Jaunlaicēniešu cinisms

Partijas “Jaunais laiks” Saeimas frakcijas deputāti rosinājuši īstenot veselības aprūpes reformu, nosakot, ka valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi turpmāk būtu pieejami vienīgi iedzīvotājiem, kuri veikuši iedzīvotāju ienākuma nodokļa iemaksas valsts budžetā, kā arī pensionāriem, bērniem, invalīdiem, bezdarbniekiem u.c. Savukārt tiem, kas izvēlas nodokļus nemaksāt, par medicīnas pakalpojumiem jānorēķinās pilnā apjomā. No “Jaunā laika” paustās nostājas izriet – cilvēki, kuri zaudējuši reģistrētā bezdarbnieka statusu vai par kuriem darba devējs nemaksā nodokļus, nav tiesīgi saņemt veselības aprūpi. Šeit valda viens princips – kurš maksā, tas pasūta mūziku.

Kā publiski pauž “Jaunais laiks”, turpat puse darbspējīgo izvēlas nemaksāt nodokļus, taču saņem valsts apmaksātus pakalpojumus un faktiski dzīvo nodokļu maksātājiem “uz kakla”. Ko darīt ģimenes mātei vai tēvam, ja ir izvēle vai nu strādāt nelegāli pie darba devēja, kurš atsakās maksāt nodokļus, vai turēt badā ģimeni, nav jaunlaicēniešu ziņā. Tā nekompetentiem politiķiem ir vieglāk vadīt valsti. Valsts kontroles un uzraudzības funkcijas, reformējot Valsts Ieņēmumu dienestu, tiek uzliktas neaizsargātākajām iedzīvotāju grupām. Vēlies veselības aprūpi – piespied savu darba devēju samaksāt nodokļus – tāda ir “Jaunā laika” nostāja. Atstāt bez veselības aprūpes nozīmīgu Latvijas iedzīvotāju daļu, kas nonākusi bezizejas situācijā, mazākajā mērā ir ciniski, lai neteiktu vairāk. Tas ir genocīds pret pašu tautu.

Jaunlaicēniešu izpratnē vērtīgāks ir tas, kas maksā. Šis princips ir nostiprināts arī “Jaunā laika” iekšējā organizācijā. Partijas locekļi saskaņā ar valdes lēmumu par biedra naudām tiek grupēti bronzas, sudraba un zelta biedros. “Godpilnie” tituli tiek piešķirti atkarībā no ziedotās summas apmēra. Lielāka summa – “godpilnāks” tituls. Šīs politiskās partijas pārstāvji rīkojas tipiski 19. gadsimta liberāļu garā. Vēl nedaudz un šķiet jaunlaicēnieši ierosinās arī vēlēšanu tiesības piešķirt vienīgi nodokļu maksātājiem, bet jaunbagātniekiem – partijas uzticamiem sabiedrotajiem – divas un trīs balsis. Tā nav jauna politika – tā ir aizvēsture. Tas nav jauns laiks – tas ir ļauns laiks.

Kungi un dāmas – “Jaunā laika” pārstāvji – lūdzu sāciet domāt un strādāt. Neatstājiet mazu, skaistu valsti ar skatu uz jūru pilnīgi bez iedzīvotājiem. Saprotu, ka patriotisms un vienkāršo cilvēku liktenis jums ir vienaldzīgs, bet atcerieties, ka šie cilvēki ir arī esošie un potenciālie darba ņēmēji. Darba ņēmēji, bez kuriem savu kapitālu nevar nopelnīt jūsu uzticamie patroni – jaunbagātnieki. Ja Latvijā vairs nebūs darba ņēmēju, nebūs arī darba devēju – jūsu sponsoru. Lai saglabātu Latvijā darba ņēmējus, ieguldiet arī jūs savu artavu, lai cilvēki varētu nopelnīt iztiku savai ģimenei, parūpēties par savu un tuvinieku veselību. Vērsieties pret negodīgiem darba devējiem, kuri nemaksā nodokļus. Aizdomājieties par bezizejas situācijā nonākušiem darba ņēmējiem un bezdarbnieka statusu zaudējušajiem.

Ivars Jakovels
Politikas zinātnes maģistrs

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.