Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kāpēc jādedzina, ja šķelda tik noderīga?

Lasītājs jautā: – Avīzē izlasīju, ka Čužu purvā un tā apkārtnē notiks labiekārtošanas darbi. Tikšot cirsti krūmi un arī koki. Man jautājums: vai to visu tiešām ir plānots sadedzināt? Šajā laikā, kad kurināmais tik dārgs, vai tad visus krūmus nebūtu bijis prātīgāk sašķeldot? Tā sanāktu arī kādus ieguldījumus atgūt. Un arī trūcīgākajiem varētu piegādāt.

Redakcija: jautājumu lūdzām komentēt projekta vadītājai, Tukuma novada Attīstības nodaļas darbiniecei Sintijai Kokinai. Viņa skaidroja: “Pirmkārt, jāsaka, ka šajā projektā tieši krūmu ciršana apjomi nav tik lieli, lai domātu par materiāla šķeldošanu. Vairāk tā būs pļaušana.” Otrkārt, skaidro speciāliste, projekts ir līdzfinansēts, un tā īstenotāji nedrīkst gūt papildu ieņēmumus, kā to varētu traktēt par šķeldas iegūšanu.

Jāpiebilst, ka darbi Čužu purvā, visticamāk, sāksies jau šonedēļ, jo laikapstākļi šobrīd piemērot – nav pārlieku biezs sniegs, bet pieturas sals un augsne nav tik mīksta, kā vēlāk pavasaros. Kopumā biotopu apsaimniekošanas pasākumi notiks 27,5 hektāru platībā. To ietvaros plānota arī cīņa ar invazīvo sugu izplatību. Tāpat plānots labiekārtot laukumu, kas ved uz dabas takām. Atgādinājums par izmaksu sadalījumu projektā: 295 000 eiro ir Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums (tie ir 85%), valsts budžeta dotācija – 11 062,49 eiro, bet pašvaldības ieguldījums projektā –  33 187,51 eiro.

Komentāri

  1. aaaaas ha ha ha.nedrikst guut papildu ienakumus.tad atdod pa velti.nebus vel jachakarejas ar ugunskuriem.

  2. Kā man patīk visi tie mārrutku ekonomisti, tērēsim naudu simtus eiro degvielai, šķeldotājam, transportam, darbalgai un iegūsim šķeldu pārdesmit eiro apmērā.

    1. Vareja vienkārši aizvest un atdot par velti kādai daudzbērnu ğimenītē,daudz labāk ka vienkārši nosvilinât .
      Visi tā saucamie projekti ir totāla naudas tērēšana bez pievienotās vērtības,pilnīgs fufelis !

      1. Prātiņ nāc mājās, ko tā daudzbērnu ģimene iesāks ar zaru vai šķeldas kaudzi savā pagalmā?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *