Kad Kandavu un tās apkārtni pārpludina…velosipēdi

Kandavas pilsētā un tās apkārtnē notika Latvijas čempionāta SEB kalnu velosipēdu (MTB) maratona 3. posms (vienlaikus arī Latvijas čempionāts). Velomaratonu rīko Igo Japiņa Sporta aģentūra, bet par Kandavas posma meistarīgi izveidoto trasi jāpateicas kandavniekam, velosporta atbalstītājam Dailim Plezeram.

Kandavas pilsētā un tās apkārtnē notika Latvijas čempionāta SEB kalnu velosipēdu (MTB) maratona 3. posms (vienlaikus arī Latvijas čempionāts). Velomaratonu rīko Igo Japiņa Sporta aģentūra, bet par Kandavas posma meistarīgi izveidoto trasi jāpateicas kandavniekam, velosporta atbalstītājam Dailim Plezeram.

Startam gatavi 1712 dalībnieki

Priecē, ka ar katru gadu velomaratona dalībnieku skaits pieaug. Ja pagājušajā gadā Kandavas posmā piedalījās aptuveni pusotrs tūkstotis dalībnieku, tad šogad velosporta cienītāju skaits kļuvis ievērojami kuplāks. Kandavas posma startam kopumā bija gatavi 1712 velosporta cienītāji. Visplašāk bija pārstāvēta tautas klase, kurā starp 1261 sportistiem ātrākais izrādījās Jānis Ozols («Gandrs»), kurš izcīnīja uzvaru arī sezonas pirmajā posmā un saglabā līdera pozīcijas arī kopvērtējumā. Savukārt 51,5 kilometrus garo sporta distanci pieveikt bija nolēmuši 281 dalībnieki.

Starts vairākās klasēs

Sākotnēji VKLT stadionā risinājās velosacensības bērniem, bet pēc tam startam gatavojās Sporta un Tautas klases pārstāvji. Sporta klases dalībniekiem kopumā nācās veikt 55 km, bet Tautas klases dalībniekiem – 33 km garu trasi. KOpumā maratonā līderpozīcijas ieņēma igauņu velosportisti. Bet Latvijas sportistu vidū Sporta klasē jau no distances pašiem pirmajiem metriem līdera pozīcijas ieņēma komandas «Dynatek-Latvia» pārstāvji. Aptuveni distances vidusposmā neizmantotas spēka un ātruma rezerves sevī rada un pirmais finišēja Raivo Maimre, tuvāko sekotāju savu komandas biedru Kasparu Austu apsteidzot par 49 sekundēm. Tātad par jauno sporta klases līderi pēc Kandavas posma kļuva Raivo Maimre.

Godalgu netrūkst

Kamēr tika apkopoti rezultāti, valdīja neziņa – kurš pašmāju velosportists tad kļūs par Latvijas čempionu? Jāni Rezinu («NN-Sporta klubs») kronēja par Latvijas čempionu junioriem, bet vīru konkurencē pie zelta godalgas tika.. divi sportisti – Normunds Lasis un Dzintars Ozoliņš («NN-Sporta klubs»). Jāpiebilst, ka N. Lasis par Latvijas MTB čempionu maratonā kļuva arī pērn. Sieviešu konkurencē par valsts čempioni tika kronēta Ivanda Eiduka («Rietumu banka – Rīga»), bet senioriem nepārspēts palika Jānis Rezins («NN -Sporta klubs»).

***

Komandu ieskaitē pirmā joprojām ir «Rietumu banka – Rīga». Nākamais SEB MTB posms notiks 13. jūlijā Kuldīgā.

Paldies atsaucīgiem cilvēkiem!

Pēc sacensībām uz nelielu sarunu aicinājām Daili Plezeru – velomaratona Kandavas posma trases veidotāju. Viņš pastāstīja:

– Trase – tā ir smaga mašinērija, kuru izveidot nevar vienkārši tāpat vien, no malas skatoties, to ir jāizjūt. Jāraugās, lai trase nebūtu vienmuļa, bet gluži pretēji, pietiekoši sarežģīta un tajā pašā laikā interesanta un aizraujoša, tā teikt, "ar savu rozīnīti". Jau 3. gadu Kandavas velotrase ir atzīta par labāko, un tas nenotiek tāpat vien, bet, pateicoties visiem, visiem tiem erudītajiem cilvēkiem, kuri man palīdz, tostarp, atsaucīgajiem policijas un zemessardzes darbiniekiem, mediķiem, uzņēmējiem, privāto zemju īpašniekiem, draugiem, paziņām un jauniešu pulciņam. Patiess atbalsts ir mani dēli Jānis un Eduards. Tieši pateicoties šo daudzo cilvēku saskanīgai rīcībai un atsaucībai, pie mums, Kandavā, ir visvisvisnodrošinātākā trase drošības ziņā. Šogad par drošību trasē rūpējās 95 cilvēki.

Pašvaldība solījumu nepilda

D. Plezers:

– Man ir prieks par kandavnieku cilvēcīgo attieksmi un sapratni (ar atsevišķiem izņēmumiem). Diemžēl būšu skarbs kādā citā lietā – proti, solītais atbalsts no Kandavas pašvaldības bija gaužām niecīgs, turklāt tika radīta kurioza situācija ar sākotnēji apsolītajām tualetēm, kuras, kā izrādījās, vienlaicīgi bija apsolītas un novirzītas vēl citam pasākumam. Es uzticējos pašvaldības amatpersonām, bet pretim saņēmu vilšanos. Piedodiet, bet es uzticos pirmajam vārdam, šajā gadījumā solījumam!

Tajā pat laikā esmu priecīgs, ka Kandavā rod iespēju rīkot šo grandiozo velomaratonu, kurā dalībnieku skaits ar katru gadu kļūst skaitliski aizvien plašāks (aptuveni par 300 dalībniekiem). Nepārprotiet, tā nav "sišana sev uz pleca", bet notiek velosacensības, un mūsu mazajā Kandavā vienā dienā ierodas turpat divi tūkstoši cilvēku. Mūsu mazpilsēta taču ir pelnījusi to!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *