Demagoģijas paraugstunda

Ar ko Saeimā un Rīgas domē nodarbojas partijas “Jaunais laiks” deputāti? Ja atbilde uz šo jautājumu būtu jārod jau šodien, tā skanētu: “ar visu ko, tikai ne ar konstruktīvu darbu”. Ja no šīs partijas pārstāvju puses Saeimā un valdībā skan skaistas, bet tukšas frāzes par drīzu paradīzi zemes virsū, tad Rīgas domē “Jaunā laika” frakcija arvien biežāk izturas destruktīvi un izplata nepatiesu informāciju.

Spilgts piemērs tam bija frakcijas vadītāja Olafa Pulka publiskie meli par to, ka domes vadošā koalīcija it kā iecerējusi samazināt pabalstus politiski represētajiem. Šādiem apgalvojumiem nebija ne mazākā pamata.

Par destruktīvu rīcību uzskatāma arī “Jaunā laika” pozīcija sabiedriskā transporta tarifu jautājumā – domes frakcija “pauž sašutumu” , noklusējot, ka braukšanas maksas pieaugumu izraisījusi tieši “Jaunā laika” premjera un finanšu ministra rīcība, voluntāri atņemot dotācijas pasažieru pārvadājumiem.

Runājot, piemēram, par “Jaunā laika” paziņojumu Rīgas Slimo kases (RSK) sakarā, jāatzīmē, ka tam trūkst ne tikai saistības ar patiesību, bet arī elementāras loģikas. Rīgas domei tiek pārmesta bijušā RSK vadītāja Ērika Gailāna darbība, noklusējot, ka tieši “Jaunais laika” vadītā dome Gailānu savulaik iecēla RSK valdes priekšsēdētāja amatā. Jāpiemin, ka RSK strādā ar finansiāliem zaudējumiem, kuru pamats ir ielikts jau iepriekšējos gados. Pašreizējā RSK valdes priekšsēdētāja Daiņa Virbaļa nomelnošanai izmantots, piemēram, tāds absurds izteiciens , ka krimināllieta pret viņu “izbeigta uz nereabilitējoša pamata”. Patiesībā Dainim Virbalim nekad nav tikušas izvirzītas apsūdzības; pret viņu 90. gados safabricētā apsūdzība atzīta par nepamatotu un pēc tās viņš vēl četrus gadus bez kādām pretenzijām nostrādājis iekšlietu sistēmā un saņēmis pat apbalvojumus par teicamu darbu. “Jaunā laika” frakcijas vadītāja Olafa Pulka izteikumi šajā sakarā ir kvalificējami vienīgi kā politiķa necienīgas tenkas.

Šo uzskaitījumu varētu vēl turpināt, bet īsi šie paziņojumi raksturojami kā demagoģijas paraugstunda. Šāds “Jaunā laika” darba stils rada šaubas par patiesu ieinteresētību konstruktīvā darbā.

Novēlot novēršanos no izvēlētā populisma ceļa,

Ivars Jakovels
politikas zinātnes maģistrs
http://ivarsjakovels.blogspot.com/

Komentāri

 1. Demagoģijas paraugstundu mums sniedz Saskaņas centra biedrs Ivars Jakovels (kaut vai tikai tāpēc, ka nenorāda savu politisko piederību). "Jaunā laika" zākāšana ir šī politiķīša maizes darbs! Tagad, lai runā fakti par Saskaņas centra vārdiem un darbiem:
  Ušakovs un Šlesers pirms vēlēšanām melojuši?
  Zane Rutkovska, TVNET
  05. decembris
  Rīgas domes (RD) valdošās koalīcijas partijas – mēra Nila Ušakova "Saskaņas centrs" (SC) un vicemēra Aināra Šlesera "Latvijas Pirmā partija/ Latvijas ceļš" (LPP/LC), lemjot par kompensāciju atcelšanu bērniem, kuriem RD nav varējusi nodrošināt vietu bērnudārzos, ir nonākušas pretrunā ar vēlētājiem dotajiem solījumiem pirms 2009. gada pašvaldības vēlēšanām.
  Pirms vēlēšanām Ušakovs un viņa pārstāvētā partija Rīgas iedzīvotājiem solīja: "Katru gadu jāizveido jauns bērnudārzs. Līdz 100 latiem mēnesī jāpalielina pabalsti vecākiem, kuru bērni nav nodrošināti ar vietu pašvaldības bērnudārzos. Jānodrošina līdzfinansējums privātajiem bērnudārziem – 100 latu mēnesī vienam bērnam," melns uz balta lasāms Ušakova partijas pirmsvēlēšanu programmā…..(citāta beigas)
  Tātad, Saskaņas centrs, ne tikai nepilda pirms vēlēšanām solīto, bet dara gluži pretēji solītajam. Tas tikai viens konkrēts piemērs iz Saskaņas centra darbības Rīgas domē.
  Tāpēc saskaņietis Jakovels, meklējot demagoģiju citos, maigi sakot, varētu turēt muti!!!

 2. Valdības politika, apcērpjot nežēlīgi RD budžetu dara savu. Domniekiem pat nākas atteikties no pabalstiem bērniem. Noželojamie jaunlaicēnieši. Populistu kangari!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.