Plūdi

Pētīs Tukuma ezera teritoriju

Vides un komunālo jautājumu komitejas sēdē 12. janvārī bija sagadījies tā, ka darba kārtībā bija tikai viens jautājums, kam bija nepieciešams lēmums, bet vēl deputātiem bija jāpārrunā papildus aktualitātes, tostartp par plūdiem un Tukuma ezeru.

Plūdu zaudējumu apmērs apdrošinātājiem var sasniegt 200 000 latu

Šajā pavasarī piedzīvotie pavasara plūdi un pali daudzās Latvijas vietās bija līdz šim postošākie un spēcīgākie pēdējās desmitgadēs. Lielākie postījumi novēroti Ogrē, Pļaviņās un Daugavpils apkaimē. Apdrošināšanas sabiedrība «Balta» līdz šim saņēmusi 59 pieteikumus par zaudējumu atlīdzināšanu saistībā ar plūdiem vai paliem.

Siguļos izveido aizsargvalni, lai pasargātu no plūdiem

Aizvadītajā diennaktī, no 25. aprīļa 6:30 līdz 26. aprīļa 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 101 izsaukumu. Kopumā dzēsti 76 ugunsgrēki, to skaitā 51 kūlas ugunsgrēks, veikti 18 glābšanas darbi, bija arī septiņi maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos nav cietuši vai bojā gājuši cilvēki.

Plūdu radītie zaudējumi Ogrē pārsniegs 50 000 latu

Kā liecina apdrošināšanas sabiedrības «Balta» (RSA Grupa) jaunākā informācija, tad šī gada plūdi un pali klientiem jau radījuši zaudējumus vairāk nekā 50 000 latu apmērā, kas lielākoties saistīti ar plūdiem Ogrē. Līdz šim apdrošinātājs no šī reģiona saņēmis 24 atlīdzību pieteikumus

Zemītes ielas tilts – atkal braucams

No 16. aprīļa vakara transportlīdzekļiem atvērts Zemītes ielas pagaidu tilts. Kā informēja Tukuma novada domes komunālās nodaļas vadītājs Ģirts Ruģelis, pēc pārrunām ar tilta rekonstruētājiem SIA «M.A.-Taka» un SIA «Strabag», panākta vienošanās.