Programmas vai personības?

Par ko balsot novadā? Bieži runājam, ka labāk būtu izlasīt noteiktus kandidātus no visiem sarakstiem. Laikam jau vairāk tomēr uzticamies konkrētiem cilvēkiem, nevis partijām un programmām.

Pirms vēlēšanām vienmēr ir solīts, ja to sola tālā partija, tad varam noticēt vai neticēt, bet kam vēlāk prasīsi? Var jau tagad skaļi prasīt kāpēc esam tur kur esam, bet vai kāds vispār atbild? Drīzāk jau izliekas nedzirdam. Bet ja ir konkrēts cilvēks, kas ko teicis, tad arī viņam ir jāatbild kāpēc ir tā un nav kā solīts. Ja šajā partijā nav izteikta varas centralizācija, tad arī novada deputātam būtu ko paskaidrot.Tagad saka, ka jālasa programmas un jāskatās kura ir tā sirdij tuvākā un ticamākā. Man gan liekas, ka novada mērogos programma ir tikai kā papildus informācija par cilvēkiem sarakstā. Novadā problēmas ir vairāk vai mazāk visiem zināmas, tad nu ir tikai jautājums kā kura kompānija tās ir aprakstījusi. Arī piedāvātie risinājumi ir ļoti līdzīgi.

Pats esmu pievienojies Pilsoniskajai Savienībai. Novada domē gribu atbildīgus lēmumus nevis politiku, lai nav Saeimas mazais modelis ar pozīciju un opozīciju. Domē ir jābūt cilvēkiem, kuri lemj paši bez partiju priekšrakstiem, lemj par jautājumu ar mērķi atrast vislabāko risinājumu iedzīvotājiem. Man ir vienalga kurš ierosina asfaltēt ceļu vai organizēt svētkus, ja vienojamies, ka tas cilvēkiem vajadzīgs, tad kopīgi meklējam iespējas to izdarīt. Otra svarīga lieta ir godīga darbība bez “draugiem”.

Kopīgi darbojoties tiksim galā gan ar šīs reformas, gan krīzes problēmām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.