Kā mežā sauc, tā atskan

Analītisko pētījumu stratēģiju laboratorija veikusi pētījumus «Latvijas pilsētu sociāli ekonomiskās attīstības tendences». Pētnieki uzdeva lielu un mazu pilsētu iedzīvotājiem jautājumu, vai viņi vēlētos dzīvot līdzās viesstrādniekiem, homoseksuāļiem, čigāniem, musulmaņiem, citas rases cilvēkiem vai māksliniekiem.

Analītisko pētījumu stratēģiju laboratorija veikusi pētījumus «Latvijas pilsētu sociāli ekonomiskās attīstības tendences». Pētnieki uzdeva lielu un mazu pilsētu iedzīvotājiem jautājumu, vai viņi vēlētos dzīvot līdzās viesstrādniekiem, homoseksuāļiem, čigāniem, musulmaņiem, citas rases cilvēkiem vai māksliniekiem.

Salīdzinoši ļoti daudz bija noraidošu atbilžu, ko pētījuma autori kvalificēja kā Latvijas iedzīvotāju neiecietību pret atšķirīgiem līdzcilvēkiem. Šķiet, šādas atbildes nav nekāds brīnums, jo vairums no mums jau dzīvo stereotipu varā. Un tas, ka ar citādo – citas tautas un orientācijas pārstāvi – nav jādzīvo vienā dzīvoklī, ka ne jau visi attiecīgās tautas pārstāvji ir vienādi, ka nereti pilsētās dzīvokļa kaimiņus pat lāgā nepazīst, kur nu vēl zina par viņa seksuālo orientāciju – nez kāpēc paliek otrā plānā. Ja pajautātu, ko sliktu varētu nodarīt, piemēram, kaimiņš – viesstrādnieks? Diskusijās pēc rakstā kā galvenais arguments tika minēts tas, ka viesstrādnieki esot nekārtīgi, piemētājot apkārtni… Interesanti, ja mēs paši būtu tik kārtīgi, tad jau lielās talkas nemaz nevajadzētu rīkot un nevajadzētu aģitācijas par atkritumu šķirošanu, un ceļmalās nemētātos no lepnām automašīnām izmestie maisi ar atkritumiem…
Kā viens no drošiem argumentiem neiecietībai bija minēts tas, ka Latvija jau tā maza, daudz cietusi un tāpēc nevar atļauties iecietību. Bet vai tas nav tikai aizbildinājums? Ja kādā latviešu ģimenē dzimst ceturtais un piektais bērns, vērojams, ka kaimiņi uz notikušo skatās ar ne visai lielu izpratni un aizmirst par to, ka Latvijai visvairāk ir vajadzīgi jauni pilsoņi. Un kāda būtu apkārtējo attieksme, piemēram, pret cilvēku, vīrieti vai sievieti, kura konsekventi katru svētdienu uzvilku tautas tērpu? Daudzi teiktu, ka…. jumts aizbraucis… Bet Austrijā sievietēm ir vairāki tautas tērpi, kurus viņas velk, piemēram, apmeklējot teātra izrādes.
Taču latviešiem ir arī gadsimtu veca dzīves pieredze, kas saka "Kā mežā sauc, tā atskan", un to nu mēs visdrošāk varētu attiecināt katrs pats uz sevi.

Komentāri

 1. Domāju , ka viens skaidrojums varētu būt, tas, ka latvieši kā mentalitāte ir ļoti nepatiesi pret sevi, lai izskatītos apkārtējo acīs pieklājīgi- pieņemami.tas noved pie tā, ka ņenonāk pie pašrealizēšanās un galu galā ir gana nelaimīgi. Nu tad šajā tumsā kā gaismas stariņš ir saskatīt cits , ko nepieņemamu, vai atšķirīgu , lai kompensētu savas neveiksmes un justos vismaz par kapeiku pārāks.

 2. Nevajag mums ne kādus nēģerus ne musulmaņus ne citādi domājošos , lai viņi sitās savā pulciņā kur viņus saprot 🙁

  Nesaprotu kāpēc Latvija vispār būtu jāpiesārņo ar tādiem atkritumiem .

 3. Imigranti vienmēr ir zemākie slāņi pašu valstī.
  Kā mīl cilvēki atcerēties, ka Krievijā, kāds viņiem teicis, ka tie krievi, kas pie jums dzīvo, nav īsti krievi. Tāpat arī turku profesors vēlas iegalvot latviešu tv žurnālistam, ka lielākā daļa Eiropā iebraukušo turku, tika ”uzaicināti” vai paši atbrauca pēc fiziskā darba rādītājiem, nevis izglītotības…..
  Kāpēc Eiropā ir skandāli, niknas replikas pret iebraucējiem? Vai tad kāds nav pamanījis, ka šajās valstīs pieaug noziedzība? Pat Īrijā, Anglijā no jaunajām dalībvalstīm atbrauca visādi kriminālie kadri, tāpat čečeņu bēgļi Norvēģijā, Somijā, Polijā ātri sāka darīt to pašu, ar ko bija nodarbojušies savā dzimtenē.
  Imigranti ir liels risks katrai valstij, tāpēc katras valsts imigrācijas politikai jābūt pārdomātai. Tām proporcijām ir jābūt minimālām, tāpat nedrīkst pieļaut šādu imigrantu dzīvošanu ļoti kompaktā vidē, kur viņiem nebūtu spiesta lieta mācīties vietējo valodu utt.

  Es nevaru vienkārši paiet pa Tukuma ielām, ja šeit staigā kāds nēģeris. Es viņu neienīstu, nevēlos viņam nodarīt pāri, bet vienkārši manī iekšā sēž tas, ka viņš šeit neiederas. Lai viņi dzīvo savā dzimtenē…

  Pedofils arī ir seksuāla orientācija, kas nav un nevar būt pieņemama sabiedrībā. Lai kā arī zinātnieki skaidrotu homoseksuālisma izcelšanos, tomēr ir zināms fakts, ka daļa šo cilvēku rodas ne jau no kādas iekšējas sajūtas, bet gan piespiedu kārtā vai arī par naudu utt. Piemērs, ir gan cietumi, gan nabadzība, kas cilvēku padara par homoseksuālistu piespiedu kārtā. Un tas notiek ne jau nejauši, bet gan ar kāda cita ”palīdzību”. Un vai jums patiktu, ka kāds vēlētos jūsu bērnu padarīt par ”zilo”, kad viņš būs alkohola reibumā vai kā savādāk. Īpaši rēķinoties ar to, ka cilvēkam pirmā seksuālā pieredze atstāj iespaidu uz visu atlikušo dzīvi.

  Un kāpēc ir tā, ka vairākumam jācieš no tā, ka mazākums ir savādāks? Tā ir kāda mazākuma demokrātija? Tad kāpēc vēlēšanās Saeimā neiekļūst tie, kas nopelnījuši vismazāk balsis? Vai vēlaties, lai pieņemot darbā jūs nevarētu pieņemt izglītot un normālu cilvēku, jo ja pieņemsiet viņu, tad būsiet aizskāris pretendentu, jo viņa ir grūtniece vai viņš ir ar melnu ādu, kaut gan šie cilvēki pēc savām profesionālajām dotībām ir krietni vājāki.

  Ja sabiedrība trīcēs un drebēs par iecietības problēmām, tad viņa riskē nokļūt absurdās situācijās. Migranti no Āfrikas demolēja un dedzināja mašīnas Francijā, tagad Itālijā notiek tas pats. Turks mierīgi var atļauties iesist policistam Vācijā, jo viņam jau sen nav nekāds respekts pret šo valsti, kas baidās pati no savas ēnas…

  Jā, cilvēku nedrīkst neņemt darbā, ja viņam ir augstāka profesionālā kvalifikācija, bet cita ādas krāsa utt. Bet tās ir loģiskas situācijas. Tā ir taisnība, bet iecietība nozīmē atļaut kādam dejot uz tavas galvas, jo kāds par tevi var kaut ko nepareizu padomāt. Lai bagātās valstis, kurām bija kolonijas palīdz 3. pasaules valstīm, kāpēc mums, kam nav bijušas kolonijas viņiem jāpalīdz? Krievijā visiem ir pie vienas vietas par kaut kādām valstīm, kur dzīvo pasaulē slinkākās tautas un pareizi ir!!!

  Vēl nesen atbrauca pie mums viena nēģeriete, pirms tam vesela famīlija un presē un citur bija asaraini raksti par kaut kādiem šokolādes bērniem…, bet viņi šai valstī iebrauca bez dokumentiem, meloja varas iestādēm. Lai kā arī būtu, bet viņi ir NOZIEDZNIEKI, kas pārkāpuši likumu nevis kaut kādi cietēji…

  Es uzsveru, ka sabiedrība nedrīkst pieļaut lielu kļūdu klausot visādiem ārzemju plutokrātijas nesējiem, mums jāuzspļauj uz to. Mums jābūt par taisnīgu pieeju pret katru, bet rēķinoties ar mūsu nācijas vitālajām interesēm. Mēs nedrīkstam pieļaut Latvijas depopulāciju, nedrīkstam ļaut šķelt un graut mūsu nācijas identitātes stūrakmeņus ar multikulturālismu, citām valodām. Tad, kad būsim tik bagāti, cik ir Zviedrija, Vācija, Anglija un savā zemē būsim vismaz 75% latvieši(un šeit es domāju nāciju politiskā ziņā), tad varam kādu laist, jo mēs varēsim viņus asimilēt un absorbēt, bet līdz tam tie draudi mūsu nākotnei un nācijas izdzīvošanai.

 4. Solomonam. vai Tik Tu neesi komunists. Viņiem arī bija taisns skats gaišā nākotnē, tas nekas, ka viena daļa bija jālikvidē, jo neatbilda viņu augstajiem un taisnīgajiem standartiem. "sobrīd arī mūsu valstī par kūdīšanu pret citām rasēm utt. draud kriminālā atbildība. Tā, ka daudz kas Tev var nepatikt bet šitā publiski spriedelējot esi pārkāpis likumu draudziņ, tātad potenciālais noziedznieks.

 5. Pēc tevis rakstītā varu spriest, ka tev ar likumiem pašai tā saskarsme ir pastarpināta, dārgā Solvita.
  Otrkārt, lūdzu citēt, kur es esmu aicinājis uz atklātu vardarbību, kurinājis rasu vai kādu citu naidu?

  Vari mani saukt par komūnistu, nacistu, demokrātu vai kā savādāk, bet jebkurā gadījumā tas būs DELFInārija stils, respektīvi, viedokļa paušana bez argumentācijas. Ja kaut ko neesmu pareizi uzrakstījis, tad argumentē ko… Es jebkuros apstākļos uzstāšos pret totalitārismu! Vardarbību, kas ir balstīta uz to, ka kāds runā ģimenē citā valodā vai ir ar citu ādas krāsu, es neatbalstu un neatbalstīšu. Iet runa par imigrācijas politikas jautājumu, iemesliem, kas liek tā vai savādāk domāt sabiedrībai. Sabiedrība nebūt nav stulba, kāds pamatojums tai vienmēr būs. Vai tas ir izdzīvošanas instinkts, vai iekšējā nācijas vitālo interešu balss.
  Pavisam varu teikt, ka iet runa par to, ka lai mēs dzenoties pēc tā kā mums vēl nav pamatos, neiebraucam otrā grāvī.

 6. Solomona komentu droši varētu ielikt raksta vietā, jo viņš ir izteicis VISU saprātīgi/veselīgi domājošu latviešu patiesos uzskatus par rakstā minēto jautājumu

 7. Komentāros par šo rakstu, viennozīmīgi piekrītu Solomonam. Šis ir argumentēti izteikts korekts komentārs. Arī raksta autorei savu nostāju vajadzēja pietiekami argumentēt nevis aplūkot šo tēmu tik šaurā skatījumā.
  Es arī nevēlos, lai Latvijas imigrācijas politika tiktu veidota izdabājot ES, ASV vai citu lielvaru iegribām. Man ļoti pieņemama likās Norvēģijas nostāja bēgļu jautājumā. Viņi šos cilvēkus izmitināja plašajās teritorijās netālu no Ziemeļpola, tādēļ migranti ātri vien meklēja ceļus kā nokļūt Zviedrijā, bet Norvēģija ļoti saprātīgi un nevardarbīgi tika no šī lāsta vaļā! Dod Dievs pietiekami daudz saprāta palieku tām 100 "gudrajām galvām", kas pieņem lēmumus.

 8. Ne Solomons ne es neesam ne pret nēģeriem ne frančiem ne amerikāņiem , lai vini mierīgi dzīvo savās valstīs , runa iet par to lai nelien mums virsū , lai nekad pa latvijas zemi nestaigātu arābs kas dzīvo Tukumā uz Pils ielas , lai vinš ir vienkārš tūrists un viss.
  Un vēl viena ārkārtīgi nepatīkama lieta ir , kad latviešu blondīnes iefiltrējas melnādaino ģimēnes , nu tas vispār ir pāri visam … un vēl sadzemdē bērnus visādās krāsās , murgs īstais 🙁

  Tā kā šeit neviens nekurina rasu naidu , tikai izsaka cik pretīgi ir dzīvot vienā kāpņu telpā kopā ar citas krāsas indivīdu , lai viņš dzīvo starp bambusiem un cīnās ar moskītiem , mēs kkā tepat starp latviešiem …..

 9. Un vareetu zini padomaat, ka juus te ar savu chiinksteeshanu globalizaaciju aptureesiet! Ja ekonomiskais liimeniitis ieksh Latvijas, dievs dod, celsies – pashi luugsieties, lai kaads ar ne tik gaishu aadas kraasu juusu suudus naakt izmeezt…pashi jau par grashiem straadaat negribeesiet!!!?

 10. to brex

  …. nu to mēs vēl paskatīsimies !!!

  …..bet vispār ja tā padomā tad viss var gadīties , iesim pa centrālo Pils ielu , bet tur mums nēģeris ar slotu rokās teiks labrīt … ha ha ha 🙁

 11. Tukumniekam. Cik cilvēks var tomēr savā augstprātībā būt zemisks. It kā melna ādas krāsa nozīmē, ka viņš nav cilvēks. Baltie cilvēki ir izpostījuši melnādaino dzīvi viņu dzimtenē. Gadsimtiem ilgi viņus izmantojuši par darba lopiem un vēl šodien 21. gs atļaujas saukāt viņus par nēģeriem un uzskatīt par zemākiem. Tas taču nemaz nav ne veselīgi ne normāli.

 12. Kas? Arī nēģeri vairs nav nēģeri? Čigānus jāsauc par romiem, žīdus par ebrejiem, kā nēģerus? A vai čukčus var saukt par čukčiem? Solvit, svarīgi cik tev cieņas pret visiem cilvēkiem kopā kā arī atsevišķi pret nēģeriem, latviešiem, krieviem, ēbrejiem. Neticu liekulīgām frāzēm.

 13. to solvita

  Melnādainais ir cilvēks tikai savā āfrikā , varbūt liksim viņiem mieru un ļausim mierīgi dzīvot savā valstī , un lūdzu lūdzu latvijas blondīnes tikai nemēģiniet iekarot viņu mīlestību , varbūt nevajag ko ??? 🙁

  Kā piemēram Japānā uz ielām vispār neredz nevienu nēģeri , tur vieni japāņi tikai , lai tik tur pamēģina pabāzt degunu arī kāds arābs , uzreiz izraidīs … tikai kā tūristi ..
  Bet eiropa pilna ar visādiem turkiem , nēģeriem , indiešiem un vēl tur sazin kādiem aziātiem , un nu jau mums arī jāsāk satraukties …. 🙁

 14. Tukumniekam Un visa pasaule pilna ar visādiem letiņiem. Vai Tu esi ko dzirdējis par to neiecietības mēru, kas plosās Krievijā. Tur cilvēku uz ielas vai tirgū, jebkur var nosist kā traku suni tikai tāpēc, ka irkādas bandas , kas organizēti cīnās pret citas ādaskrāsas, rases utt. cilvēkiem. Vai tas ir veselīgi? Vai Tu gribētu lai arī pie mums tā ir? Es ļoti baidos no tā.Mums jau ir pieredze no vēstures, kad latvieši paši savējos tautiešos ir izsūtījuši utt. Bet ja mēs masveidā domājam, kā Tu, tad viss ir iespējams atkal un atkal. Tāpēc ir jāvairo iecietība.

 15. Ja viņi šeit nebūs tad arī nekas nenotiks , un kā tu noteikti zini tad arī letiņus citās zemē klapē, tāpēc ieteiktu nekur nevienam nebraukt , sēdi savā zemē un domā kā apstrādāt aizaugušās pļavas un izmēst savus piekakātos pagalmus no sūdiem , bet nē labāka dzīve sagribējās un tad kā sprīdītis, lāpsta plecos un uz "laimīgo zemi" .

 16. Tukumniekam. tas nav tik viennozīmīgi. Ja nav tais laukos ar ko bērnus barot un neredz perspektīvi ir jādomā, un ārzemes daudziem šobrīd ir vienīgā izeja. Cilvēki vienmēr ir meklējuši laimīgo zemi un meklēs. Bet tas nedod tiesības citiem cilvēkiem, kas radījuši labvēlīgus nosacījumus iebraucēju iebraukšanai vērsties pret konkrētiem cilvēiem ar savu naidu un neiecietību.

 17. Lai tie iebraucēji brauc ciemos pie mums laimīgi kā tūristi tikai . lai tikai nedomā šeit dzīvot , nekādā gadījumā NĒ !

  Uz laukiem nevar bērnus pabarot tu saki ???? Nu gan pateici , strādāt vajag tad arī maize un piens un gaļa būs .

 18. Esmu brītiņu laukos dzīvojusi un nedaudz zinu, kā tas ir. Par pienu var nesamaksāt mēnešiem, par nodotiem lopiem tā pat , bet maize un apģērbs un zāles unskolas lietas viss maksā naudu un nevar atlikt ne uz dienu. Tā ir bēdu ieleja, arī nedzērājiem. kam ir daudz iekrājumi laukus izmanto, kā romantiku, ne peļnas avotu. jo Tur nauda švaki nāk atpakaļ.

 19. ”It kā melna ādas krāsa nozīmē, ka viņš nav cilvēks.”

  Tava frāze, kas varētu pat liecināt par to, ka nelasi komentārus līdz galiem vai tev ir uztveres problēmas…

  Neiet runa par to, ka viņš nav cilvēks. Iet runa par to, ka imigranti nes lielu risku, kas saistīts ar noziedzības pieaugumu, kam par pamatu atkal ir tas, ka nebrauc jau strādāt uz ārzemēm tie spējīgākie, jo tiem jau maize mājās būs vienmēr.
  Vēlreiz atkārtoju, ka tad kad būsim tik bagāti kā Anglija, Vācijas, Zviedrija utt., tad varbūt varam sākt domāt par citiem, bet līdz tam tas ir apdraudējums. Jo īpaši, ka jāpaiet vēl vismaz 10-15 gadiem, lai mēs tiktu galā ar 50 okupācijas gadiem.

  Un ko tad tu vaimanā par laukiem, kad atbrauks kāds ķīnietis, kas var dzīvot arī no paša, paša minimuma, tad tev nebūs laukos izdzīvošanas iespējas nekādas….

 20. to solomon
  Nav ko saspringt – neviens iebrauceejs Latvijas kriminogeeno situaaciju nepasliktinaas! MEES PASHi TO LABI PIEPROTAM!:)
  Un zini, vareetu padomaat, ka kaadam tumshaadainajam Latvija ir baigaa "sapnju zeme"!? Te ir auksts, darba nav, viss daargs…pat es te turos tikai kaut kaada iluzora patriotisma deelj, tjipa, dzimtene:)
  Taa kaa – beidz liet un veidot visaadas teoreetiskas konstrukcijas. Latvija ir Latvija, un galiigi nesaliidzinaama ar kaut kaadaam Rietumeiropas valstiim.

