Attēlam ir ilustratīva nozīme

Vai sodi atšķiras?

Saņēmām kāda mūsu laikraksta rūpīga lasītāja jautājumu – analizējot sodus par mājsēdes pārkāpumiem, viņš secinājis, ka sodi Kandavas novadā, šķiet, ir bijuši pieticīgāki nekā par tādiem pašiem pārkāpumiem Tukumā. “Vai tā varētu būtu, ka vienā gadījumā sods ir 300, bet otrā – tikai 100 eiro?”.

Jautājumus komentēja Valsts policijas Zemgales reģionālās pārvaldes Tukuma iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs: “Par mājsēdes pārkāpumiem kopumā tika uzsāktas 179 administratīvo pārkāpumu lietvedības, un pilnīgi visas, protams, netika atspoguļotas masu mēdijos. Tāpat nav novērota šāda tendence, ka soda apmērs saistītos ar pārkāpuma konstatēšanas vietu. Katra pārkāpuma gadījumā atsevišķi tika vērtēts arī pārkāpuma smagums, pārkāpēja attieksme pret izdarīto pārkāpumu un viņa personība, kā arī vainu mīkstinošie vai pastiprinošie apstākļi.”

Komentāri

  1. Laikam tāpēc, ka sodi mazi, pusaudži čupojas un pulcējas uz nebēdu. Nav redzēta neviena policijas mašīna vakaros kaut vai pabraukājam pa ielām. Kā komandantstundas beidzās, tā arī viss beidzās…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *