Kurš atbildīgs par pirmo palīdzību?

Runājot par darba drošību, visbiežāk domājam par preventīviem pasākumiem, lai nelaimes gadījumi nenotiktu un cilvēki negūtu traumas. Tomēr dzīve ir dzīve, un notikt mēdz visādi – pat tad, ja darba vide sakārtota, ņemot vērā visus augstākos standartus un likumdošanas prasības. Tas, kas, pēc novērojumiem, Latvijā “klibo”, ir darba devēju zināšanas un darbinieku apmācība pirmās palīdzības sniegšanā. Daudzos gadījumos tieši šādas prasmes var pasargāt darbinieku no būtiskām traumas sekām.

Likumdošanā tas, ka darba devējam ir pienākums norīkot atbildīgos ne tikai, piemēram, par ugunsdzēsību, bet arī pirmās palīdzības sniegšanu, ir noteikts Darba aizsardzības likumā. Tiesa gan, praksē pierādījies, ka darba devēji salīdzinoši maz zina par to, kā rīkoties, deleģējot šādas pilnvaras, un kas jāzina pirmās palīdzības sniedzējam.

Darba devējam, norīkojot atbildīgo personu pirmās palīdzības sniegšanā, jābūt pārliecinātam, ka šis cilvēks nepieciešamības gadījumā spēs patiešām operatīvi rīkoties. Tomēr operativitāte nav vienīgais priekšnoteikums – darba vietā ir jābūt kopumā nodrošinātai pirmās palīdzības sniegšanas sistēmai. Tādēļ darba devēja pienākums ir nodrošināt:

1.      darba telpas vai darba vietas, kurās uzstādīti saziņas līdzekļi neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšanai;

2.      drošības zīmes “pirmās palīdzības punkts” uzstādīšanu pie šīs telpas / darba vietas;

3.      atbildīgās personas (vai personu, ja darba specifika ir tāda, ka šādām pilnvarām jābūt vairākiem cilvēkiem) apmācību pirmās palīdzības sniegšanā;

4.      atbildīgo personu instruēšanu un apgādāšanu ar nepieciešamo aprīkojumu.

Plānojot atbildīgo personu apmācību pirmās palīdzības sniegšanā, darba devējam jāievēro, ka apmācības kārtību un pirmās palīdzības aptieciņu skaitu darba vietā nosaka 2010.gada 3.augusta Ministru kabineta noteikumi Nr.713. Lai darba devējam nerastos šaubas par pirmās palīdzības materiālu uzturēšanas kārtību un atbildīgo personu skaitu darba vietās, pirms pirmās palīdzības sistēmas izveidošanas jāņem vērā darba vides riska novērtējuma rezultāti. Atkarībā no tiem darba devējs arī nosaka pirmās palīdzības sniegšanā apmācāmo nodarbināto skaitu.

 

Ja šajā vai citos ar darba aizsardzību un darba tiesībām saistītos jautājumos radušās neskaidrības, darba devēji var vērsties Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) reģionālajā konsultāciju centrā, kur ikvienam bez maksas tiek sniegtas konsultācijas. LDDK Kurzemes reģiona darba devēju konsultāciju centrs atrodas Ventspilī, Lauku ielā 2. Konsultācijas var saņemt klātienē, zvanot pa tālruņiem 63624949 un 28359178 vai sūtot e-pastu – [email protected].

Komentāri

 1. Vai jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu jebkāda veida? sazinieties ar Dievu baidoties cilvēks Mr jūnijs Parker par legit un uzticamu aizdevumu šodien. Par Bībele saka “” Luke 11:10 Visi, kas vēlas saņem; tas, kas meklē, atrod; un tam, kas klauvē, durvis būs atvērtas “Tātad neļaujiet tiem iespēju iet jums ar, jo Jēzus ir tas pats vakar, šodien un mūžīgi more.Please tie ir par nopietniem domājošiem un Dievs baidoties cilvēki.
  Lūdzu, aizpildiet zemāk esošo formu

  Tavs vārds:
  SEX;
  AGE;
  Nodarbošanās.
  valsts
  Kredīta summa:
  Aizdevuma ilgums:
  MĒRĶIS aizdevumu;
  Jūsu ikmēneša ienākumiem;
  Derīga Mobilā Tālrunis Nummurs:
  E-pasts: [email protected]

 2. Vai jums ir nepieciešams kredīts, lai nodzēstu savus parādus / rēķinus, vai uzsākt uzņēmējdarbību? Tad apsvērt jūsu finanšu problēmas vairāk. Mūsdienu ekonomiskajā situācijā, atrast uzticamu finansēšanas avotus var būt nomākta un pilns ar vilšanās, bet ar mūsu sarežģītu aizdevuma atmaksas plānu, ikvienam Smiles mājas. Cincinnati Financial Corporation nodrošina finansējumu alternatīvo enerģiju, komerciālo nekustamo īpašumu projektiem un personas finansējumu; Tādējādi, organizējot aizdevumu ar mums ir vienkārša un tieša, ērts un ātrs. Mēs varam sniegt jums tūlītēju “principā” lēmumu, un mēs atradīsim jums daži no visvairāk konkurētspējīgas personas aizdevumu likmēm pieejama. Mēs piedāvājam garantēto aizdevumu pakalpojumus par jebkuru summu un uz jebkuru pasaules daļu par (privātpersonām, uzņēmumiem, Realtors un institūciju) mūsu lieliskā procentu likmi 3%. Mūsu komanda aizdevumu eksperti vispirms uzklausa mūsu klientu prasībām un pēc tam nodrošina viņus ar labāko aizdevumu risinājumus. Mēs piedāvāt aizdevumus, sākot no 100,000.00 eiro Min. līdz 900,000,000.00 eiro Max. 3% procentu likme par gada, aizdevumi, lai attīstītu savu biznesa paplašināšanai. Mums ir sertificēti, uzticami, droši, efektīvi, ātri un dinamiski. un sadarbojas finansists ar nekustamo īpašumu un jebkuras uzņēmējdarbības finansēšanas veidiem, mēs dodam no ilgtermiņa aizdevumu maksimāli 5yrs līdz 30 gadiem. Lūdzu, ja Jums ir interese par mūsu finanšu piedāvājumā, nevilcinieties sazināties ar mums: ([email protected]), lai iegūtu vairāk informācijas, pateicoties

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.