  PS. to Tukumnieks
  Tev laikam kaads centimetrs pietruukst, ja jau taa sadomaajies par latvieshu meichu koposhanos ar cittautieshiem?:)

 21. Nu jāpiekrīt solomonam, bet -Solvit- ar to milzīgo iecietību un atvērtību- eiropa pati ir iebraukusi dziļās auzās un ir nelaimīga no tās daudzkrāsainās masas, kas tur vazājās. Un ne vienmēr jau nu labākie tautas pārstāvji dodās laimes medībās.

 22. Isnc. Un Latvija ar savu neiecietību arī ir auzās.Ja migrācijas procesu var regulēt vai ierobežot, par ko es nedaudz šaubos, tad to var mēģināt darīt, bet nekādi nav pieļaujama vēršanās pret konkrētiem cilvēkiem, nekādi! Es pieļauju ka var būt vēršanās pret nepieņemamu rīcību, kā baltādainie tūristi piemēram apsmej mūsu Brīvības pieminekli utt. Bet nevar par kritēriju kalpot ādas krāsa, rase, vai kādas citas specifiskas pazīmes, ko cilvēks nevar mainīt.

 23. piekrītu tukumniekam un Solomonam, nav neviena rase slikta uttt, bet lai viņi dzīvo tur, kur viņiem jādzīvo, mēs, savukārt, dzīvosim tepat. Mums, Latvijā, vēl rumāņu tik trūkst, tad redzēsim pie kā nonāksim ar savu atvērtību. Vai vācieši Vācijā ir priecīgi par savu nepareizo lēmumu ielaist turkus savā zemē? Pajautā vāciešiem! Ok, pirms 10 gadiem varbūt vēl priecājās, bet tagad…..:(
  Un man nav skaidrs, kāpēc nēģeris nav nēģeris? Man skolā mācīja, ka ir tādi nēģeri, viņi mainījās pēkšņi? un es nevēlētos redzēt to krāsu un nāciju, un valodu sajaukumu Tukuma ielās, ko var manīt Londonā, Parīzē u.c. lielajās eiropas pilsētās. Un tā netīrība, kas nāk kopā ar imigrantiem nav salīdzināma ar tukumnieku spējām piemēslot.

 24. to solomonam, tukumniekam… jebkura ”izredzētības” un pašu ”sevišķības” ideja, tātad – iedomība un augstprātība, sevis dieva priekšā stādīšana – ir vismaz trīs baušļu pārkāpšana… Oky, da ne jau par Bībeli runa, bet par vis-pār-cil-vē-cis-kām lietām. Es, redz, īpašāks, sevišķāks,baltāks, melnās, krutāks, biezāks…dzīvoju Tukumā, Slampē, Zem palmām, pie okeāna…augstprātību un iedomību, kas tas pats stulbums jau vien ir, var demonstrēt da jebkādā veidā. šķiet, ka par to bija runa gan pētījumā par Latviju, par neicietību pret citādajiem – pret jebkādiem citādajiem – ar pumpu uz vaiga vai bez, ar melniem vai rudien matiem utt., bet jus te, ļautiņi, līdz ārismam un rasismam vien esat aizdomājušies…Kustiniet arī pārējās krokas, ja tādas ir, padomājiet plašāk! Nu,var, piemēram, par Zemi – kā cilvēces kopēju mītni. Par vēsturi (kaut tās daudz maz ticamo daļu) – kā labu piemēru tam, ka nekādas vienas taisnības jau nemaz nav… Tad arī jūsu sīkās raizes un pārliecības, ka, piemēram, šī, redz, ir latviešu zeme, ne nēģeru, zviedru, krievu, lībiešu…, var izrādīties pēdīgās blēņas…Termins ”latvieši” cilvēces vēsturē ir pārsimts gadu, ja tautu mēra pēc valodas, kultūras, teritorijas vienotības, tad par literārās valdodas sākuma punktu tā kā pieņemts uzskatīt 1856. gadu.
  Nācija? Tādu nosaukumu var dabūt, kad ir valsts. Nu, cik ilgi ir, uz ko te īpašu varam pretendēt?… Šitā paskatoties, visas tautas (īpāsi tās baigi lecīgās, amīšus un cietumnieku pēctečus austrāļus ieskaitot) tādi perdaki vien ir…
  Un, ziniet, čomiņi, kur pētījumā un arī, teiksim, solvitas tekstā ir sāls? Viņa satraucas, jo droši vien ir gudra sieviete, tāda, kas mīl bērnus un vispār cilvēkus, grib lai cilvēki, cilvēce kā tāda izdzīvo, par spīti savam stulbumam – augstprātībai un iedomībai. Jo tā – pa lielam – tieši šīs ”greznās” īpašības jau ir pamatā visiem lieliem un maziem kariņiem, lieliem un maziem slaktiņiem.

