rīkotajiem kultūras svētkiem «Vārti uz Kurzemi» – apvienotajām mākslas un dzejas dienām 2014. gada rudenī. Viens no svētku spilgtākajiem notikumiem bija videofilmas «Pretī» pirmizrāde. Šī videofilma pasākuma laikā tika demonstrēta arī muzejā. Filmas stāstu veido Kurzemes jaunākās dzejas izlase, kas ilustrēta ar novada mākslinieku jaunākajām gleznām, īpaši prieks bija par mūsu novadnieku – mākslinieku Olitas Gulbes un Andreja Ģērmaņa filmā redzamajiem darbiem. Ceram, ka muzejnieku rīkotajā pasākumā dalībnieki iepazina mūsu kaimiņu novadu kultūras cilvēkus, guva daudz jaunu atziņu un atpūtās skaistas mūzikas pavadījumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.