FOTO: Agris Jansons

Atputekļo ceļus un domā par saliņas labiekārtošanu

Par aktuālajiem darbiem Smārdes pagastā vaicājām novada domes izpilddirektoram Imantam Valeram. Viņš pastāstīja gan par gatavību sezonai raksturīgajiem darbiem, gan par projektiem, kam vēl tikai gatavojas.

Darbi, kas jau sākušies: izmantojot to, kas mācības notiek neklātienē, jau tiek veikti plānotie remontdarbi Smārdes pamatskolā. Citādi tiem klāt būtu ķērušies, visticamāk, tikai mācību gada noslēgumā; tāpat nu jau pavisam noslēgumam tuvojas bērnudārza piebūves celtniecības darbi jeb, precīzāk, celtniecība jau ir beigusies, bet vēl ir kārtojama dokumentācija, lai objektu varētu oficiāli nodot ekspluatācijā; paralēli bērnudārzā plānots labot vairākas rotaļu laukuma nojumītes. Tūlīt sāksies darbi arī Smārdes Jaunajā ielā, kur, kā esam vēstījuši, iecerēta asfalta maiņa. Projektu īstenos SIA «Strabag» un izpildes termiņš – 1. septembris. Bet tūlīt tiks izsludināts iepirkums par darbiem Smārdes Vēja parkā, ko plānots paplašināt un papildus labiekārtot.

Cīņā ar putekļiem    

Tāpat Smārdes pagasts ir iecerējis iepirkt tehniku: mikroautobusu (20 vietas) skolēnu pārvadāšanai; traktoru, kas derētu sniega šķūrēšanai ziemas sezonā, gan arī zāles pļaušanai vasarā. Pļaušanas sezona gan vēl nav atklāta, taču ar atputekļošanas līdzekli tiek apstrādāti pagasta grants ceļa posmi. Darbi jau veikti aptuveni 20 šādos posmos, un tās ir vietas, kur ceļš iet gar dzīvojamajām mājām, skaidro I. Valers. Paralēli apzina arī to, kur vēl šāda vajadzības varētu būt.

Iecerēta jauna atpūtas vieta

Jau vēstījām, ka biedrība «Partnerība laukiem un jūrai» kopā ar Engures ezera dabas fondu īstenoja projektu, kura rezultāts ir Engures upītes un Slocenes posmu izpēte un iespējamo attīstības plānu izstrāde. Un šim plānam sekojot, ir konkrētas ieceres, kā sakārtot saliņu Slocene upē, kas atrodas aiz Šlokenbekas muižas. Kā skaidro I. Valers, šobrīd teritorija ir uzrakta, tālāk to izlīdzinās un paralēli izsludinās iepirkumu par tehniskā projekta izstādi. Kad tas būs gatavs, tad, visticamāk, jau nākamajā būvniecības sezonā varētu ķerties klāt arī saliņas labiekārtošanai, proti, izveidot atpūtas vietu, kur būtu arī vieta ugunskuram. Tāpat vēl arvien tiek saglabāta iecere par to, ka uz saliņas varētu izveidot arī vietu estrādei, kāda te starp citu iepriekš, vēl pirms gadiem 30, arī ir bijusi.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.