 25. to malējs

  Varbūt tev tajos tekstos ir sāls , es tur nekādu sāls neredzu kā tu saki jābūt iejūtīgiem pret cilvēci .

  Es piemēram nekad nesamierināšos ja darbā kopā ar mani sāks strādāt nēģeri , es arī nekad nesamierināšos ar faktu ka pa Latvijas galvaspilsētas ielām gājienos ies pediņi .

  Es arī esmu iejūtīgs pret visiem šitiem indivīdiem , tikai no tālienes , es šeit Latvijā , viņi tur Afrikā .

  Es viņus vienkārši negribu redzēt un visssssssssssssss ….

 26. Tukumniek, tu izkalusās pēc vien maz puik, ko savraiz pirms gadiem auklej. Šis a, strīdas un strīdas – te putriņ needīs, te neģērbsies, te vasarā mētel vilks, te ziemā peldbiks… Zin niķigs bij – mamm a pap bij izlaiduš, normal runaties ar bērn nebi laik, bet mants pirk, ka nagudr. Nu bet kur es palik ar to niķ? Nu, ja – redz, kad tas puik ta satrakojs, ka negals, ne mals. Un ka ar vīņ tā mierīg, tā lāb parunāj, ka šis redz, ka sav nepanaks, ka taisnib i citam, ta sit kāj pret zēm, tirinaj ar un kliedz vel, nu tieš šita, ka tu: ”Nee-ē-ē un vissssssss!”

 27. to Ernstant

  Klau ko es tev teiks tant, tev tā dom tā lab skan ka tu runē tagad , un nez varbut es ir a tā puik ko reiz auklej, bet zin to es tev sak riktīg es nekad nesedes pie vien gald un needis no vien bļod to pusdien kop ar to cilēk ko sauc par neger , zin lai viņ tur dzīvē savē cieme ko sauc par āfrik , es labāk tepat ar tev ernstant parunā pa dzīv un arī kādreiz kād brandav var iedzert kop … vo tā viš i .

 28. To Tukumniekam Viskuriozākais ir tas, ja kāds pasludina , ka nekad, tad tas bieži vien ātrāk par gadu realizējas. Es Tev no sirds novēlu, ka Tev nāktos būt pacienta, vai lūdzēja vai padotā lomā attiecībā pret kādu, pret kuru šobrīd esi tik kategorisks un neiecietīgs.

 29. ARPRATS KAS TAD PIE TADIEM NAKS .JUS JAU ESAT SUNPURNI.PASKAT CIK VEL IEDOMIGI.KO TAD JUS VISPAR VARAT KADAM KO DOT.ZELOJIET LABAK PASI SEVI IZSPUTEJUSI TAUTA.PLIKVEDERJI.TAS NEGERIS NEMAZ UZ TADU TUKUMU PAT DIRST ARI NEGRIBES BRAUKT NETIK PA IELU STAIGAT.PA PICADILI IELU JUSU.TUMSAS DVESELES .

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.